صفحه اصلی اخبار روز اخبار فرهنگی میرباقری: مدعیان قدرت، بسیاری از اخبار را از شیطان دریافت می‌کنند- اخبار فرهنگی – مجله آیسام

میرباقری: مدعیان قدرت، بسیاری از اخبار را از شیطان دریافت می‌کنند- اخبار فرهنگی – مجله آیسام

0

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، حجت‌الاسلام سید محمدمهدی میرباقری استاد حوزه و مدرّس دروس خارج فقه و اصول و عضو مجلس خبرگان رهبری در بیانی با اشاره به نقش شیاطین در اغوای انسان‌ها گفت: شیاطینی که بعضی مؤمنین را وسوسه می‌کنند، تعدادشان به اندازه دو قبیله بزرگ عرب است. 

وی افزود: در روایات هست گاهی یک مؤمن که در یک محله از دنیا می‌رود، شیاطینی که (موکّل به او بودند و) آزاد می‌شوند، تعدادشان به اندازهٔ قبیله رَبیعه و مُضَرّ است (که دو قبیله بزرگ در جزیرهالعرب بودند). این شیاطین آزاد می‌شوند و فرصت پیدا می‌کنند و مشغول دیگران می‌شوند.

به گفتۀ وی، از برکات مؤمن و آثار پنهانش این است که تا زنده بود، شیاطین را از دیگران مشغول می‌کرد اما وقتی از دنیا می‌رود شیاطینش آزاد می‌شوند و به سراغ دیگران می‌روند.

این استاد حوزه علمیه قم اظهار کرد: شیطان گاهی اخبار مخفی را در اختیار بعضی افراد قرار می‌دهد، این شیطانی که دشمن ماست در نوع خود بسیار تواناست و از آگاهی‌‌های فراوانی برخوردار است؛ ۱۲۴ هزار پیامبر و امت‌های گذشته را درک کرده و از خیلی از افعال، بی‌خبر نیست.

«بسیاری از این اخباری که در دست کاهنان و مرتاض‌ها و خیلی از افرادی که ادعای مقامات می‌کنند قرار دارد، شیطانی است و از ناحیه شیطان به آنها می‌‌رسد. نمونه‌های زیادی هم دارد که اینها از طریق شیطان مطلع می‌‌شوند.»

وی با بیان مطلب فوق گفت: شیطان اگر خود نتواند توفیق ذکر را از انسان بگیرد، جنودی را بکار می‌‌گیرد تا توجه و ذکر انسان‌ها را مختل کنند. این جنود با توجه به افراد و موقعیت آنها، از نظر کثرت و کیفیت، متفاوت است. لذا گفته شده که «شیطانُ الفُقها أفقَه الشیاطین» و نیز شیطان سیاستمداران، سیاستمدارترین شیطان‌هاست.

انتهای پیام/

مجله تفریحی و سرگرمی آیسام

پیام خود را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *