مجله تفریحی ، مجله سرگرمی ، تفریحی و سرگرمی ، مجله اینترنتی ، تبلیغات در مجله اینترنتی

آیسام تکنولوژیناسا هتل ربات ها را به ایستگاه فضایی بین المللی ارسال می کند
شناسه خبر :196016
چهارشنبه, 4 دسامبر 2019
113
 

ناسا قصد دارد در ماموریت آتی خود، محفظه نگهدارنده ای موسوم به «هتل ربات ها» را با راکت فالکون ۹ اسپیس ایکس به ایستگاه فضایی بین المللی بفرستد. این وسیله کنار ایستگاه فضایی بین المللی متصل شده و از سخت افزارهای مهم در برابر آسیب های فضایی محافظت می کند. وسیله مورد بحث که با […]


ناسا قصد دارد در ماموریت آتی خود، محفظه نگهدارنده ای موسوم به «هتل ربات ها» را با راکت فالکون ۹ اسپیس ایکس به ایستگاه فضایی بین المللی بفرستد. این وسیله کنار ایستگاه فضایی بین المللی متصل شده و از سخت افزارهای مهم در برابر آسیب های فضایی محافظت می کند.

وسیله مورد بحث که با نام RiTS هم شناخته می شود، نوعی محفظه است که ناسا نام «هتل ربات ها» را روی آن گذاشته است. از این وسیله برای نگهداری از ربات هایی به نام RELL استفاده خواهد شد که مسئول شناسایی بروز نشتی در فضای بیرونی ایستگاه فضای بین المللی هستند.

در حال حاضر دو ربات RELL داخل ایستگاه فضایی بین المللی مستقر شده اند و فضای ارزشمند و محدود آن را اشغال کرده اند. از آنجا که این واحدها باید در بیرون از ایستگاه به کار گرفته شوند، فضانوردان باید با تلف کردن وقت، آنها را راه اندازی کنند.

اما به لطف محفظه مذکور، ربات های RELL خارج از ایستگاه نگهداری شده و از آنها در برابر شهاب سنگ های بسیار کوچک یا ریزشهاب‌واره ها (Micrometeroids)، تابش های کیهانی و دماهای بسیار پایین محافظت می شود.

محفظه نگهدارنده به شکلی قرار خواهد گرفت تا بازوی رباتیک Dextre بتواند ابزارها را برداشته و پس از اتمام کار آنها را سر جای خود بگذارد.

ناسا می گوید در صورتی که ربات RELL بیرون از ایستگاه فضایی بین المللی قرار بگیرد، با توالی بیشتری نسبت به زمانی که داخل ایستگاه قرار گرفته می تواند نشت بخار آمونیاک را تشخیص دهد.

ریزشهاب‌واره ها با اینکه خطری برای جان فضانوردان ایستگاه فضایی بین المللی ندارند، ولی مسئول اصلی بروز نشتی های بسیار کوچک در ایستگاه هستند.

مجله تفریحی و سرگرمی آیسام

 
برچسب ها:

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است

    با عضویت در کانال تلگرامی ما علاوه بر دریافت خلاصه ای از بهترین خبرها ، ما را حمایت کنید عضویت
    +