مجله تفریحی ، مجله سرگرمی ، تفریحی و سرگرمی ، مجله اینترنتی ، تبلیغات در مجله اینترنتی

آیسام اخبار فرهنگیناشر ارمنی “زیبا صدایم کن” فرهاد حسن‌زاده را منتشر کرد- اخبار فرهنگی – مجله آیسام
شناسه خبر :162730
پنج‌شنبه, 29 آگوست 2019
134
 

علی فریدونی مدیر اداره مجامع،‌ تشکل‌ها و فعالیت‌های فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم،‌ از انتشار یک کتاب مصوب شورای گرنت در سال ۹۸ توسط ناشری ارمنی خبر داد. وی ادامه داد:‌ «زیبا صدایم کن» نوشته فرهاد حسن‌زاده توسط انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوان منتشر شده […]


علی فریدونی مدیر اداره مجامع،‌ تشکل‌ها و فعالیت‌های فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم،‌ از انتشار یک کتاب مصوب شورای گرنت در سال ۹۸ توسط ناشری ارمنی خبر داد.

وی ادامه داد:‌ «زیبا صدایم کن» نوشته فرهاد حسن‌زاده توسط انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوان منتشر شده است که ناشری در ارمنستان با مبلغ مصوب  ۱۰۰۰ یورو گرنت جمهوری اسلامی ایران این کتاب را پس از ۸ ماه از اختصاص گرنت منتشر کرده است.

زیبای کتاب «زیبا صدایم کن» دختر پانزده ساله‌ای است که در موسسه‌ای زیر نظر بهزیستی زندگی می‌کند. مادر معتادش ازدواج کرده و پدرش به سبب بیماری روانی در آسایشگاه بیماران روانی بستری است. زیبا در روز تولدش به پدر کمک می‌کند تا از آسایشگاه فرار کند. پدر موتور یکی از کارکنان آسایشگاه را می‌دزد تا با هم به گردش بروند و تولد زیبا را جشن بگیرند.

زیبا به زودی از همدستی با پدرش پشیمان می‌شود. پدر تعادل روانی ندارد هر لحظه به حالی درمی‌آید؛ گاهی خوب است و گاهی بد و گاهی دچار جنون و گاهی دچار توهم می‌شود. سرانجام زیبا با همکاری نیروی بیمارستان پدر را بیمارستان برمی‌گرداند و تولدش را با کسانی که در کنارشان امنیت دارد، جشن می‌گیرد.

کتاب «زیبا صدایم کن» برگزیده‌ شورای کتاب کودک و هیجدهمین جشنواره کتاب کانون پرورش فکری در سال ۱۳۹۵ شده است و در فهرست کتاب‌های کلاغ سفید کتابخانه بین‌المللی مونیخ آلمان ۲۰۱۷ و فهرست افتخار دفتر بین المللی کتاب برای نسل جوان ۲۰۱۸ قرار گرفته است.

کتاب «زیبا صدایم کن» همچنین به سبب پرداختن به موضوع کودکان بدسرپرست نامزد شورای کتاب کودک برای فهرست کتاب برای کودکان با نیازهای ویژه دفتر بین المللی کتاب برای نسل جوان ۲۰۱۷ بود.کتاب «زیبا صدایم کن» فرهاد حسن زاده پیش از این به دو زبان انگلیسی و ترکی استانبولی ترجمه شده است.

انتهای پیام/

مجله تفریحی و سرگرمی آیسام

 

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است

    با عضویت در کانال تلگرامی ما علاوه بر دریافت خلاصه ای از بهترین خبرها ، ما را حمایت کنید عضویت
    +