صفحه اصلی تکنولوژی نمایشگاه MWC امسال برگزار نمی شود

نمایشگاه MWC امسال برگزار نمی شود

0

بزرگ ترین نمایشگاه موبایل و ارتباطات جهان یعنی کنگره جهانی موبایل یا همان MWC که هر ساله در بارسلون اسپانیا برگزار می شود، کنسل شد. پس از اینکه شرکت های مختلف به خاطر ترس از شیوع ویروس کرونا یکی پس از دیگری از حضور در این نمایشگاه انصراف دادند، انجمن GSM این نمایشگاه را کنسل کرد.

به گزارش بلومبرگ، جان هافمن مدیر عامل GSMA می گوید شیوع ویروس کرونا برگزاری این رویداد را به امری ناممکن بدل کرده است. پیش از این قرار بود MWC 2020 در تاریخ ۲۴ فوریه برابر با چهارم اسفند در بارسلون آغاز به کار کند.

بیماری COVID-19 که بر اثر ویروس کرونا به وجود می آید، تاکنون بیش از ۴۵ هزار نفر را در سرتاسر جهان گرفتار کرده و ۱۱۱۸ نفر را به کام مرگ کشانده است. بیشتر موارد ابتلا و مرگ و میر در ووهان و هوبئی در کشور چین رخ داده اند اما حداقل ۲۵ کشور به شکل رسمی این بیماری را تأیید کرده اند. انجمن GSM تاکنون تلاش می کرد تا با برطرف کردن نگرانی ها و اتخاذ رویکردهای امنیتی، شرکت های مختلف را به حضور در این رویداد بزرگ ترغیب کند اما ظاهراً تلاش ها بی نتیجه بوده اند.

انجمن GSM بیش از ۱۲۰۰ شرکت از اکوسیستم موبایل و ارتباطات دنیا را تحت پوشش دارد و نمایشگاه MWC یکی از مهم ترین رویدادهای این انجمن برای جلب همکاری، عقد قرارداد و معرفی محصولات به شمار می رود. تأثیر برگزاری این نمایشگاه روی اقتصاد بارسلون هم بیش از ۴۹۲ میلیون یورو برآورد شده و بیش از ۱۴ هزار شغل پاره وقت ایجاد می کند.

شرکت های چینی معمولاً بیشترین بهره را از MWC می برند. پس از انصراف ال جی از حضور در این نمایشگاه، شرکت ZTE کنفرانس خبری خود را کنسل کرد و پس از آن شرکت های مختلف از جمله اریکسون، انویدیا، اینتل، ویوو، سونی، آمازون، نوکیا، HMD، سیسکو و دیگران نیز این راه را ادامه دادند.

مجله تفریحی و سرگرمی آیسام

پیام خود را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *