مجله تفریحی ، مجله سرگرمی ، تفریحی و سرگرمی ، مجله اینترنتی ، تبلیغات در مجله اینترنتی

آیسام اخبار اجتماعینماینده دادستان: حکم جلب ریخته‌گران صادر می‌شود- اخبار اجتماعی – مجله آیسام
شناسه خبر :129362
دوشنبه, ۱۰ تیر ۱۳۹۸
100
 

به گزارش آیسام و به نقل از تسنیم به نقل از میزان، چهاردهمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات تعدادی از متهمان بانک سرمایه امروز در شعبه سوم دادگاه رسیدگی به مفسدان و اخلال‌گران اقتصادی به ریاست مسعودی مقام به صورت علنی برگزار شد. قهرمانی نماینده دادستان در ابتدای جلسه دادگاه گفت: آقای ریخته گران به دادسرا […]


به گزارش آیسام و به نقل از تسنیم به نقل از میزان، چهاردهمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات تعدادی از متهمان بانک سرمایه امروز در شعبه سوم دادگاه رسیدگی به مفسدان و اخلال‌گران اقتصادی به ریاست مسعودی مقام به صورت علنی برگزار شد.

قهرمانی نماینده دادستان در ابتدای جلسه دادگاه گفت: آقای ریخته گران به دادسرا احضار شد؛ اما حضور نیافت و مهلت قانونی منقضی شده است و دستور جلب وی صادر خواهد شد.

نماینده دادستان در دادگاه مدیران بانک سرمایه گفت: ریخته گران از سهامداران بانک سرمایه، مدام بیانیه و نامه ارسال می کند که املاک بانک به ارزش ٢۶ میلیارد تومان که بابت دیون او پرداخت شده، با وکالت بلاعزل از ملکیت بانک خارج شده است؛ ریخته گران به دادگاه احضار شده اما در مهلت قانونی مراجعه نکرده است و برای وی حکم جلب صادر خواهد شد.

نماینده دادستان درباره ریخته گران، یکی از سهامداران بانک سرمایه گفت: بانک سرمایه برای پرداخت دیون ریخته گران، ٢ میلیارد تومان نقد و ٢۶ میلیارد تومان ملک پرداخت کرده است. این فرد هزار و ۶ میلیارد تومان به نظام بانکی کشور بدهکار بوده همچنین ١٧ میلیارد تومان هم بدهی مشکوک الوصول به بانک سرمایه داشته است.

وی با اشاره به تفاهم‌نامه منعقد شده میان بانک سرمایه و بانک تجارت ادامه داد: در ماده سه اساسنامه بانک سرمایه به اقداماتی که باید از سوی هیأت مدیره بانک انجام شود اشاره شده است اما هیچ یک از این موارد به تسویه دیون اشخاص مربوط نیست درحالی که تفاهم نامه بانک سرمایه و تجارت برای پرداخت دیون آقای ریخته گران بوده است.

قهرمانی اضافه کرد: هیات مدیره بانک، مرجع تخصصی است و اعضای هیات مدیره و مدیرعامل طبق دستورالعمل بانک مرکزی باید دارای صلاحیت باشند و حضور سایر اشخاص در جلسات هیات مدیرعامل ممنوع است درحالی که ریخته گران به عنوان یکی از سهامداران بانک و وکیل اش در جلسات هیات مدیره حضور داشتند و امر و نهی می کردند.

انتهای پیام/

مجله تفریحی و سرگرمی آیسام

 

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است

    با عضویت در کانال تلگرامی ما علاوه بر دریافت خلاصه ای از بهترین خبرها ، ما را حمایت کنید عضویت
    +