خانه اخبار نژادهای دام بومی استان زنجان اصلاح می‌شود

نژادهای دام بومی استان زنجان اصلاح می‌شود

2
0

مدیرگروه پژوهشی علوم دامی دانشکده کشاورزی دانشگاه زنجان گفت: با آغاز فعالت آزمایشگاه IVF و مرکز کشت رویان دانشگاه زنجان نژادهای دام بومی استان اصلاح می‌شود.

رضا معصومی در حاشیه نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی، فناوری و فن‌بازار در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: گروه پژوهشی علوم دامی پژوهشکده دانشگاه زنجان در بخش علوم دامی اولین گروه آموزشی در دانشگاه زنجان است و به لحاظ علمی رتبه مناسبی را نسبت به سایر دانشکده‌ها دارد.

وی با اشاره به پروژه اصلاح گوسفند نژاد افشاری، ادامه داد: این پروژه با هدف افزایش راندمان تولیدی و تولید مثل گوسفند نژاد افشاری در استان آغاز شد.

وی افزود: گوسفند نژاد افشاری در بین ۲۷ نژاد شناخته شده در کشور جزو نژادهای با توان تولید گوشت مناسب است و از آنجایی که هر نژادی نیاز به اصلاح دارد، این نژاد نیز در استان زنجان جزو نژادهای اصلاح شده است.

معصومی با اشاره به صنعت دوقلوزایی در گوسفندان، خاطرنشان کرد: نژاد گوسفند افشاری در جهت افزایش دوقلوزایی در این نژاد اصلاح شد و در حال حاضر گوسفندان با ژن دوقلوزایی در استان وجود دارند که راندمان تولید شده است.

 عضو هیات علمی علوم دامی پژوهشکده دانشگاه زنجان یادآور شد: آزمایشگاه IVF و مرکز کشت رویان از دو سال پیش در دانشگاه تاسیس شده و از هفته قبل نیز فعالیت خود را آغاز کرده است که هدف این مرکز اصلاح نژادهای دام بومی استان است و امیدواریم در ماه‌های آتی شاهد تولید رویان نژادهای دام بومی در استان به صورت منجمد و یا تازه باشیم.

انتهای پیام

گردآوری: مجله تفریحی و سرگرمی آیسام

(۲)

آیسای من با سلام خلاصه و مفید بگم ، علاقه به نویسندگی دارم ، ورزش مورد علاقم هندباله ولی استقلالیه دو آتیشه هستم ، کار طراحی وب رو هم حرفه ای انجام میدم

ارسال پیام

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Close
Link Market - Free Link Exchange, Link Building and Link Trade Royallinkup Free Website Link Directory چاپ مقاله isi