مجله تفریحی ، مجله سرگرمی ، تفریحی و سرگرمی ، مجله اینترنتی ، تبلیغات در مجله اینترنتی

آیسام فوتبالواکنش‌ها به مرگ سحر خدایاری؛ دختر آبی | از پروین و علی کریمی تا مهناز افشار
شناسه خبر :169223
سه‌شنبه, 10 سپتامبر 2019
133
 

سحر خدایاری از هواداران باشگاه استقلال بود که به دلیل ورود غیرمجاز به ورزشگاه برای تماشای بازی استقلال مقابل العین دستگیر و به صورت موقت بازداشت شد. مدتی بعد از آزادی او با حکم ۶ ماه حبس به دلیل ورود غیر مجاز به ورزشگاه محکوم شد. سحر در واکنش به این حکم خودسوزی کرد و […]


سحر خدایاری از هواداران باشگاه استقلال بود که به دلیل ورود غیرمجاز به ورزشگاه برای تماشای بازی استقلال مقابل العین دستگیر و به صورت موقت بازداشت شد. مدتی بعد از آزادی او با حکم ۶ ماه حبس به دلیل ورود غیر مجاز به ورزشگاه محکوم شد.

سحر در واکنش به این حکم خودسوزی کرد و سرانجام ۱۸ شهریور در بیمارستان درگذشت. از زمان اعلام خبر خودسوزی او واکنش‌های مختلفی در این خصوص ابراز شد و بعد از خبر درگذشت وی این واکنش‌ها ادامه داشت از جمله:

 • توئیر باشگاه استقلال:

سحر خدایاری دختر هوادار استقلال که دوشنبه هفته پیش مقابل دادسرا خودسوزی کرده بود صبح امروز درگذشت تا ده‌ها آرزوی ساده را با خود به زیر خاک ببرد

 • سیدجلال حسینی کاپیتان تیم پرسپولیس در اینستاگرام:

با اشتراک تصویری از ورزشگاه آزادی بدون حضور تماشاگر به مرگ دختر آبی واکنش نشان داد.

 • حسین ماهینی در توییتر:

ماهینی خود با هشتگ دختر آبی و استفاده از کاریکاتور عمر مومانی، به این موضوع واکنش نشان داد.

 • علی کریمی در اینستاگرام:

با به اشتراک گذاشتن تصویر گرافیکی دخترانه‌ای که در قلب‌اش توپ فوتبال نشانده شده نوشت: زنان سرزمین ما، خیلی وقتها، خیلی مَردن. تا اطلاع ثانوی استادیوم ممنوع

 • علی خطیر در اینستاگرام:

از اون بالا راحت‌ تر میتونی بازی تیم مورد علاقه‌ ات را نگاه کنی …

 • مهناز افشار در توییتر:

و تو می مانی با وجدانت سحر هم مُرد …

 • علی فتح الله زاده در اینستاگرام:

 از شنیدن خبر درگذشت سحر استقلالی هوادار عزیز تیم محبوبمان بسیار متاثر شدم. این ضایعه را به خانواده ایشان و هواداران بزرگ استقلال تسلیت عرض می کنم.

 • جواد کاظمیان در اینستاگرام

دختر جان!
شرم می کنم از بازی کردن در ورزشگاهی که تو پشت درهای بسته اش ماندی، پشت درهای بسته اش سوختی. از شعله های آتشی که فقط تو را نسوزاند، تمام ما را خاکستر کرد. شاید یک روز درهای بسته باز شدند و زنان و دختران کنار مردها برای فوتبال خواندند اما صندلی تو تا آخر دنیا خالی می ماند. ما را ببخش اگر نتوانستیم برای رویای تو کاری کنیم.
پروازت آرام دختر جان

 • فرهاد مجیدی اینستاگرام:

سحر جان سکوهای آزادی حسرت دیدنت را تا ابد با خود خواهند داشت.

 • امیرناظمی، معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در توییتر :

خبر فوت دختر آبی خبر محکومیت همه ماست

 • علی پروین در اینستاگرام:

با تصویر سیاه از استادیوم آزادی نوشت روح‌ات شاد

 • سعید آذری مدیرعامل سابق باشگاه ذوب آهن و کنونی فولاد در اینستاگرام:

تسلیت خدمت خانواده محترم هوادار در گذشته فوتبال. فوتبال از دوقطبی بودن خیلی وقت است خارج شده است. و دیگر دو قطبی بودن جرم محسوب نمی شود ولی دو قطبی بودن را من به نوبه خود  نمی فهمم برای یک دختر عاشق فوتبال.
نمیدانم چرا خود سوزی کردی، ولی سوالی ذهنم را در گیر کرده است آیا فوتبالی که مدیرانش ما هستیم، و بازیگرانش و دست اندر کارانش مشخصند، آنهایی که حتی لحظه ای پای نزدیکترین رفقایشان  به خاطر موقعیت و پول نمی ایستند، آنهایی که برای بازی کردن  و بودن در میان یازده نفر اصلی همه اصول و مرام را زیر پا میگذارند، آنهایی که برای گرفتن پست و مقام تن به هر ذلتی میدهند، ارزشش را داشتند که تو بهترین سرمایه زندگیت را به آتش بکشی؟
خدا کند داشته باشد، دختر آبی آسمانی که حالا دیگر نیستی ما بی مرامها حتی ککمان هم نمی گزد در این وانفسای بی مرامی و بی معرفتی از خود سوزی تو.
علاقمندی به فوتبال جنسیت نمی شناسد، عشق است، عشق، عشقی کور کننده به اکثریتی که فقط باید آنها را در صفحه چند اینچی تلویزیون دوست داشت.   نزدیکشان که میشوی تازه متوجه میشوی چه بیهوده برایشان اشک ریختی و چه بیهوده عشق ورزیدی.
روحت قرین رحمت دختر آبی.
به امید روزی که بفهمیم حضور دختران آبی، قرمز، زرد، سبز، و همه رنگهای زیبای عرصه فوتبال در استادیومهای ما از حضورشان در این اجتماع خطرناک امن تر است.
بدرود، برای نوشتن بیشتر اشکم بند نمیاید هر چه فکر میکنم میبینم ما بی ارزش تر از آنی بودیم که تو خود را به خاطر ما بسوزانی، بی ارزشتر.

مجله تفریحی و سرگرمی آیسام

 

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است

  با عضویت در کانال تلگرامی ما علاوه بر دریافت خلاصه ای از بهترین خبرها ، ما را حمایت کنید عضویت
  +