خانه اخبار ورود اولین انسان‌ها به قاره استرالیا ۱۸ هزار سال قبل از چیزی که تا کنون تصور می‌شد+تصاویر

ورود اولین انسان‌ها به قاره استرالیا ۱۸ هزار سال قبل از چیزی که تا کنون تصور می‌شد+تصاویر

1
0

اشیای باستانی که به تازگی در یک غار در شمالی‌ترین نقطه استرالیا یافت شده، نشان می‌دهد انسان‌ها حدود ۶۵ هزار سال پیش پا به قاره استرالیا گذاشته‌اند.

به گزارش ایسنا و به نقل از میرور، بر اساس تحقیقات منتشر شده، تیشه و تبر و سنگ‌های تراش خورده و تیز شده‌ای که از دل غاری در شمالی‌ترین نقطه استرالیا یافت شده، نشان می‌دهد که اولین انسان‌ها حدود ۶۵ هزار سال پیش وارد این قاره شده‌اند. این بدین معنی است که انسان ۱۸ هزار سال زودتر از چیزی که تا کنون تصور می‌شده است، پا به این قاره گذاشته‌ است.

برای تشخیص قدمت اشیای باستانی مکشوفه، که در یک فرورفتگی زیر یک صخره در کناره‌های دشت ساوانا که در ۳۰۰ کیلومتری شرق داروین قرار دارد، قرار گرفته بودند، از تکنیکی به نام “لومینسنس” (luminescence dating) استفاده شد.

کشف یک تاریخ جدید برای ورود اولین انسان‌ها به قاره استرالیا، ریشه‌های فرهنگ بومی و تاریخ قدیمی‌ترین تمدن مستمر جهان را به عقب می‌کشد. چرا که قدمت حضور انسان در این قاره تا به حال ۴۷ هزار سال پیش‌بینی شده بود.

“کریس کلارکسون”، سرپرست این پروژه در مصاحبه با یک شبکه رادیویی استرالیا گفت: این کشف درک علمی دانشمندان از تاریخ مهاجرت انسان از قاره آفریقا را نیز تغییر می‌دهد.

وی افزود: دانشمندان معتقد بودند انسان‌ها برای اولین بار زمانی میان ۶۰ هزار تا ۱۰۰ هزار سال پیش قاره آفریقا را ترک کرده‌اند. از آنجایی که استرالیا در انتهای این مسیر مهاجرت قرار گرفته است، اکنون می‌توانیم از این کشف به عنوان یک معیار استفاده کرده و بگوییم انسان‌ها باید آفریقا را زودتر از این‌ها ترک کرده باشند.

دانشمندان در حفاری‌های قدیمی به روش‌های جدید تشخیص قدمت اشیای باستانی که امروزه در اختیار دانشمندان حال حاضر است، دسترسی نداشته‌اند تا بتوانند قدمت واقعی آنها را شناسایی کنند.

انتهای پیام

گردآوری: مجله تفریحی و سرگرمی آیسام

(۱)

آیسای من با سلام خلاصه و مفید بگم ، علاقه به نویسندگی دارم ، ورزش مورد علاقم هندباله ولی استقلالیه دو آتیشه هستم ، کار طراحی وب رو هم حرفه ای انجام میدم

ارسال پیام

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Close
Link Market - Free Link Exchange, Link Building and Link Trade Royallinkup Free Website Link Directory چاپ مقاله isi