مجله تفریحی ، مجله سرگرمی ، تفریحی و سرگرمی ، مجله اینترنتی ، تبلیغات در مجله اینترنتی

آیسام وزارت ورزش «گوشی» را دست کمیته المپیک داد
شناسه خبر :58327
دوشنبه, 23 اکتبر 2017
125
 

وزارت ورزش «گوشی» را دست کمیته المپیک آیسام – گروه ورزشی: دقیقا سه ماه دیگر دوره مدیریت چهار ساله و فعلی کمیته ملی المپیک به پایان می رسد و بعد از آن طبق آنچه قانون به آن تاکید دارد، کیومرث هاشمی و اطرافیانش باید میز و صندلی مدیریت را  به تیم جدید دیگری بسپارند. البته با […]


وزارت ورزش «گوشی» را دست کمیته المپیک

آیسام – گروه ورزشی: دقیقا سه ماه دیگر دوره مدیریت چهار ساله و فعلی کمیته ملی المپیک به پایان می رسد و بعد از آن طبق آنچه قانون به آن تاکید دارد، کیومرث هاشمی و اطرافیانش باید میز و صندلی مدیریت را  به تیم جدید دیگری بسپارند.

البته با وجود فاصله کم باقی مانده، هنوز برای برگزاری انتخابات هیچ اقدامی حتی در حد تعیین زمان و برگزاری نشست های هماهنگی انجام نشده با این حال اظهارنظرهای اخیری که از طرف مسئولان وزارت ورزش و در این زمینه مطرح شده، حکایت عجیبی دارد.

دو روز پیش محمدرضا داورزنی در یک برنامه تلویزیونی تاکید کرد که انتخابات کمیته باید در زمان خودش برگزار شود. روز گذشته هم  مسعود سلطانی فر تاکید کرد که «انتخابات کمیته ملی المپیک با اساسنامه اصلاحی مصوب یا بر اساس اساسنامه فعلی باید در موعد مقرر برگزار شود.»

وزیر ورزش در حالی نسبت به انتخابات کمیته اینگونه موضع گیری کرد که پاسخگویی در مورد مسائل مرتبط با فوتبال و از جمله محرومیت مهدی طارمی و پرسپولیس را به فدراسیون فوتبال واگذار کرد و گفت: «این موضوعات را از فدراسیون فوتبال پیگیری کنید. مسئولان این فدراسیون باید پاسخگو باشند.»

در هر صورت از صحبت ها و شواهد پیداست که وزارت ورزش نسبت به انتخابات کمیته ملی المپیک و برگزاری سرِوقت آن موضع گرفته  و این در حالی است که تا به امروز  نه تنها هیچ نشانه ای از طرف این کمیته مبنی بر تعویق انتخابات دیده نشده بلکه مسئولان کمیته ملی المپیک تاکید هم کرده اند مجمع انتخاباتی را به موقع برگزار می‌کنند حتی اگر مجبور شوند اساسنامه فعلی را به عنوان ملاک کار قرار دهند.

به گزارش مهر، مسئولان وزارت ورزش اولین افرادی نیستند که نسبت به انتخابات به موقع کمیته ملی المپیک اظهار نظر می کنند. هفته گذشته محمود خسروی وفا رئیس کمیته ملی پارالمپیک هم در  این رابطه گفت: «بعید می دانم این انتخابات به موقع برگزار شود.»؛ البته این اظهار نظر خسروی وفا خیلی هم دور از قاعده نیست چون به هر حال وی عضوی از مجمع انتخابات کمیته ملی المپیک است اما ورود مسئولان وزارت ورزش جای تعجب دارد آنهم وقتی برخی اقدامات شان، از نگاه صاحبنظران مانع تراشی تلقی می شود.

شاید لحاظ کردن اهمیت بازی های آسیایی ٢٠١٨ اندونزی و المپیک ٢٠٢٠ توکیو توجیه مسئولان وزارت ورزش برای تاکید بر برگزاری بدون تاخیر انتخابات کمیته ملی المپیک است، به هر حال آنها هم می دانند که چگونگی عملکرد کاروان ایران در این دو رویداد ارتباط  مستقیم به همین انتخابات و نتایج آن دارد اما چرا با این وجود پیش نویس اساسنامه کمیته ملی المپیک در وزارت ورزش و بدون اطلاع، دستخوش تغییراتی شد که بعضا با منشور المپیک در تضاد است؟ مگر نه اینکه همین مسئله واکنش IOC را موجب خواهد شد و حتی می تواند مانع انتخابات شود؟

 مسئولان وزارت ورزش که خیلی نرم و محسوس کمیته المپیک را تهدید به برگزاری بدون وقفه انتخابات می کنند، می دانند بیشتر اعضای مجمع انتخاباتی کمیته ملی المپیک را روسای فدراسیون ها تشکیل می دهند درحالیکه برخی از همین فدراسیون ها در بلاتکلیفی مدیریتی به سر می برند. چرا در خودِ وزارت ورزش و برخلاف آنچه مدام به آن تاکید می شود، اراده ای برای برگزاری انتخابات به موقع فدراسیون ها دیده نمی شود و هستند روسا و سرپرست هایی که دوره ٤ ساله و ٦ ماهه آنها گذشته اما همچنان پشت میز خود هستند.

با این شرایط، چنین اظهارنظرهایی تنها انتخابات کمیته ملی المپیک را زودتر و بیشتر از آنچه باید به چالش می کشاند، همان طور که اظهارنظر بَد موقع معاون وزیر ورزش در رابطه با پرونده مسعود شجاعی و احسان حاج صفی هیچ نتیجه ای نداشت جز پیچیده تر شدن روند رسیدگی به آن.

در کل اینکه شکی نیست کمیته ملی المپیک باید بدون فوت وقت انتخاباتش را برگزار کند، مبنای کار رئیس کمیته هم همین است اما اگر وی که این روزها به شدت از رسانه ها فاصله گرفته، برنامه هایش را خیلی صریح و شفاف اعلام کند، می تواند مانع از  بسیاری مشکلات و اینگونه صحبت های چالش برانگیز شود.

گردآوری: مجله تفریحی و سرگرمی آیسام

 
برچسب ها:

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است

    با عضویت در کانال تلگرامی ما علاوه بر دریافت خلاصه ای از بهترین خبرها ، ما را حمایت کنید عضویت
    +