مجله تفریحی ، مجله سرگرمی ، تفریحی و سرگرمی ، مجله اینترنتی ، تبلیغات در مجله اینترنتی

آیسام علم و دانشوزیر ارتباطات از پرتاب ماهواره ایرانی و تلاش برای اعزام فضانورد به فضا خبر داد
شناسه خبر :183529
دوشنبه, 7 اکتبر 2019
116
 

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت تا سال ۱۴۰۰ یک ماهواره ایرانی با دقت تصویربرداری ۱ متر را به مدار زمین پرتاب خواهیم کرد و یکی از برنامه‌های سازمان فضایی کشور اعزام فضانورد ایرانی به فضا است. محمد جواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در مراسم آغاز هفته جهانی فضا عنوان کرد این روزها […]


وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت تا سال ۱۴۰۰ یک ماهواره ایرانی با دقت تصویربرداری ۱ متر را به مدار زمین پرتاب خواهیم کرد و یکی از برنامه‌های سازمان فضایی کشور اعزام فضانورد ایرانی به فضا است.

محمد جواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در مراسم آغاز هفته جهانی فضا عنوان کرد این روزها ما با مسائلی چون زیست محیطی و بوروکراسی درگیر شده‌ایم و سهم خود در حوزه فضا را فراموش کرده‌ایم. از این رو هفته فضا برای ما فرصت ارزشمندی به شمار می‌رود تا بتوانیم در حوزه فضایی بیش از پیش فعالیت کنیم. آذری جهرمی تاکید کرد در ۲ سال گذشته که ما فعالیت خود را با شعار توسعه کاربردهای فضایی شروع کردیم، تعدادی زیادی از افراد ما را مسخره کردند، اما هم‌اکنون شاهد رشد استارتاپ‌های فضایی به کمک تلاش‌های سازمان فضایی در حوزه توسعه صنایع فضاپایه هستیم.

پرتاب ماهواره ایرانی با قدرت تصویربرداری ۱ متر

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در ادامه اظهار کرد ما در حوزه فضا سعی داریم زمینه اعزام فضانورد ایرانی به فضا را مهیا سازیم. آذری جهرمی افزود همچنین تا سال ۱۴۰۰ یک ماهواره ایرانی با دقت تصویربرداری یک متر در مدار زمین قرار خواهیم داد. وزیر ارتباطات در خصوص توسعه فناوری‌های فضایی در مسائل زیست محیطی افزود:

صرفه‌جویی حاصل شده از استفاده فناوری فضایی در برآورد سیل، به میزان کل سرمایه‌گذاری ما در صنعت فضایی نیست. این دستاورد از جمله فناوری‌هایی محسوب می‌شود که برخی به آن می‌خندیدند، اما هم‌اکنون به مرحله عملیاتی رسیده است. همچنین ما طی همکاری با سایر کشورها فضانورد ایرانی به فضا اعزام خواهیم کرد که این نوع تفکر و نگاه به صنعت فضایی است که حسادت کشور آمریکا را بر می‌انگیزد.

مجله تفریحی و سرگرمی آیسام

 

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است

    با عضویت در کانال تلگرامی ما علاوه بر دریافت خلاصه ای از بهترین خبرها ، ما را حمایت کنید عضویت
    +