مجله تفریحی ، مجله سرگرمی ، تفریحی و سرگرمی ، مجله اینترنتی ، تبلیغات در مجله اینترنتی

آیسام علم و دانشوزیر ارتباطات دلایل سقوط ماهواره ظفر ۱ را شرح داد؛ پرتاب ماهواره ظفر ۲ در خرداد ۹۹
شناسه خبر :222137
سه‌شنبه, 11 فوریه 2020
119
 

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به دلیل نرسیدن ماهواره ظفر ۱ به مدار عنوان کرد در خرداد ۹۹ ماهواره ایرانی ظفر ۲ به فضا پرتاب خواهد شد. محمد جواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات پس از انجام ماموریت پرتاب ماهواره ایرانی ظفر با حضور در جمع خبرنگاران در خصوص این پروژه […]


وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به دلیل نرسیدن ماهواره ظفر ۱ به مدار عنوان کرد در خرداد ۹۹ ماهواره ایرانی ظفر ۲ به فضا پرتاب خواهد شد.

محمد جواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات پس از انجام ماموریت پرتاب ماهواره ایرانی ظفر با حضور در جمع خبرنگاران در خصوص این پروژه عنوان کرد ماهواره ایرانی ظفر توانست به مدار ۵۴۰ کیلومتری زمین برسد، اما با توجه به اینکه برای قرار گرفتن در مدار به سرعت ۷ هزار و ۴۰۰ کیلومتری نیاز است، این ماهواره به سرعت مورد نیاز نرسید. آذری جهرمی تاکید کرد دلیل موفق نبودن پرتاب ماهواره پیام به مدار الکترونیک آن مربوط می‌شد، اما در ظفر ۱ با مشکل موتور ماهواره‌بر مواجه شدیم.

پرتاب ماهواره ظفر ۲ در خرداد ۹۹ 

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در ادامه تاکید کرد مشکل موتور ماهواره‌بر باعث شد تا ظفر ۱ با افت سرعت مواجه شده که نتیجه آن عدم قرارگیری در مدار و سقوط در اقیانوس هند بود. آذری جهرمی با اشاره به اینکه علاوه بر ظفر ۱، ظفر ۲ نیز طراحی و به تولید رسیده است تاکید کرد در خرداد سال ۹۹ ماهواره ایرانی ظفر ۲ را به فضا پرتاب خواهیم کرد.

مجله تفریحی و سرگرمی آیسام

 

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است

    با عضویت در کانال تلگرامی ما علاوه بر دریافت خلاصه ای از بهترین خبرها ، ما را حمایت کنید عضویت
    +