خانه اخبار وزیر صنعت اعلام کرد: سهم ۱۵میلیارد دلاری ایران از بازار نساجی دنیا/قاچاق معضل اصلی صنعت پوشاک

وزیر صنعت اعلام کرد: سهم ۱۵میلیارد دلاری ایران از بازار نساجی دنیا/قاچاق معضل اصلی صنعت پوشاک

3
0

وزیر صنعت، معدن و تجارت سهم ایران از فروش محصولات نساجی در دنیا را ١٥ میلیارد دلار اعلام کرد.

به گزارش آیسام و به نقل از ایسنا، محمد شریعتمداری پس از افتتاح بیست و سومین  نمایشگاه بین‌المللی صنعت نساجی و بازدید از این نمایشگاه در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: منافذ قانونی ورود کالا به داخل و  قاچاق کالا باید ساماندهی شود و با برون‌گرایی و ایفای نقش در بازارهای جهانی به سمت افزایش سهم ۱۵ میلیارد دلاری ایران از بازار نساجی دنیا گام برداریم.

وی ادامه داد: صنعت نساجی یکی از پرافتخارترین صنایع کشور است و محصولات نساجی کشور در گذشته در کشورهای معتبر دنیا عرضه می‌شد که باید با نوسازی سریع به سمت رونق مجدد در این صنعت حرکت کنیم که قدم‌های خوبی نیز در این زمینه برداشته شده است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به این‌که حمایت از تولیدکنندگان داخلی با کنترل واردات یکی از مهمترین اولویت‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت است، بیان کرد: ورود کالای قاچاق به بازار داخلی کشور یکی از مهمترین مشکلات این صنعت بوده که سیاست دولت کمک به نیروهای مسلح و نیروهای کنترل‌کننده مرزها برای جلوگیری از ورود محصولات نساجی و پوشاک قاچاق به داخل کشور است.

شریعتمداری با بیان این‌که میزان ورود محصولات نساجی به داخل کشور نیز نباید مشکلی برای تولیدکنندکان داخلی به وجود آورد، گفت: طراحان ایرانی دارای ذوق و خلاقیت ارزشمند و تولیدکنندگان ایرانی تلاشگر و دلسوز هستند که برگزاری نمایشگاه‌ها در کشورهای خارجی بهترین کمک در این حوزه است.

وی با اعلام این‌که حجم فروش محصولات نساجی در دنیا بیش‌از یک‌هزار و ۲۵۰ میلیارد دلار است که سهم ایران از این بازار حدود ۱۵ میلیار دلار است که باید برای بیشتر شدن این سهم و ایجاد اشتغال پایدار در این حوزه برنامه‌ریزی کنیم، خاطرنشان کرد: در همین راستا امروز یک سند همکاری با سازمان برنامه و بودجه، بانک کشاورزی و چهار استاندار کشور به صورت پایلوت با محوریت سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی کشور به امضاء رساندیم تا با تامین تسهیلات از طریق بودجه عمومی شرایطی را برای تولیدکنندگان به خصوص در شهرهای کوچک فراهم آوریم.

به گفته وزیر صنعت، معدن و تجارت طرح مذکور بیش از ۷ هزار شغل به صورت مستقیم به‌وجود خواهد آورد و در دیگر استان‌ها نیز پس از موفقیت طرح پایلوت توسعه پیدا می‌کند.

شریعتمداری ادامه داد: مجموعه زنجیره  ۲۰ هزار واحد تولیدی کشور که حدود  یک‌هزار و ۵۰۰ واحد آن بزرگ و حدود ۱۸ هزار و ۵۰۰ واحد آن کوچک و تولیدی هستند نیز حتما مورد حمایت جدی دولت خواهند بود.

انتهای پیام

گردآوری: مجله تفریحی و سرگرمی آیسام

(۳)

آیسای من با سلام خلاصه و مفید بگم ، علاقه به نویسندگی دارم ، ورزش مورد علاقم هندباله ولی استقلالیه دو آتیشه هستم ، کار طراحی وب رو هم حرفه ای انجام میدم

ارسال پیام

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Close
Link Market - Free Link Exchange, Link Building and Link Trade Royallinkup Free Website Link Directory چاپ مقاله isi