صفحه اصلی اخبار روز اخبار اقتصادی پتروشیمی ها به کشاورزان کود نمی دهند- اخبار اقتصادی – مجله آیسام

پتروشیمی ها به کشاورزان کود نمی دهند- اخبار اقتصادی – مجله آیسام

0

به گزارش آیسام و به نقل از خبرگذاری تسنیم به نقل از روابط عمومی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی حمید رسولی مدیرعامل این شرکت اظهار کرد: شرکت‌های پتروشیمی از ابتدای تیرماه سال جاری از تحویل کود اوره با قیمت‌های مصوب دولت به بخش کشاورزی خودداری نموده و اعلام می کنند که کود اوره را صرفاً براساس قیمت‌های بورس کالا به بخش کشاورزی تحویل خواهند داد.
وی در ادامه اظهار نمودند که اجرایی شدن این موضوع منجر به افزایش سه برابری قیمت فروش کود اوره تحویلی به کشاورزان زحمتکش خواهد شد.

 رسولی گفت که موضوع لزوم تحویل کود اوره با قیمت‌های مصوب دولت توسط شرکت‌های پتروشیمی به بخش کشاورزی در جلسه مورخ ۱۰/۴/۱۳۹۸ کمیسیون اقتصادی دولت و همچنین در جلسه هیأت دولت در تاریخ ۱۲/۴/۱۳۹۸ مورد تأکید قرار گرفته است که شرکت‌های پتروشیمی نسبت به موارد مذکور تمکین نمی‌نمایند. 

وی تأکید نمودند که با توجه به بارندگی‌های مناسب سال زراعی جاری و افزایش معنادار تقاضا برای کودهای کشاورزی به ویژه کود اوره،  عدم تحویل این نهاده استراتژیک، تولید محصولات کشاورزی و کشاورزان زحمتکش را به ویژه در مناطق سیلزده با مشکل جدی مواجه نموده است که می‌بایست هر چه سریعتر چاره‌اندیشی شده و با قید فوریت فرایند تأمین و تحویل کود اوره به بخش کشاورزی با قیمت‌های مصوب دولت توسط شرکت‌های پترویمی از سرگرفته شود.

انتهای پیام/

مجله تفریحی و سرگرمی آیسام

پیام خود را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *