صفحه اصلی اخبار روز اخبار فرهنگی پخش بهترین رمضانی‌های استان‌ها در شبکه شما/ از تابلویی رنگارنگ از نواها تا سریال “گنج راه شیری”- اخبار فرهنگی – مجله آیسام

پخش بهترین رمضانی‌های استان‌ها در شبکه شما/ از تابلویی رنگارنگ از نواها تا سریال “گنج راه شیری”- اخبار فرهنگی – مجله آیسام

0

به گزارش خبرگزاری تسنیم، با توجه به فرا رسیدن ماه رمضان، شبکه «شما» برنامه‌های گوناگونی را برای پخش طی این ماه مبارک تدارک دیده است که شامل سریال، برنامه‌های سحرگاهی، هنگام افطار و دیگر برنامه‌های ترکیبی و گفت‌وگو محور است. ویژگی همه این برنامه‌ها، همراهی مراکز استانی صداوسیما در تولید و پخش آنهاست به نحوی که سعی شده از ظرفیت همه مراکز با توجه به گوناگونی‌های فرهنگی آنها استفاده شود و تابلویی رنگارنگ از نواها و تصاویر مختلف چهارگوشه ایران در قاب شبکه شما به نمایش درآید.

این شبکه سراسری به عنوان پشتیبان شبکه‌های استانی، نقش مهمی در تبادلات فرهنگی، هنری و رسانه‌ای استان‌‌های مختلف داشته و مردم سراسر کشور را با ویژگی‌های دیگر مردمان و دیگر مناطق آشنا می‌کند. بر این اساس سریال “گنج راه شیری” تولید صداوسیمای مرکز گیلان برای نخستین بار در ایام ماه مبارک رمضان هرشب ساعت ۲۳ از شبکه شما پخش می‌شود. همچنین ویژه‌برنامه سحرگاهی شبکه شما هر روز ساعت ۰۳:۳۰ تا اذان صبح روی آنتن می‌رود.

برای تولید این برنامه صداوسیمای مراکز اصفهان، خراسان رضوی و زنجان همکاری خواهند داشت. بنا به اعلام شبکه شما، صدا و سیمای مراکز خراسان جنوبی، البرز، بوشهر، سمنان و کهگیلویه و بویراحمد نیز در ویژه‌برنامه افطار که هر روز از ساعت ۱۹ تا اذان مغرب به افق تهران پخش خواهد شد همکاری می‌کنند.

از دیگر برنامه‌های در نظر گرفته شده برای پخش از این شبکه طی ماه مبارک رمضان، می‌توان به پخش دو نوبت جزء‌خوانی قرآن کریم اشاره کرد. این بخش از برنامه‌های رمضانی شبکه شما نیز از تولیدات مراکز استان‌ها خواهد بود به طوری که جزء‌خوانی سال ۱۳۹۷ همه مراکز ساعت ۶ صبح بعد از اذان صبح به افق تهران و جزء‌خوانی سال ۱۳۹۸ مراکز استان‌ها ساعت ۱۳:۳۰ دقیقه یعنی بعد از اذان ظهر به افق تهران روی آنتن خواهد رفت. 

علاوه بر این پخش تولیدات نمایشی و مستند مراکز به ویژه آن دسته از آثار که مربوط به آداب و رسوم ماه رمضان در اقصی نقاط کشورند، از دیگر اولویت‌های شبکه شما طی ماه مبارک رمضان است.

انتهای پیام/

مجله تفریحی و سرگرمی آیسام

پیام خود را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *