مجله تفریحی ، مجله سرگرمی ، تفریحی و سرگرمی ، مجله اینترنتی ، تبلیغات در مجله اینترنتی

آیسام آشپزیپلوی بحرینی را تجربه کنید
شناسه خبر :134935
پنج شنبه, ۲۰ تیر ۱۳۹۸
98
 

چی لازم دارم: برنج = ۳ لیوانران وسینه‌ی مرغ= ۶ عددپیاز متوسط=۴ عددگردو و خلال بادام=۱ لیوانکشمش پلویی=۲/۱ لیوانپودر لیمو عمانی=۱ قاشق غذا خوریلیمو عمانی درسته= ۲ عددادویه‌ی پلویی=به میزان لازمدارچین و زردچوبه= به میزان لازمنمک و فلفل= به میزان لازم چطور بپزم: ابتدا برنج را خوب شسته وخیلی کم نمک می‌زنیم و به مدت […]


چی لازم دارم:
برنج = ۳ لیوان
ران وسینه‌ی مرغ= ۶ عدد
پیاز متوسط=۴ عدد
گردو و خلال بادام=۱ لیوان
کشمش پلویی=۲/۱ لیوان
پودر لیمو عمانی=۱ قاشق غذا خوری
لیمو عمانی درسته= ۲ عدد
ادویه‌ی پلویی=به میزان لازم
دارچین و زردچوبه= به میزان لازم
نمک و فلفل= به میزان لازم
چطور بپزم:
ابتدا برنج را خوب شسته وخیلی کم نمک می‌زنیم و به مدت ۲ ساعت قبل از پخت خیس می‌کنیم سپس مرغ‌ها را با مقداری آب، پیاز و دو عدد لیمو عمانی درسته ومقداری زردچوبه ونمک می‌گذاریم بپزند. البته باید یادآور شد که آب مرغ باید زیاد باشد چرا که برای دم کردن برنج از آب مرغ استفاده می‌شود. پیاز‌ها را پوست کنده وخلال و سرخ می‌کنیم تا کاملا طلایی شوند.
سپس پیاز‌های سرخ شده را به دو قسمت تقسیم می‌کنیم، نیمی از آن‌ها را برای پلو ونیمی دیگر را برای تزیین پلو استفاده می‌کنیم. نصف پیاز‌ها را در قابلمه‌ی موراد نظر برای دم کردن پلو می‌ریزیم سپس بعد از پخت مرغ‌ها آب آن را جدا کرده و در قابلمه‌ی پباز‌ها ریخته وبعد ازجوش آمدن برنج راازنمک شسته و در قابلمه‌ی آب مرغ می‌ریزیم و می‌گذاریم با حرارت نسبتا متوسط بجوشدتا آب آن تمام شود. سپس قبل از اینکه آن را دم کنیم مقداری ادویه‌ی پلویی و دارچین روی آن می‌پاشیم و پلو را دم می‌کنیم. تزیین غذا: بعد از دم کشیدن پلو، با کفگیر پلو را مخلوط می‌کنیم تا ادویه و دارچین با پلو مخلوط شوند. سپس کمی روغن زده و دردیس گرد می‌کشیم. بهتر است پلو را در وسط و مرغ‌ها را دور تا دور دیس ومواد را بین مرغ‌ها قرار دهید. (کشمش و گردو و خلال بادام را با نیمی ازپیازسرخ شده تفت داده وپودر لیمو عمانی روی آن می‌پاشیم)
 
منبع:الکوثر

مجله تفریحی و سرگرمی آیسام

 

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است

    با عضویت در کانال تلگرامی ما علاوه بر دریافت خلاصه ای از بهترین خبرها ، ما را حمایت کنید عضویت
    +