مجله تفریحی ، مجله سرگرمی ، تفریحی و سرگرمی ، مجله اینترنتی ، تبلیغات در مجله اینترنتی

آیسام تکنولوژیچرا به همراه داشتن موبایل در مدارس برای دانش‌آموزان ممنوع است؟
شناسه خبر :139749
جمعه, 19 جولای 2019
128
 

«مهدی شرفی» سرپرست مرکز برنامه ریزی و فناوری اطلاعات وزارت آموزش و پرورش در گفتگو با آیسام اعلام کرد متمرکز نبودن محتواهای آموزشی در یک پلتفرم به نحوی که تنها دسترسی به آن در مدارس برای دانش‌آموزان ممکن باشد، مهمترین دلیل برای ممانعت از به همراه داشتن موبایل توسط دانش‌آموزان در مدارس است. شرفی با […]


«مهدی شرفی» سرپرست مرکز برنامه ریزی و فناوری اطلاعات وزارت آموزش و پرورش در گفتگو با آیسام اعلام کرد متمرکز نبودن محتواهای آموزشی در یک پلتفرم به نحوی که تنها دسترسی به آن در مدارس برای دانش‌آموزان ممکن باشد، مهمترین دلیل برای ممانعت از به همراه داشتن موبایل توسط دانش‌آموزان در مدارس است.

شرفی با اشاره به آموزش‌های حوزه آی‌سی‌تی و آی‌تی در مدارس که چند ارگان‌ بنا به وظایف خود در آن حضور دارند، عنوان کرد که این طرح فعلا در مرحله تولید محتوا و آموزش مربیان است. شرفی در پاسخ به این سوال آیسام که چرا علیرغم اقدامات آموزش و پرورش برای هوشمندسازی مدارس، دانش‌آموزان اجازه به همراه داشتن وسایل دیجیتالی و هوشمند مانند موبایل را ندارند، گفت:

«هوشمندسازی مدارس در راستای ارتقای سطح علمی دانش آموزان است اما از آنجائیکه هنوز محتوای آموزشی برای دانش‌‌آموزان به صورت متمرکز در یک پلتفرم مشخص وجود ندارد، به همراه داشتن ابزارهای دیجیتالی مانند موبایل برای امور غیر آموزشی مانند بازدید از شبکه‌های اجتماعی، وب‌سایت‌ها و مکالمه خواهد بود و در نتیجه تاثیری در پیشرفت تحصیلی آنها ندارد. بلکه برعکس موجب برهم خوردن تمرکز آنها در یادگیری می‌شود. به همین دلیل به همراه داشتن موبایل برای دانش آموزان ممنوع است.»

او همچنین در مورد طرح هوشمندسازی مدارس توضیح داد که این طرح، سه بخش را شامل می‌شود که یک بخش آن مربوط به دانش‌آموزان، دوم والدین و سوم مدارس و برنامه‌های سال‌های آینده است.

به گفته او ثبت نام آنلاین، انتقال و جابجایی دانش آموزان در مدارس، دریافت کارنامه و … از مواردی هستند که در مدارس هوشمند امکان تحقق آنها وجود دارد:

«یکی از مهمترین اهداف هوشمندسازی مدارس ایجاد پلتفرم‌های مشخص برای دانش‌آموزان است که در آن محتواهای مناسب درسی برای دانش آموزان تولید و منتشر شد. چنین اقدامی موجب خواهد شد تا معلم محوری کمرنگ شده و دانش‌آموزان اطلاعات بیشتری داشته باشند و تعامل میان آنها بیشتر از قبل شود. به این ترتیب روند آموزشی از حفظ کردن به سمت یادگیری بیشتر پیش خواهد رفت.»

مجله تفریحی و سرگرمی آیسام

 

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است

    با عضویت در کانال تلگرامی ما علاوه بر دریافت خلاصه ای از بهترین خبرها ، ما را حمایت کنید عضویت
    +