مجله تفریحی ، مجله سرگرمی ، تفریحی و سرگرمی ، مجله اینترنتی ، تبلیغات در مجله اینترنتی

آیسام سلامتکاهش وزن و کاهش اشتها از علائم سرطان روده بزرگ است
شناسه خبر :192105
جمعه, 8 نوامبر 2019
130
 

به گزارش آیسام و به نقل از سلامت نیوز:عضو کمیته علمی نوزدهمین کنگره بین المللی گوارش و کبد، کم خونی، خونریزی در ادرار و مدفوع و تغییر اجابت مزاج را از علائم خطر سرطان روده بزرگ برشمرد و گفت:‌ به طور مثال اگر میزان دفعات اجابت مزاج تغییر یا اسهال مدت دار بروز کرد، می […]


به گزارش آیسام و به نقل از سلامت نیوز:عضو کمیته علمی نوزدهمین کنگره بین المللی گوارش و کبد، کم خونی، خونریزی در ادرار و مدفوع و تغییر اجابت مزاج را از علائم خطر سرطان روده بزرگ برشمرد و گفت:‌ به طور مثال اگر میزان دفعات اجابت مزاج تغییر یا اسهال مدت دار بروز کرد، می تواند از علائم سرطان روده بزرگ یا همان سرطان کولون باشد.

به گزارش آیسام و به نقل از سلامت نیوز به نقل از پایگاه خبری پزشکان و قانون ،کاهش وزن و کاهش اشتها از علائم سرطان روده بزرگ است علیرضا دلاوری در حاشیه نوزدهمین کنگره بین المللی بیماری های گوارش و کبد ایران در جمع خبرنگاران در سالن همایش های رازی افزود: همچنین در دوران یائسگی، میزان خطر ابتلا به سرطان روده بزرگ در زنان افزایش می یابد.

عضو کمیته علمی نوزدهمین کنگره بین المللی گوارش و کبد ادامه داد: افراد با دیدن این علائم خطر باید به احتمال ابتلا به سرطان روده بزرگ شک کنند. علاوه بر این کاهش وزن و کاهش اشتها از دیگر علائم سرطان روده بزرگ است، پولیپ های کولون “بافت های اضافه های روده بزرگ ناشی از بیماری” سال ها طول می کشد تا بدخیم شود بنابراین فرصت است تا با برداشتن آنها از بروز سرطان روده بزرگ جلوگیری شود.

وی افزود: خون مخفی در مدفوع نیز از نشانه های سرطان روده بزرگ است که امیدواریم غربالگری سرطان روده بزرگ از این طریق گسترده تر شود، سرطان روده بزرگ در حال افزایش است و معمولا در سنین بالای ۵۰ سال دیده می شود اما ممکن است به دلایل ارثی در سنین پایین تر نیز مشاهده شود.

مجله تفریحی و سرگرمی آیسام

 
برچسب ها:

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است

    با عضویت در کانال تلگرامی ما علاوه بر دریافت خلاصه ای از بهترین خبرها ، ما را حمایت کنید عضویت
    +