مجله تفریحی ، مجله سرگرمی ، تفریحی و سرگرمی ، مجله اینترنتی ، تبلیغات در مجله اینترنتی

آیسام آشپزیکتلت آلمانی با طعم تند و تیز
شناسه خبر :168327
یکشنبه, 8 سپتامبر 2019
112
 

شاید شما تا به حال کتلت های متنوعی با طعم های مختلف درست کرده باشید یا خورده باشید. کتلت آلمانی با دستور پخت جالبی که دارد خوشمزه و اشتها برانگیز به نظر می رسد. ماده اصلی این غذا گوشت چرخ کرده است.   ادویه جالبی که در این غذا وجود دارد و بکار می رود […]


شاید شما تا به حال کتلت های متنوعی با طعم های مختلف درست کرده باشید یا خورده باشید. کتلت آلمانی با دستور پخت جالبی که دارد خوشمزه و اشتها برانگیز به نظر می رسد. ماده اصلی این غذا گوشت چرخ کرده است.
 
ادویه جالبی که در این غذا وجود دارد و بکار می رود خردل است. همانطور که می دانید خردل طعم تندی داشته و خواص مفید بسیاری دارد.
 
در این غذا از نان باگت نیز استفاده می شود. نان باگتی که در کتلت آلمانی مورد استفاده قرار می گیرد باید بیات باشد و بهتر است از یک روز قبل از استفاده خریداری شود.
 
یکی از مواد دیگری که در دستور پخت این غذا به چشم می خورد پودر پاپریکا است. شاید تابحال از پودر پاپریکا استفاده نکرده باشید و یا اگر استفاده کرده اید می خواهید اطلاعات بیشتری راجع به آن داشته باشید و در مورد خواص آن مطالبی مطالعه کنید.
 
در این جا به برخی از این موارد اشاره می کنیم. پودر پاپریکا در حقیقت فلفل خشک شده آسیاب شده است که نوعی ادویه محسوب می شود. بنابراین طعم تندی دارد. جالب است بدانید که استفاده از پاپریکا باعث خوش رنگ شدن غذا خواهد شد. پودر پاپریکا می تواند طعم تند یا ملایم داشته باشد. استفاده از پودر پاپریکا در غذا علاوه بر آن که رنگ خوبی به غذا می دهد باعث می شود که غذا طعم و عطر بهتری پیدا کند. پاپریکا در حقیقت فلفل دلمه ای خشک شده آسیاب شده است اما با توجه به ذائقه افراد در مناطق مختلف ممکن است پودر پاپریکا حاوی فلفل تند خشک شده آسیاب شده هم باشد که طعم تند تری دارد. فلفل پاپریکا گیاه مفیدی است که دارای ویتامین k و کلروفیل است. از خواص ویتامین k می توان به خاصیت انعقادی آن در رفع مشکل خونریزی اشاره کرد.

مواد لازم

گوشت چرخ کرده: ۵۰۰ گرم
باگت: ۱ عدد حدود ۱۰ سانت
خردل: ۱ قاشق چایخوری
نمک : به مقدار لازم
فلفل: به مقدار لازم
تخم مرغ: ۱ عدد
پیاز: ۱ عدد بزرگ
پودر پابریکا: ۱ قاشق چایخوری
سیر: ۱ حبه

مراحل پخت

مرحله ۱
در یک ظرف باگت ها را در آب بخیسانید.

مرحله ۲
پس از خیس خوردن باگت ها آنها را با دست فشار دهید.

مرحله ۳
سیر و پیاز را با مقداری کره تفت دهید.

مرحله ۴
تخم مرغ ها را در ظرفی جدا شکانده و با چنگال هم بزنید.

مرحله ۵
تخم مرغ ها را به گوشت چرخ کرده اضافه نمایید و همراه با نمک و فلفل و خردل خوب مخلوط کنید.

مرحله ۶
سیر و پیاز تفت داده شده را با تمامی مواد مخلوط کنید.

مرحله ۷
از مایه کتلت به اندازه نارنگی بردارید و با دست شکل دهید.

مرحله ۸
کتلت ها را در روغن با حرارت متوسط سرخ کنید.

مرحله ۹
کتلت های شما آماده است .
 
 
منبع:غذالند

مجله تفریحی و سرگرمی آیسام

 

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است

    با عضویت در کانال تلگرامی ما علاوه بر دریافت خلاصه ای از بهترین خبرها ، ما را حمایت کنید عضویت
    +