صفحه اصلی کودک 10 ساله فیس آیدی آیفون 10 مادرش را دور زد!

کودک 10 ساله فیس آیدی آیفون 10 مادرش را دور زد!

0

 

کاربران دائما به دنبال تست فیس آیدی آیفون 10 اپل (iPhone 10) هستند تا قدرت آن را بسنجند. در جدیدترین اتفاق، یک کودک توانست فیس آیدی آیفون ایکس مادرش را دور زده و قفل گوشی را باز کند.

فیس آیدی به حدی پیشرفته و جذاب است که از زمان عرضه آیفون 10 به بازار، کاربران بیش از همه بر روی آن متمرکز شده و در تلاش هستند تا امنیت آن را ارزیابی کنند؛ آیا می‌توان بعد از سال‌ها استفاده از حسگر اثر انگشت، اکنون به روشی کاملا نوین برای احراز هویت تکیه کرد؟ آیا دیگر افراد می‌توانند خود را به جای ما جا زده و بعد از فریب داده فیس آیدی قفل گوشی را باز کنند؟ آیا در صورت تغییر چهره به هر نحوی باز هم می‌توانیم از گوشی خود استفاده کنیم؟

در ابتدا ادعا شد فیس آیدی آیفون 10 قادر به تشخیص شبیه‌ترین دوقلوها بوده و درصد خطای آن یک در یک میلیون است. حتی یک تست فیس آیدی آیفون 10 توسط دوقلوهای همسان این ادعا را تایید کرد.

فیس آیدی آیفون 10

آن‌ها مدعی بودند حتی برخی افراد خانواده‌شان قادر به تشخیص آن‌ها از یکدیگر نیستند، اما فیس آیدی آن‌ها را تشخیص می‌دهد. اما یک ماسک 150 دلاری و مصنوعی شرکت امنیتی Bkav همه چیز را زیر سوال برد. این شرکت اعلام کرد درک نحوه کار هوش مصنوعی فیس آیدی آیفون 10 به آن‌ها کمک کرد این سیستم امنیتی را دور بزنند.

و حالا باز کردن آیفون 10 توسط فرزند یک خانم نشان می‌دهد همچنان احتمال فریب خوردن این سیستم امنیتی توسط چهره فردی مشابه مخصوصا یکی از اعضای خانواده وجود دارد. در این ویدیو مادر ادعا می‌کند با وجود تنظیم کردن فیس آیدی آیفون ایکس با صورت خود، فرزندش قادر به باز کردن قفل گوشی است. در ادعایی دیگر اعلام شد این کودک توانسته در اولین تلاش قفل گوشی مادرش را باز کند. اون حتی توانسته فیس آیدی آیفون 10 پدرش را برای یک مرتبه فریب بدهد!

فیس آیدی آیفون 10

بعد از اینکه مادر، فیس آیدی را تحت شرایط نوری متفاوت یک مرتبه دیگر با صورت خود تنظیم کرد، فرزندش دیگر نتوانست آن را فریب بدهد. او در سومین تلاش خود برای تنظیم مجدد این سیستم، نور محیط را کاهش داد تا شرایط یکسانی همانند اولین مرتبه تنظیم فیس آیدی ایجاد شود. بعد از ثبت، کودک باز هم توانست قفل گوشی را باز کند.

اگرچه به عقیده اپل امنیت فیس آیدی از تاچ آیدی بیشتر است، اما رفته رفته نگرانی کاربران پرچمدار تازه وارد این شرکت بیشتر می‌شود. تا پیش از این تصور می‌شد تنها احتمال بروز خطا بین دوقلوهای از یک جنس و هم‌سن وجود دارد، اما اکنون می‌بینیم فردی از جنسیت و سن مخالف توانسته فیس آیدی آیفون 10 را فریب بدهد.

فیس آیدی آیفون 10

به اعتقاد اپل، برخی از بخش‌ها و ویژگی‌های صورت انسان تا پیش از سیزده سالگی به صورت کامل شکل نمی‌گیرند و همین موضوع یکی از چالش‌های پیش روی سیستم امنیتی جدید اپل است. امیدواریم شرکت هر چه زودتر پاسخی قانع‌کننده برای این اتفاق ارائه کند.

گردآوری: مجله تفریحی و سرگرمی آیسام

پیام خود را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *