مجله تفریحی ، مجله سرگرمی ، تفریحی و سرگرمی ، مجله اینترنتی ، تبلیغات در مجله اینترنتی

آیسام آشپزیکوفته‌ای خوشمزه و مجلسی با بادمجان
شناسه خبر :223612
پنج‌شنبه, 13 فوریه 2020
108
 

چی لازم دارم: بادمجان ۳ عددجعفری ۱/۴ پیمانهآرد سوخاری ۱/۴ پیمانهتخم مرغ ۱ عددآرد سوخاری ۱/۴ پیمانهپنیر پارمزان ۱/۴ پیمانهپنیر پیتزا یا چدار ۱۰۰ گرمپودر آورشن ۱ قاشق چایخوریپودر پیاز نصف قاشق چایخوریفلفل قرمز به مقدار لازم مواد لازم برای اطراف کوفته بادمجان: آرد ۲ قاشق غذاخوریتخم مرغ ۱ عددآرد سوخاری ۲ قاشق غذاخوری چطور […]


چی لازم دارم:

بادمجان ۳ عدد
جعفری ۱/۴ پیمانه
آرد سوخاری ۱/۴ پیمانه
تخم مرغ ۱ عدد
آرد سوخاری ۱/۴ پیمانه
پنیر پارمزان ۱/۴ پیمانه
پنیر پیتزا یا چدار ۱۰۰ گرم
پودر آورشن ۱ قاشق چایخوری
پودر پیاز نصف قاشق چایخوری
فلفل قرمز به مقدار لازم

مواد لازم برای اطراف کوفته بادمجان:

آرد ۲ قاشق غذاخوری
تخم مرغ ۱ عدد
آرد سوخاری ۲ قاشق غذاخوری

چطور بپزم:

برای پخت کوفته بادمجان، ابتدا بادمجان‌ها را حلقه حلقه کنید و کمی نمک روی آن‌ها بزنید، بعد از نیم ساعت بادمجان‌ها آب می‌اندازند. با دستمال آشپزخانه آب بادمجان‌ها را خشک کنید و آن‌ها را داخل فر بگذارید.

داخل فر با دمای ۱۸۰ درجه به مدت ۲۰ دقیقه تا نیم ساعت بگذارید. با این روش بادمجان‌ها با کیفیت کبابی می‌شوند، لازم نیست پوست بادمجان‌ها را بکنید.

بادمجان ها، جعفری، آرد سوخاری، پنیر پارمزان، آویشن، پودر پیاز و فلفل قرمز را با یک عدد تخم مرغ داخل مخلوط کن بریزید و همه‌ی مواد را با هم مخلوط کنید. خیلی نیاز نیست تا مواد له شوند. کمی دست تان را خیس کنید و یک گلوله از مواد بردارید و کف دستتان گرد کنید و سپس آن را پهن کنید، مقداری پنیر چدار یا گودا و یا حتی پنیر پیتزا را وسط آن قرار بدهید و مواد را جمع کنید و آن را مانند کوفته گرد کنید.

آرد سوخاری، و آرد و تخم مرغ را داخل ظرف‌هایی جدا بریزید. کوفته‌های آماده را ابتدا درون آرد، سپس تخم مرغ و بعد داخل پودر سوخاری بغلتانید؛ و داخل روغن فراوان سرخ کنید.

نکته برای تهیه کوفته بادمجان:

هنگام سرخ کردن کوفته بادمجان‌ها نباید حرارت زیاد باشد تا کوفته‌ها مغزپخت شوند. اگر حرارت را بالا ببرید روی کوفته‌ها سریع سرخ می‌شوند و داخل آن خام می‌ماند و قابل خوردن نیست.

از هر نوع پنیری که دوست دارید استفاده کنید. پنیر خامه ای، گودا، چدار و … از گشنیز یا شوید هم می‌توانید برای داخل کوفته‌ها استفاده کنید. برای مغز کوفته‌ها می‌توانید از گردو خرد شده هم استفاده کنید.
 
 
منبع:بیتوته

مجله تفریحی و سرگرمی آیسام

 

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است

    با عضویت در کانال تلگرامی ما علاوه بر دریافت خلاصه ای از بهترین خبرها ، ما را حمایت کنید عضویت
    +