مجله تفریحی ، مجله سرگرمی ، تفریحی و سرگرمی ، مجله اینترنتی ، تبلیغات در مجله اینترنتی

آیسام گفت و گوی ملی خانواده استراتژی اصلی معاونت زنان است/«نه گفتن» را به دانش آموزان نیاموخته‌ایم
شناسه خبر :95589
دوشنبه, 23 جولای 2018
115
 

معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده با تاکید بر اینکه «گفت‌وگوی ملی خانواده» استراتژی اصلی این معاونت است، گفت: این طرح در ۲۰ استان در سراسر کشور با هدف افزایش مهارت گفت‌وگو در حال اجرا شدن است. به گزارش آیسام و به نقل از ایسنا، معصومه ابتکار در دیدار با خیرین مدرسه‌ساز که […]


معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده با تاکید بر اینکه «گفت‌وگوی ملی خانواده» استراتژی اصلی این معاونت است، گفت: این طرح در ۲۰ استان در سراسر کشور با هدف افزایش مهارت گفت‌وگو در حال اجرا شدن است.

به گزارش آیسام و به نقل از ایسنا، معصومه ابتکار در دیدار با خیرین مدرسه‌ساز که امروز در معاونت زنان برگزار شد، با بیان اینکه نظام آموزش و پرورش تحولات و پیشرفت‌های قابل توجهی داشته است، اظهارکرد: زمانی که در شورای شهر تهران بودم از نزدیک در جریان وضعیت مدارس تهران قرار داشتم و همراهی خیرین مدرسهساز در مورد شهر تهران را می‌دیدم. شاید هیچ کس باور نکند که مدارس تهران هم مشکلاتی مانند مقاومسازی و بازسازی دارند.

وی با تاکید بر اینکه باید مسئله کیفیت در آموزش نیز مد نظر قرار گیرد، اظهار کرد: خیرین می‌توانند در این زمینه نقش موثری داشته باشند و در نحوه و شکل کار هم تاثیر بگذارند. امروزه هدفگذاری اصلی در مورد دانش آموزان این است که آنها یک مهارت را بیاموزند و به این ترتیب کسی بدون مهارت از آموزش و پرورش فارغ التحصیل نشود و هر دانش آموز بتواند بعد از فارغ التحصیلی برای خودش کاری دست و پا کند.

معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده با اشاره به اینکه خیرین می‌توانند در زمینه آموزش مهارت‌های زندگی که در آموزش و پرورش مطرح شده است نقش مطالبهگر را ایفا کنند، تصریح کرد: در کنار آموزش و پرورش رسمی کشور – که به دنبال موضوعات آموزشی و ارتقای مهارت‌های علمی است – مهارت‌های زندگی، انسانی و پرورش دانش آموزان نیز باید مورد توجه قرار گیرد بطوریکه دانش آموزان مهارت‌های ارتباطی و حقوقی لازم را بیاموزند، تنوع دیدگاه‌ها در خانواده و جامعه را حل و فصل کنند و کیفیت زندگی‌شان را ارتقا ببخشند.

ابتکار در ادامه با اشاره به اینکه در حال حاضر به هر دلیلی نظام آموزش و پرورش به این بخش توجه کافی ندارد،‌ گفت: چرا باید آمار ابتلای جوانان به اعتیاد بالا باشد؟ این مسئله به این دلیل است که مهارت نه گفتن را به دانش آموزان آموزش نداده‌ایم. در بحث خشونت‌ها هم آموزش نه گفتن و محافظت از خود به دانش آموزان داده نشده است.

ادامه دارد

گردآوری: مجله تفریحی و سرگرمی آیسام

 
برچسب ها:

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است

    با عضویت در کانال تلگرامی ما علاوه بر دریافت خلاصه ای از بهترین خبرها ، ما را حمایت کنید عضویت
    +