صفحه اصلی کرونا آخرین وضعیت قرمز کرونا در آذربایجان شرقی / افزایش شیوع بیماری در سنین ۲۰ تا ۴۰ سال

آخرین وضعیت قرمز کرونا در آذربایجان شرقی / افزایش شیوع بیماری در سنین ۲۰ تا ۴۰ سال

0

– اخبار استانها –

به گزارش آیسام و به نقل از خبرگذاری تسنیم از تبریز، صبح امروز صد و نود و هفتمین جلسه علنی شورای اسلامی کلانشهر تبریز با حضور تمامی اعضا برگزار شد که رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز به مناسبت روز پزشک مهمان مدعو این جلسه بود تا در رابطه با عملکرد این مجموعه در مبارزه با کرونا گزارشاتی را ارائه دهد.

محمدحسین صومی رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز با اشاره به این که بیش از ۶ ماه است که از همه گیری ویروس کرونا می‌گذرد و تاکنون کرونا موجب مرگ ۱۲۵۰ نفر از هم استانی‌ها شده است، ادامه داد: در حال حاضر ۲۶ هزار و پانصد نفر مبتلا در استان داریم.

وی با اشاره به اینکه هم اکنون ۸۰ نفر از هم استانی‌ها در زیر دستگاه‌های ونتیلاتور تنفس مصنوعی قرار دارند، افزود: در کل کشور ۳ هزار و ۵۰۰ نفر زیر دستگاه ونتیلاتور هستند و استان ما میانگین بسیار پائین تری نسبت به سطح کشوری دارد.

صومی با بیان این که اهر بیشترین و خدآفرین کمترین مبتلا به نسبت جمعیت را دارد، ابرازداشت: در دو هفته اخیر بیشترین میزان ابتلا را در مراغه شاهد هستیم.

شیوع کرونا در سنین ۲۰ تا ۴۰ سال افزایش یافته است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز میانگین سنی مبتلایان را ۵۳ سال دانست و گفت: تمامی فوت شدگان زیر ۲۰ سال به مشکلات زمینه‌ای گرفتار بوده‌اند.

وی با بیان این که ۵۲ درصد جمعیت گرفتار بالای ۵۰ سال دارند، خاطرنشان ساخت: خانم‌ها کمتر از آقایان در صورت ابتلا فوت می‌کنند، همچنین شیوع کرونا در سنین ۲۰ تا ۴۰ سال افزایش یافته است.

ابتلای بیش از ۲ هزار نفر از کادر بیمارستانی

صومی از ابتلا بیش از ۲ هزار نفر از کادر بیمارستانی در استان خبر داد و عنوان کرد: کرونا افرادی که دلسوز مردم هستند و افرادی که نیستند را نشان داد و پزشکانی که از خود گذشتگی کردند نیز در این زمینه معلوم شدند.

وی با بیان این که ۴۰ درصد فوتی‌های تبریز بالای ۸۰ سال سن داشتند، ابرازداشت: محلات باغمیشه، خطیب، شنب غازان و خیابان امام‌ نیز دارای بیشترین مبتلا بوده‌اند.

“ماسک” فعلاً تنها واکسن کرونا در جهان است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز با اشاره به این که در غربالگری جمعیت در رتبه نخست کشوری قرار داریم، ادامه داد: در حوزه بیشترین تست کرونا هم بعد از شیراز و خوزستان در آذربایجان شرقی انجام می‌شود.

وی با تاکید بر این که در کنترل مرگ مادران حامله رتبه نخست را داشته‌ایم، عنوان کرد: در تمام جهان بعد از همه گیری کرونا خدمات عادی سلامت مختل شد اما این موضوع در استان ما کنترل شده و خدمات عادی نسبت به دی ماه ۹۸ افزایش یافته است.

صومی “ماسک” و رعایت “پروتکل‌های بهداشتی” را تنها واکسن کرونا در دنیا دانست و گفت: امیدوارم شهروندان عزیز با رعایت موارد تاکید شده در رسانه‌ها این برهه را با سربلندی و سلامتی پشت سر بگذارند.

مدیریت شهری در خدمت کادر درمان است

شهرام دبیری رئیس شورای اسلامی شهر تبریز هم در این جلسه، با تاکید بر این که امیدواریم عزاداری‌ها با رعایت پروتکل‌های بهداشتی باشد اذعان داشت: شهروندان تبریزی همواره شور حسینی را همراه با شعور حسینی داشته‌اند و این اصل در تمام مقاطع تاریخی ثابت شده است.

وی با اشاره به حضور ایثارگرانه پزشکان در طول هشت سال دفاع مقدس در خط مقدم، گفت: خط مقدم امروز نیز برای پزشکان مبارزه با بیماری کرونا است، چنانچه شهدای بسیاری نیز تقدیم جامعه کرده‌اند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان: وضعیت قرمز کرونا؛ آموزش را به سمت غیر حضوری هدایت می‌کند
همدان تنها استانی که در ایام کرونا وضعیتش قرمز نشد / جایگاه نخست همدان در درمان بیماران کرونایی
کلاس دانش‌آموزان مناطق قرمز مجازی است/زمان کلاس‌های غیرحضوری ۳۰ دقیقه
نمازجمعه رشت به‌دلیل وضعیت قرمز کرونایی فردا برگزار نمی‌شود
گلستان همچنان روی خط قرمز کرونا/ مردم رعایت پروتکل‌های بهداشتی را جدی بگیرند

رئیس شورای اسلامی شهر تبریز با تقدیر از عملکرد مطلوب دانشگاه علوم پزشکی در مبارزه با کرونا، ابرازداشت: اقدامات توسعه‌ای بسیار خوبی در دانشگاه علوم‌پزشکی انجام شده و در ایام شیوع کرونا نیز عملکر بسیار مناسبی داشتند.

وی با اعلام آمادگی مجموعه شورای شهر و شهرداری در رابطه با کمک به دانشگاه علوم پزشکی و کادر درمان، خاطرنشان ساخت: در هر زمینه‌ای که نیاز به کمک باشد مدیریت شهری آماده همکاری است.

انتهای پیام/۱۱۴/ش

مجله تفریحی و سرگرمی آیسام

پیام خود را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *