0

آیفون تاشو ۸ اینچی در سال ۲۰۲۳ عرضه می شود

 

احتمالاً اپل (Apple) آیفون تاشو (Foldable iPhone) را با نمایشگر ۷٫۵ یا ۸ اینچی در سال ۲۰۲۳ عرضه خواهد کرد.

به گفته تحلیلگری به نام مینگ چی کو (Ming-Chi Kuo)، احتمالاً اپل آیفون تاشو شرکت خود را در سال ۲۰۲۳ در بازار عرضه کند. پیشبینی می‌شود که نمایشگر این آیفون ۷٫۵ یا ۸ اینچ باشد. به گفته این تحلیلگر اگر اپل بتواند فناوری مهم موبایل تاشو را آماده کرده و همچنین مسائل تولید و چالش‌های تولید انبوه را در سال جاری حل کند، به احتمال زیاد موفق به عرضه آیفون تاشو ۷٫۵ یا ۸ اینچی خواهد شد.

همچنین شایعاتی وجود داشت مبنی بر اینکه آیفون تاشو اپل در سال ۲۰۲۲ عرضه شود، اما در ماه ژانویه، بلومبرگ (Bloomberg) گزارش کرد که ساخت آیفون تاشو در دست بررسی است، اما زمان انجام پروژه و عرضه این گوشی هنوز مشخص نیست.

بنابراین دو تاریخ احتمالی برای عرضه گوشی تاشو اپل وجود دارد و عرضه حتمی این گوشی تا سال ۲۰۲۳ به این موضوع بستگی خواهد داشت که اپل از لحاظ فناوری ساخت آن در سال جاری تا چه حد پیش برود. البته رقبایی مانند سامسونگ (Samsung)، موتورولا (Motorola) و رویول (Royole) قبلاً گوشی‌های تاشو مختلفی را عرضه کرده‌اند.

به گفته مینگ چی کو، آیفون تاشو وقتی باز شود، اندازه نمایشگر آن مانند آیپد مینی سایز (iPad- Mini-sized) خواهد بود. بنابراین، به نظر می‌رسد که اپل رویکرد گوشی تاشو گلکسی فولد را در پیش گرفته است و یک گوشی با اندازه معمولی خواهد بود که موقع باز شدن به شکل یک تبلت کوچک در می‌آید. برعکس رویکرد Z Flip یا Razr که یک گوشی تاشو کوچک عرضه کرده است. شاید چندان جالب به نظر نرسد، اما در حال حاضر گوشی‌های به شکل فبلت (Phablet) خیلی رایج شده است.

هنوز معلوم نیست که نمایشگر آیفون تاشو چگونه ساخته خواهد شد، اما شایعاتی وجود دارد مبنی بر اینکه اپل برای ساخت نمایشگرها با ال جی (LG) و سامسونگ کار خواهد کرد.

جمع بندی

اگرچه شایعات ساخت نمونه اولیه و گزارش مینگ چی کو نشان می‌دهد که اپل واقعاً در حال ساخت آیفون تاشو است، عرضه آن تا قبل از سال ۲۰۲۳ چندان محتمل به نظر نمی‌رسد. لطفاً نظرات خود را در بخش دیدگاه‌های آیسام با ما در میان بگذارید.

مجله تفریحی و سرگرمی آیسام

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاهده بیشتر