صفحه اصلی کرونا افزایش تعداد بستری های کرونایی در استان زنجان

افزایش تعداد بستری های کرونایی در استان زنجان

0

به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا آرمانی کیا شامگاه یکشنبه در جلسه ستاد کرونا در محل استانداری زنجان، با بیان اینکه ۲ هزار و ۲۰۰ تخت بیمارستانی در استان زنجان وجود دارد، گفت: از این تعداد ۸۰۰ تخت برای بیماران کرونایی پیش بینی شده است.

وی با بیان اینکه استان زنجان در وضعیت قرمز قرار دارد، گفت: شهرستان‌های زنجان، ابهر و خرمدره در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان، تاکید کرد: در صورت تشدید وضعیت کرونایی این تعداد تخت بیمارستانی در استان به یک هزارو ۲۰۰ تخت افزایش می‌یابد.

آرمانی کیا با بیان اینکه تعداد بیماران کرونایی تحت درمان در استان افزایش یافته است، افزود: تعداد بیماران کرونایی تحت درمان در ۱۸ خرداد سالجاری ۲۶۹ مورد بود که این تعداد در حال حاضر به ۳۹۱ مورد افزایش یافته است.

وی گفت: از ابتدای شیوع کرونا تاکنون ۵۱ هزارو ۲۷۳ نفر به صورت سرپایی به مراکز ۱۶ ساعته کووید استان مراجعه کرده‌اند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان، افزود: تعداد کل نمونه‌های آزمایش شده ۵۰ هزار و ۷۳۸ مورد بود که از این تعداد ۱۵ هزار و ۷۶۲ مورد یعنی معادل ۳۱ درصد مثبت شناسایی و ثبت شده است.

آرمانی کیا تصریح کرد: از ابتدای شیوع بیماری کرونا تاکنون ۸۹۷ نفر در نقاهتگاه‌های استان تحت مراقبت قرار گرفته‌اند و از ابتدای شیوع ویروس کرونا در استان تاکنون، ۱۱ هزار و ۶۱۸ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های زنجان بستری شده‌اند که تاکنون ۹ هزار و ۵۸ بیمار کرونایی معادل ۷۸ درصد بهبود یافته‌اند.

مجله تفریحی و سرگرمی آیسام

پیام خود را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *