0

افزایش نگرانی‌ها درباره وقوع موج دوم کرونا در ایتالیا

– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از روزنامه “تاگس شاو” آلمان، نگرانی درباره وقوع موج دوم کرونا در ایتالیا افزایش پیدا می کند. چند روزی است که موارد ابتلا به کرونا در این کشور اروپایی افزایش چشمگیری به خود گرفته است و برای اولین بار از ماه می از مرز هزار نفر عبور کرده است.

برای اولین بار در ۳ ماه گذشته نهادهای بهداشتی ایتالیا از ابتلای بیش از هزار نفر به کرونا در عرض ۲۴ ساعت خبر داده‌اند. بر اساس اطلاعات وزارت بهداشت ایتالیا در روز شنبه حدود ۱۰۷۱ نفر در این کشور در ۲۴ ساعت به کرونا مبتلا شده‌اند. آخرین بار در اواسط ماه می بود که شمار مبتلایان روزانه در ایتالیا از مرز هزار نفر گذشت.

چند روزی است که شمار مبتلایان به کرونا در ایتالیا روند صعودی به خود گرفته است، در روز چهارشنبه ۶۴۲ ابتلای جدید روزانه، روز پنج شنبه ۸۴۵ مورد و روز جمعه ۹۴۷ مورد ابتلای روزانه در این کشور ثبت شد. روز شنبه نیز این آمار ابتلای روزانه از مرز هزار نفر عبور کرد.

آمار ابتلای روزانه در شهر رم، پایتخت ایتالیا هم بالاترین رکورد از زمان شیوع کرونا را زده است. در این شهر ایتالیا ۲۱۵ مورد ابتلای جدید روزنه در روز شنبه ثبت شده است که از زمان شیوع این بحران در ایتالیا سابقه نداشته است.

کادر درمان و سالمندان در اولویت دریافت واکسن کرونا در ژاپن
آمریکا| تهدید به ضرب و شتم زندانیانی که خواستار آزمایش کرونا هستند
آخرین آمار جهانی کرونا/ ابتلای ۶۹۰۰۰ هندی در ۲۴ ساعت گذشته +جدول تغییرات

یک مقام بهداشتی در این شهر ایتالیا اعلام کرده که ۶۱ درصد مبتلایان جدید در این شهر مربوط به توریسم های بازگشته از سفر هستند. به گفته وی اکثر مبتلایان جدید افراد جوان بدون علامت هستند. وی از جوانان بازگشته از سفر درخواست کرده که کاملاً مراقب باشند و فاصله با خویشاوندان خود را حفظ کنند تا نتیجه تست کرونای آن ها مشخص شود. این مقام بهداشتی در شهر رم اعلام کرده که باید زنجیره سرایت کرونا فوراً قطع شده و از شیوع کرونا در بین خانواده ها جلوگیری به عمل آید.

ایتالیا اولین کشور در اتحادیه اروپا بود که به سختی تحت تأثیر شیوع کرونا قرار گرفت. تا به حال بیش از ۲۵۷ هزار نفر در این کشور به کرونا مبتلا شده و بیش از ۳۵ هزار نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.

از ماه جولای موارد ابتلا به کرونا در ایتالیا روند افزایشی به خود گرفته است. کارشناسان افزایش روابط اجتماعی و افزایش سفرها را عامل به وجود آمدن این شرایط ارزیابی کرده‌اند.

انتهای پیام/

مجله تفریحی و سرگرمی آیسام

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاهده بیشتر