0

بازی Ghost of Tsushima راه را برای انتشار آثار مربوط به تاریخ ژاپن هموار کرده است

بر اساس تازه‌ترین اخبار بازی، خالق سری Tenchu یعنی تاکوما اندو در مصاحبه جدید خود گفته که موفقیت‌های بازی Ghost of Tsushima (گوست اف سوشیما) موجب شده است ناشرین بیشتری نسبت به ساخت آثار مختلف با محوریت تاریخ کشور ژاپن علاقه نشان دهند.
در دوران گذشته، بازی‌هایی که تاریخ کشور ژاپن را به نمایش می‌گذاشتند، چندان مورد استقبال ناشرین قرار نگرفته و تعداد انگشت‌شماری از آن‌ها در بازار منتشر می‌شد. اما به نظر می‌رسد که شرکت سونی و استودیو Sucker Punch با انتشار بازی Ghost of Tsushima شرایط را تغییر داده‌اند. تاکوما اندو که به واسطه خلق سری Tenchu در بین بازیکنان شناخته می‌شود، در مصاحبه جدید خود از تاثیر بازی گوست اف سوشیما روی محبوبیت بازی‌های مبتنی بر تاریخ ژاپن گفته است.

    ساخت Ghost of Tsushima 2 طبق آگهی استخدامی شروع شده است

تاکوما اندو در مصاحبه خود با رسانه Metro گفته است که در مقطعی ناشرین بازی‌های ویدیویی علاقه‌ای به انتشار بازی‌های مرتبط با تاریخ ژاپن یا آثاری که از ژاپن به عنوان صحنه رخداد‌های خود استفاده می‌کنند، نداشتند. این گفته‌های خالق سری Tenchu بدان معنا است که ناشران تصور می‌کردند قادر به ساخت این دسته از بازی‌ها و انتشار آن‌ها در بازار‌های خارج از ژاپن نیستند. با این حال، موفقیت‌های بازی Ghost of Tsushima خلاف این امر را ثابت کرد و این اثر در عین کسب امتیازات عالی از منتقدین، مورد استقبال بازیکنان قرار گرفت.
تاکوما اندو در این مورد گفته است: «انتشار بازی گوست اف سوشیما و موفقیت‌های آن ثابت می‌کند که بازی‌های مبتنی بر ژاپن جایگاه خود را در بازار داشته و بازیکنان مختلفی به آن‌ها علاقه دارند. این اثر تاثیر بسزایی روی نقش تاریخ ژاپن در بازار بازی‌های ویدیویی داشته است. بازی Ghost of Tsushima به ناشرین ثابت کرده که ساخت بازی‌هایی با محوریت ژاپن همچنان قابل اجرا است. همچنین این اثر الهام‌بخش بوده و باعث می‌شود به این فکر کنند که هنوز می‌توان به تاریخ ژاپن نزدیک شد و شروع به ساخت آثاری در این سبک وسیع و گسترده کنند».

فیلم اقتباسی از Ghost of Tsushima در حال ساخت است
خالق سری Tenchu باور دارد که دلیل موفقیت‌های بازی Ghost of Tsushima، موضوع آن بوده است. تاکوما اندو در مصاحبه خود گفته که بازی مذکور از مکان و دوره زمانی «ناشناخته» بهره برده و نه تنها داستان خود را در کشور ژاپن روایت می‌کند، بلکه دوره‌ای خاص از تاریخ این کشور را به نمایش می‌گذارد. با استناد به گفته‌های تاکوما اندو، این اقدام استودیو ساکر پانچ مورد توجه بسیاری از بازی‌سازان قرار گرفته است.
خالق Tenchu توضیح داده است که تاثیر بازی Ghost of Tsushima تنها به فعالین صنعت بازی‌های ویدیویی محدود نمی‌شود. تاکوما اندو در پایان مصاحبه خود گفته است که بازی گوست اف سوشیما موجب شده بازیکنان بیشتری به تاریخ ژاپن علاقه‌مند شوند و انتشار حالت چندنفره و بسته الحاقی اثر مذکور در این امر بی‌تاثیر نیستند. تا‌کنون رسانه‌های مختلف و متعددی از ساخت دنباله بازی Ghost of Tsushima خبر داده‌اند.

    چه بازی هایی در سرویس جدید پلی استیشن پلاس هستند؟

نظر شما در مورد تاثیر بازی گوست اف سوشیما در محبوبیت تاریخ ژاپن در بین بازی‌سازان و بازیکنان چیست؟ آیا تجربه این اثر موجب شده که به کشور مذکور علاقه‌مند شده و به بازی‌های مشابه توجه نشان دهید؟ به نظر شما دنباله بازی Ghost of Tsushima قادر است موفقیتی در حد و اندازه‌های اثر قبلی داشته باشد؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.
منبع: PlayStation LifeStyle
نوشته بازی Ghost of Tsushima راه را برای انتشار آثار مربوط به تاریخ ژاپن هموار کرده است اولین بار در پارسی گیم پدیدار شد.

منبع خبر : پارسی گیمز

مجله اینترنتی آیسام مرجع اخبار بازی های رایانه ای

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاهده بیشتر