0

بستری ۴۵۱ مبتلا به کرونا طی یک روز/ ۲۷ نفر در فارس جان باختند

به گزارش خبرنگار مهر، دکتر عبدالرسول همتی بعد از ظهر یکشنبه با اعلام آخرین آمارهای مربوط به کرونا ویروس در جمع خبرنگاران بیان کرد: در طول بحران بیماری کووید ۱۹، در مجموع یک میلیون و ۲۰۷ هزار و ۶۲۹ تست تشخیصی شامل تست مولکولی یا PCR و تست سریع در فارس انجام شده است که از این تعداد، یک میلیون و ۸۰ هزار و ۸۰۸ مورد تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه‌های استان بوده و با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۳۱۹ هزار و ۲۹۷ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است؛ همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج «قاسم سلیمانی» تاکنون، ۱۲۶ هزار و ۸۲۱ مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد ۲۲ هزار و ۸۵۷ بیمار مثبت شناسایی شده و در مجموع از ابتدا تاکنون، ۳۴۲ هزار ۱۵۴ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در استان فارس شناسایی شده است.

معاون بهداشت دانشگاه اظهار کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته، ۴۵۱ بیمار جدید مبتلا به کرونا ویروس در بیمارستان‌های استان بستری شده اند و هم اکنون سه هزار و ۳۲۲ بیمار مثبت و مشکوک دارای علائم در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد، ۳۱۲ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

او با اعلام جان باختن ۲۷ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ طی ۲۴ ساعت گذشته، مجموع آمار جان باختگان از ابتدای شیوع کرونا تا امروز، دهم مرداد را پنج هزار و ۲۰۸ نفر اعلام کرد.

دکتر همتی در ادامه از بهبودی ۳۰۱ هزار و ۵۶۴ نفر از ابتدای شیوع بیماری تاکنون خبر داد که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

این مقام مسؤول در دانشگاه عنوان کرد: بر طبق آخرین آمارهای موجود از مراکز ۱۶ ساعته و سرپایی، طی ۲۴ ساعت گذشته دو هزار و ۸۹۹ بیمار در این مراکز پذیرش شده اند؛ همچنین تا به امروز ۷۸۳ هزار دُز واکسن به گروه‌های هدف تزریق شده است و علاوه بر واکسیناسیون گروه‌های سنی ۵۵ سال به بالا در ۱۱ سالن تجمیعی و دو مرکز خودوریی، برنامه ریزی برای سایر گروه‌های سنی پرخطر نیز انجام شده و واکسیناسیون این گروه‌ها نیز در حال انجام است.

دکتر همتی با بیان اینکه میزان مرگ و میر در گروه‌هایی که واکسن دریافت نکرده اند، به شدت بالا است، تاکید کرد: به تمام افرادی که واجد شرایط تزریق واکسن بوده اند، اما هنوز موفق به مراجعه برای دریافت واکسن نشده اند، توصیه می‌شود در سریع‌ترین زمان ممکن به مراکز تزریق واکسیناسیون مراجعه کنند تا از خطرات شدید این بیماری در امان بمانند.

دکتر همتی بهترین راه برای جلوگیری از انتشار کرونا ویروس و یاری رساندن به مدافعان سلامت را «تعهد عمومی» به اصول بهداشتی و خود مراقبتی عنوان کرد و یادآور شد: مردم استان به ویژه جوان‌ها می‌توانند با رعایت اصول بهداشتی، دستورالعمل‌های پیشگیری از کرونا و توجه به خود مراقبتی، در حفظ سلامتی خود، دیگران و مدافعان سلامت سهیم شوند.

مجله تفریحی و سرگرمی آیسام

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاهده بیشتر