0

بیمه‌شدگان در اردبیل با کد ملی خدمات درمانی دریافت کنند

سید وحید خلیل‌اللهی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر، اظهار کرد: به جای صدور دفترچه‌های کاغذی و ارائه آن به مراکز بیمارستانی، مطب‌ها، داروخانه‌ها و سایر مراکز تخصصی بیمه‌شدگان تنها با ارائه کد ملی و همچنین کد رهگیری که به تلفن همراه آنها ارسال می‌شود، از طریق داروخانه‌ها، رادیولوژی، سونوگرافی و سایر مراکز تخصصی می‌توانند خدمات مناسبی را دریافت کنند.

وی تصریح کرد: بیش از دو ماه است که با حذف دفترچه کاغذی ارائه خدمات در بیمه سلامت استان از طریق ارائه کد ملی انجام می‌شود که این امر تسهیل خاصی را در ارائه خدمات بیمه‌ای و درمانی به مراجعین به وجود آورده است.

مدیرکل بیمه سلامت استان اردبیل گفت: بیمه‌شدگان در صورت اطلاع از اعتبار دفترچه خود می‌توانند با شماره‌گیری *۱۶۱۶# از آخرین وضعیت اعتبار دفترچه خود مطلع شوند.

خلیل‌اللهی افزود: در صورتی که بیمه‌شدگان نیازمند دریافت سوابق پزشکی، تخصصی و درمانی باشند از طریق سامانه بیمه سلامت ایرانیان می‌توانند در جریان این فرآیند نیز قرار بگیرند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: در شرایط کرونایی بیمه‌شدگان بیمه سلامت به راحتی می‌توانند در مراکز بیمارستانی خدمات رایگانی را دریافت کنند که در این ارتباط با بیمارستان‌های استان به ویژه بیمارستان امام خمینی اردبیل تعامل و ارتباط خوبی برقرار شده است.

مدیرکل بیمه سلامت استان اردبیل اضافه کرد: تمام تلاش ما بر این است تا در کنار داروخانه‌ها، رادیولوژی‌ها، سونوگرافی و سایر مراکز تخصصی، مطب پزشکان نیز با تجهیز امکانات و ورود به سامانه بیمه سلامت ارائه خدمات را به صورت الکترونیکی و بدون نیاز به دفترچه کاغذی انجام داده و در خدمت بیمه‌شدگان باشند.

مجله تفریحی و سرگرمی آیسام

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاهده بیشتر