0

ب‌ام‌و خودروی برقی با برد بیشتر از ۶۰۰ کیلومتر تولید نمی‌کند

کمپانی ب‌ام‌و به عنوان یکی از پیشتازان صنعت خودرو، خود را برای عرضه مدل‌های الکتریکی آماده می‌کند. اما در شرایطی که شماری از رقبا برای فروش محصولات برقی با برد حرکتی ۷۰۰ کیلومتر و حتی فراتر خیز برداشته‌اند، این شرکت برد ۳۹۳ مایلی (معادل ۶۰۰ کیلومتر) را کافی دانسته و برنامه‌ای برای توسعه مدل‌هایی با پیمایش بیشتر ندارد.

حتما در جریان هستید خودروهای الکتریکی به عنوان راهکاری سبز برای آینده صنعت حمل و نقل تبلیغ می‌شوند. این دسته از خودروها با وجود مزایای زیاد، معایبی هم دارند که برد حرکتی کمتر در مقایسه با مدل‌های بنزینی و دیزلی یکی از مهم‌ترین آنهاست. در حال حاضر بسیاری از خودروهای برقی بردی کمتر از ۵۰۰ کیلومتر در دنیای واقعی دارند. این امر زمانی بیشتر اهمیت پیدا می‌کند که بدانیم زیرساخت‌های لازم برای شارژ باتری مدل‌های الکتریکی هنوز فراهم نشده و پر شدن باتری این خودروها نیاز به انتظاری نسبتا طولانی مدت است.

آنطور که دیوید فروفینو (David Ferrufino) مدیر پروژه ب‌ام‌و i4 در گفتگو با نشریه استرالیایی Which Car اعلام کرده گسترش شبکه شارژ در نقاط مختلف جهان به معنای اینست که ب‌ام‌و نیازی به برد حرکتی خیلی طولانی و هم‌تراز با رقبایی چون لوسید Air نخواهد داشت.

آقای فروفینو در این رابطه گفته:

«برد هزار کیلومتری یک هدف برای خودروهای الکتریکی ما نیست. ما ۶۰۰ کیلومتر را برای این دسته از مدل‌ها و ۱۰۰ کیلومتر را برای مدل‌های هیبریدی شارژی نشانه ‌گرفته‌ایم.»

مدیر پروژه i4 در ادامه صحبت‌های خود افزوده برد حرکتی هر کدام از مدل‌ها متناسب با کلاسش خواهد بود. آقای فروفینو در این رابطه اظهار کرده:

«به عنوان مثال ما فکر نمی‌کنیم برد ۶۰۰ کیلومتر برای مدلی چون i3 که یک خودروی شهری است، لازم باشد، اما نسبت به iX و i4 معتقدیم توانایی پیمایش ۶۰۰ کیلومتر راهکاری مشتری‌پسند است.»

آقای فروفینو تاکید کرده در کنار بهبود تکنولوژی باتری، شبکه شارژ نیز در حال گسترش است، به همین خاطر سفر از نروژ به ایتالیا با یک خودروی برقی می‌تواند به تجربه لذت‌بخشی تبدیل شود.

بد نیست اشاره کنیم ب‌ام‌و i4 قادر است با شارژ کامل تا ۵۹۰ کیلومتر را طی کند. این خودرو به فناوری شارژ سریع مجهز بوده و با ۳۱ دقیقه شارژ میزان انرژی باتری آن از ۱۰ به ۸۰ درصد می‌رسد.

منبع خبر : دیجیاتو
مجله اینترنتی آیسام مرجع اخبار خودرو

برچسب‌ها:

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاهده بیشتر