صفحه اصلی کرونا تست انسانی واکسن ایرانی کرونا آغاز شد/ رونمایی از «کووایران»

تست انسانی واکسن ایرانی کرونا آغاز شد/ رونمایی از «کووایران»

0

به گزارش خبرنگار مهر، بر اساس اعلام مسئولان ستاد اجرایی فرمان امام (ره) امروز فاز اول کارآزمایی بالینی واکسن کرونا آغاز شد.

امروز ۳ داوطلب واکسن را دریافت می‌کنند و این فرایند به مرور تا تزریق به داوطلب آخر که ۵۶ نفر هستند، ادامه خواهد داشت.

اولین بانوی ایرانی که این واکسن را دریافت کرد طیبه مخبر، دختر رئیس ستاد اجرایی فرمان امام است.

طیبه مخبر نخستین داوطلب واکسن ایرانی کرونا در صحبت کوتاهی گفت: امیدوارم این روند علمی به نتیجه برسد و من هم مثل همه مردم ایران امیدوارم. خوشحالم ولی نه از اینکه نفر اول آزمایش واکسن ایرانی کرونا هستم بلکه از اینکه این فرایند علمی اینقدر در کشورمان خوب پیش رفت و به سلامتی همه مردم کشورمان منجر می‌شود.

پس از آن تست بعدی روی دکتر علی عسگری، معاون اجتماعی ستاد اجرایی فرمان امام (ره) و مدیرعامل پیشین خبرگزاری مهر انجام شد.

دکتر علی عسگری در پاسخ به این سوال که چه حسی دارید که برای تست انسانی واکسن کرونا کاندید شدید، گفت: الحمدالله؛ خیلی خوشحالم و واقعاً حس افتخار است و نگران نبودم.

وی افزود: این واکسن کاملاً ایمن است امیدوارم که این در مراحل بعدی هم این موضوع ثابت شود. به دلیل اینکه تقریباً از ابتدا در جریان تولید واکسن بودم مطلع هستم که این واکسن یکی از ایمن ترین واکسن‌های موجود است.

معاون اجتماعی و امور استان‌های ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در پیامی به مردم برای اطمینان به این واکسن ایرانی گفت: اطمینان دارم که اتفاقی نمی‌افتد زیرا ما در واکسن سازی سابقه طولانی در کشور داریم؛ این تکنولوژی امنی است و جای نگرانی ندارد. ان شاالله این مراحل طی شود و مردم بتوانند به زندگی عادی شان برگردند. برگشت مردم به زندگی عادی آرزوی همه ما است.

همچنین حمیدرضا خلیلی مدیرعامل یکی از شرکت‌های وابسته به ستاد اجرایی فرمان امام (ره) به عنوان سومین داوطلب واکسن ایرانی کرونا، در ظهر امروز واکسن را دریافت کرد.

در مراسم امروز وزیر بهداشت، معاون علمی و فناوری رئیس جمهور و مسئولان ستاد اجرایی فرمان امام (ره) حضور داشتند.

عضو  کمیته علمی مقابله با ویروس کرونا در نشست مجریان مرحله اول تزریق واکسن ایرانی گفت: تمامی ۵۶ داوطلب واکسن ایرانی کرونا به مرور واکسن را دریافت می کنند.

دکتر مینو محرز افزود: امروز شروع فاز انسانی واکسن ایرانی کرونا بود. اولین تزریق انجام شد. مطمئن هستم که همه چیز خوب پیش می رود. من بسیار امیدوار هستم به این واکسن و امیدواریم که به زودی برای همه مردم آن را داشته باشیم و از شر این ویروس کرونا خلاص شویم.

وی افزود: در مجموع ۵۶ نفر برای دوره اول تزریق واکسن دارند. امروز ۳ نفر و بقیه نیز به مرور ترزیق را انجام خواهند داد.

مجله تفریحی و سرگرمی آیسام

پیام خود را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *