0

تعداد بیماران کرونایی بستری گیلان به زیر ۲۰۰ نفر رسید

به گزارش خبرنگار مهر، آبتین حیدرزاده ظهر سه شنبه در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به ادامه روند کاهشی کرونا در استان گیلان، تأکید کرد: این به معنا کنترل و یا پایان کار کرونا نیست.

وی با بیان اینکه باید همچنان با توجه به ماهیت ویروس کرونا پروتکل‌ها رعایت شود، گفت: هر گونه سهل انگاری و عادی انگاری نسبت به کرونا می‌تواند دوباره شرایط را برای استان گیلان سخت کند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان ادامه داد: با توجه به حضور مسافران در استان گیلان باید به صورت جدی پروتکل‌ها رعایت شود.

وی با اشاره به آخرین آمارهای کرونایی در استان گیلان، گفت: بعد از ماه‌ها مجموع بیماران کرونایی بستری در استان گیلان به زیر ۲۰۰ نفر یعنی ۱۹۵ بیمار رسیده است.

حیدرزاده با تأکید بر اینکه مشارکت شهروندان و همکاری با کادر درمان و پرستاران این روند را ادامه خواهد داد، افزود: در شبانه روز گذشته ۴۲ بیمار جدید نیازمند به بستری در مراکز درمانی در استان گیلان شناسایی شده اند.

وی با اشاره به وخامت حال ۳۶ نفر از این بیماران، گفت: این بیماران برای دریافت خدمات ویژه در بخش مراقبت ویژه بستری هستند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان به در پیش بودن انتخابات اشاره و از شهروندان خواست برای ادامه سیر نزولی بیماری کرونا در استان همچنان دستورالعمل‌های بهداشتی همانند استفاده از ماسک و رعایت فاصله با دیگر افراد را در ستادهای انتخاباتی و روز انتخابات را به صورت جدی مد نظر قرار دهند.

مجله تفریحی و سرگرمی آیسام

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاهده بیشتر