0

تولید حدود 300 میلیون گوشی هوشمند سامسونگ در سال 2021

در حالی که شرکت‌های تولیدکننده گوشی در طول سال 2021 با کمبود عرضه و مشکلات ناشی از ویروس کرونا مواجه شده بودند، گزارش جدیدی از رسانه‌های کره توضیح می‌دهد که سامسونگ در طول سال گذشته حدود 300 میلیون دستگاه تولید کرده و قصد دارد این میزان را در سال جاری تا 334 میلیون افزایش دهد.

نشریه The Elec در گزارش جدید خود عنوان می‌کند که سامسونگ در سال 2021 حدود 300 میلیون گوشی تولید کرده است. همچنین طبق این گزارش، حدود 238.8 میلیون دستگاه توسط خود غول فناوری تولید شده است و بیش از 60 میلیون دیگر توسط شرکت‌های ODM چینی مانند Wingtech و Huaquin ساخته شده‌اند. به همین منظور Wingtech در آخرین روزهای سال میلادی قبل اعلام کرده بود که در سال 2021، حدود 40 میلیون دستگاه برای سامسونگ تولید می‌کند.

تولید حدود 20 میلیون دستگاه گلکسی S21 سامسونگ

سامسونگ

علاوه بر این، حدود 20 میلیون دستگاه از این تعداد گلکسی S21 بوده است که تقریبا با میزان تولید شده سری S20 مطابقت دارد. البته باید به این نکته نیز توجه کرد که سامسونگ در سال گذشته از تولید و عرضه سری نوت صرف‌نظر کرد که با این وجود گلکسی S21 هیچ رقیب داخلی نداشت. از طرفی دیگر گوشی‌های پایین رده گلکسی A، گلکسی M و گلکسی F بیشترین فروش را به خود اختصاص داده‌اند.

هرچند در این گزارش به میزان دستگاه‌های تاشو تولید شده توسط سامسونگ اشاره‌ای نشده، اما دو دستگاه گلکسی زد فولد 3 و زد فلیپ 3 در سال گذشته با فروش بسیار خوبی مواجه شدند. به طور کلی سامسونگ نسبت به آینده گوشی‌های تاشو خود خوش‌بین است و تولید آن‌ها را افزایش داده تا بتواند با میزان تقاضا مصرف‌کنندگان مطابقت داشته باشد.

در نهایت، این گزارش اشاره می‌کند که غول فناوری مستقر در کره جنوبی قصد دارد در سال 2022 حدود 334 میلیون دستگاه را به بازار کند که از این تعداد 285 میلیون دستگاه توسط خود سامسونگ تولید خواهند شد و تعداد باقیمانده را شرکت‌های ODM تولید می‌کنند.

منبع خبر : دیجیاتو

مجله اینترنتی آیسام مرجع اخبار روز موبایل و تبلت

برچسب‌ها:

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاهده بیشتر