صفحه اصلی تکنولوژی نرم افزار جف بیزوس سال ۲۰۲۲ دیگر مدیر عامل آمازون نخواهد بود!

جف بیزوس سال ۲۰۲۲ دیگر مدیر عامل آمازون نخواهد بود!

0

طبق بیانیه آمازون، جف بیزوس از سومین سه ماهه سال ۲۰۲۱ دیگر مدیر عامل شرکت آمازون نخواهد بود. آیا زمان بازنشستگی جف بیزوس فرا رسیده است؟

آمازون اعلام کرد که موسس شرکت آمازون از اواخر سال ۲۰۲۱ دیگر مدیر عامل آمازون نخواهد بود و در مقام رئیس هیئت مدیره فعالیت خواهد کرد. در آن زمان اندی جسی (Andy Jassy) که در حال حاضر مدیر عامل سرویس‌های وب آماوزن (Amazon Web Services) است، مدیر عامل Amazon.com خواهد شد. آمازون این موضوع را به همراه درآمد سه ماهه آخر سال ۲۰۲۰ اعلام کرد که بیشترین درآمدش در این سال بود (۱۲۵٫۶ میلیارد دلار) و سود خالص آن نیز برابر با ۷٫۲ میلیارد دلار بود.

بیزوس در این باره گفت که این «زمان مساعدی» برای تغییر مدیر عامل است؛ چراکه آمازون در «مبتکرانه‌ترین زمانش» قرار دارد. این مدیر ۵۷ ساله که در حال حاضر با دارایی برابر با ۱۹۷ میلیارد دلار یکی از ثروتمندترین افراد جهان است، در سال ۱۹۹۴ وبسایت Amazon.com را به عنوان یک کتابفروشی آنلاین تاسیس کرد و از آن زمان تاکنون آن را رهبری و هدایت کرده است.

بیزوس در بیانیه‌ای گفت:

آمازون به خاطر خلاقیت به جایگاه امروزش رسیده است. وقتی شما به نتایج مالی ما نگاه می‌کنید در واقع دارید به نتایج بلند مدت خلاقیت و نوآفرینی نگاه می‌کنید.

همچنین بیزوس اعلام کرد که این تغیر مدیر عامل به معنای بازنشستگی او نیست:

به عنوان رئیس هیئت مدیره من می‌خواهم انرژی و توجه‌ام را روی محصولات جدید و ابداعات اولیه بگذارم. اندی در شرکت حسابی شناخته شده است و تقریبا به اندازه من در آمازون بوده است. او رهبر فوق‌العاده‌ای خواهد بود و من به او کاملا اطمینان دارم.

اندی جسی در سال ۱۹۹۷ به عنوان مدیر بازاریابی به آمازون پیوست. او در سال ۲۰۰۳ بخش سرویس‌های وب آماوزن را تشکیل داد و در سال ۲۰۱۶ مدیر عامل آن شد. نظر شما درباره این تغییر چیست؟ آیا مسیر آمازون تغییر خواهد کرد؟ در قسمت نظرات همراه آیسام باشید.

مجله تفریحی و سرگرمی آیسام

پیام خود را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *