0

جی‌تی‌ای 6 چه ویژگی‌هایی را باید از GTA V قرض بگیرد؟

جی‌تی‌ای 6 چه ویژگی‌هایی را باید از GTA V قرض بگیرد؟

 

جی‌تی‌ای 6 در صورت معرفی، می‌تواند تبدیل به مورد انتظارترین بازی ویدیویی تاریخ شود. با اینکه این بازی برای تکرار موفقیت نسخه‌های قبل، باید ویژگی‌های جدید و محتوای نوآورانه داشته باشد، ولی وجود برخی ویژگی‌های بازی GTA V در این عنوان، می‌تواند به فروش و محبوبیت آن کمک بسیاری کند. در این مقاله به ویژگی‌هایی که جی‌تی‌ای 6 باید از نسخه‌ی قبلی خود قرض بگیرد و حتی مواردی که باید به حال خود رها کند، می‌پردازیم.

زمانی که نام GTA به میان می‌آید، چه گیمر حرفه‌ای باشید و چه فردی که تجربه زیادی از بازی‌های ویدیویی ندارد، قطعاً واکنشی از خود نشان خواهید داد. به دلیل موفقیت‌های بین‌المللی این بازی، حتی خبر ساخته شدن نسخه بعدی این فرنچایز، می‌تواند آشوبی در دنیا به پا کند؛ با این حال پس از گذشت کمتر از یک دهه، هنوز خبری از جی‌تی‌ای 6 نشده است. به دنبال محبوبیت بخش آنلاین بازی GTA V، کمپانی راک استار همواره با قدرت، به حمایت و آپدیت این بازی می‌پردازد و حتی آن را برای نسل نهم نیز منتشر خواهد کرد. بخش آنلاین این بازی یکی از پرمخاطب‌ترین و هیجان‌انگیزترین بازی‌های مولتی پلیری است که طی دهه اخیر منتشر شده است و هر روز میلیون‌ها نفر از سراسر دنیا به تجربه گروهی GTA Online می‌پردازند.

بازی GTA V

جی‌تی‌ای 6 چه ویژگی‌هایی را باید از GTA V قرض بگیرد؟

به نظر نمی‌رسد که پشتیبانی از این بازی به این زودی‌ها به اتمام برسد و این موضوع برای بسیاری از طرفداران نگران کننده است. با این حال بهتر است نگران نشوید و به نیمه پر لیوان نگاه کنید. این طور فرض کنید که راک استار زمانی که شما در حال خواندن این مطلب هستید، مشغول توسعه جی‌تی‌ای 6 بوده و ایده‌های مختلفی در حال جمع شدن برای یک تجربه‌ی جدید هستند. به نظر شما بهتر است برای تبدیل شدن این محصول به بهترین نسخه سری GTA چه اقداماتی انجام شود؟ آیا باید از شر تمام ایده‌های قبلی که GTA V را تبدیل به یک شاهکار کرد، خلاص شد و از صفر شروع کرد؟ و یا می‌توان برخی از قابلیت‌های بازی گذشته را محض احتیاط نگه داشت؟ در ادامه نگاهی می‌اندازیم به ویژگی‌هایی که جی‌تی‌ای 6 باید از GTA V نگه دارد و مواردی که باید آن‌ها را رها کند.

چیزهایی که جی‌تی‌ای 6 باید از GTA V قرض بگیرد

طبیعی است که یک بازی جدید از یک فرنچایز، باید تا می‌تواند از نسخه‌های قبلی خود فاصله گرفته تا به مخاطبان حس تکراری بودن اثر جدیدتر دست ندهد. با در نظر گرفتن این موضوع، مهم‌ترین ویژگی سری GTA باید در نسخه ششم به حال خود رها شود و آن هم چیزی جز سرقت‌های مسلحانه نیست. سرقت‌های مسلحانه بخشی از خط داستانی اصلی این بازی محسوب می‌شوند. هیجان‌انگیزترین و مهم‌ترین قسمت‌های این بازی، در برنامه ریزی و اقدام به انجام سرقت‌ها خلاصه می‌شود. همچنین در GTA V نسبت به بازی‌های قبلی سری، دست بازیکنان برای طراحی نقشه سرقت و شیوه‌های انجام آن بازتر بود. این موضوع مهم در جدیدترین ساخته راک استار یعنی Red Dead Redemption 2 به شدت نادیده گرفته شد و مأموریت‌های آن حس خطی بودن به مخاطب می‌داد ولی در مقابل سرقت‌های مسلحانه GTA V بسیار درگیر کننده‌تر و پویاتر بودند.

بازی GTA 6

قبل از انجام هر سرقت مسلحانه در GTA V، بازیکنان این اجازه را داشتند تا تک تک جزئیات سرقت خود را انتخاب کنند. از حمله پر سر و صدا یا سرقتی مخفیانه گرفته تا انتخاب همه اعضای تیم مانند راننده و نیروهای مسلح، همه این انتخابات در دستان شما قرار دارد. با اینکه در نهایت نتیجه موفقیت‌آمیز بودن سرقت به خود شما بستگی دارد و امکان شکست در هر حالت بسیار پایین است، ولی همین ایجاد حس کنترل می‌تواند برای بسیاری رضایت‌بخش باشد. بهتر است این نکته را فراموش نکنید که بازی GTA V در سال 2013 عرضه شد و از آن زمان تا حالا، تکنولوژی و امکانات ساخت بازی‌های پیچیده‌تر برای توسعه دهندگان فراهم شده است. همچنین نسل نهم از راه رسیده و سخت افزارهای قدرتمندتری به بازار عرضه شده‌اند. برخی از این پیشرفت‌ها را همین حالا می‌توان در تفاوت‌های عظیم بین Red Dead Redemption 2 و GTA V به خوبی مشاهده کرد.

کمپانی راک استار به دلیل داشتن تیم‌های فراوانی که پر از افراد خلاق است، تمام زمان و نیروی کافی برای سو استفاده از تکنولوژی فعلی را در اختیار دارد. بسیاری از قابلیت‌های GTA V مانند سیستم تیراندازی، مواجه شدن با آدم‌ها، مأموریت‌های فرعی و کلی مورد دیگر، امکان بهبود یافتن در جی‌تی‌ای 6 را دارند. البته که چالش بزرگ‌ترین برای این کمپانی در رابطه با خلق یک دنیای عظیم جدید و البته مدرن خواهد بود. Red Dead Redemption 2 از بیابان و محیط‌های جنگلی زیادی پوشیده شده و حتی ساخت آن بازی حدود 8 سال به طول انجامید! با این وجود باید ببینیم که راک استار چگونه از پس این چالش بر خواهد آمد. دنیای بازی می‌تواند تأثیر فراوانی از سرقت‌ها بگیرد و این سرقت‌ها معنایی بیشتر از یک دزدی ساده داشته باشند. به عنوان مثال، اگر از یک کامیون قرمز برای انجام سرقت استفاده کنید، پلیس‌های بازی تا مدت‌ها جلوی این مدل ماشین را بگیرند.

در بازی GTA V سرقت‌های مسلحانه حکم پیشروی در خط داستانی بازی را ایفا می‌کنند و نمی‌توان به عنوان عملیات غیر داستانی به انجام آن‌ها پرداخت. این موضوع قطعاً به دلیل پیچیده‌تر شدن جریان ساخت بازی به وجود آمده و نمی‌توان خیلی به سازندگان در آن زمان خرده گرفت. به دلیل بالاتر رفتن انتظار بازیکنان و البته پیشرفت زیاد تکنولوژی، یکی از راه‌هایی که می‌توان سرقت‌های مسلحانه را در جی‌تی‌ای 6 پیاده سازی کرد، امکان انجام آن‌ها در هر زمانی از بازی است. اگر راک استار روی این گزینه پافشاری کند، قطعاً چند سال به جریان ساخت این بازی افزوده خواهد شد و قرار نیست به این زودی‌ها اخبار رسمی از جی‌تی‌ای 6 به گوشمان برسد. تا رسیدن اخبار این بازی مورد انتظار، طرفداران این سری، جی‌تی‌ای آنلاین را برای گشت و گذار دارند و می‌توانند عملیات سرقت‌های پیچیده خود را به همراه دوستانشان در آن پیاده‌سازی کنند.

از دیگر مزایایی که می‌توان انتظار داشت در بازی جدید نیز شاهد حضورش باشیم، فیزیک واقع گرایانه انسان‌ها است. راک استار با انجین قدرتمند خود بارها و بارها ثابت کرده که از پس طراحی جهانی پویا با انسان‌هایی واقعی‌تر برمی‌آید. فیزیک شخصیت‌های GTA V از دلایلی است که بازی پس از گذشت یک دهه، تا این حد تازه و جدید باقی مانده است. کافی است به آخرین بازی ساخته شده از این استودیو نگاهی بیندازید تا متوجه شوید که چرا به هیچ وجه نباید در این زمینه تغییری ایجاد کرد. یکی دیگر از ویژگی‌های دنیای GTA که بهتر است در بازی بعدی تغییری در آن ایجاد نشود، عوض کردن شهرها و دنیاهای کلاسیکی است که پیش از این در بازی‌های قدیمی ثبت شده‌اند. قطعاً با وجود شهرهای خاطره انگیزی مانند لیبرتی سیتی و وایس سیتی، هیچکس علاقه ندارد تا وارد یک دنیای خیالی جدید که تا به حال نشان داده نشده، بشود. انتظار ما نسخه گسترش یافته و پیشرفته وایس سیتی است.

بازی GTA 6

چیزهایی که جی‌تی‌ای 6 نباید از GTA V قرض بگیرد

در نسل نهم قرار داریم و اگر راک استار همچنان علاقه مند به نگه داشتن عنوان پادشاه Open World است، پس بهتر است دستی به فرمول جهان‌های آزاد خود بکشد. یکی از مهم‌ترین مشکلاتی که حتی این کمپانی بزرگ نیز مدت‌هاست با آن دست و پنجه نرم می‌کند، دنیای بزرگ ولی خالی است. شاید پیش خود فکر کنید که دنیای Los Santos بازی GTA V یکی از بهترین طراحی‌های جهان آزاد در تمام صنعت گیم است و اصلاً هم اشتباه نمی‌کنید. با این حال راک استار با گذشت 2 نسل، می‌تواند کل قواعد را زیر و رو کرده و نتیجه‌ای انقلابی به گیمرها عرضه کند. با اینکه Los Santos و سایر نقاط این بازی از جلوه‌های بصری فوق‌العاده‌ای بهره می‌برند و می‌توانید ساعت‌ها به جاهای مختلف آن خیره شوید، ولی اگر به عمق ماجرا دقت کنیم، قضیه متفاوت است. مأموریت‌های فرعی و فعالیت‌های جانبی این بازی در مقایسه با مقیاس زیاد نقشه، بسیار اندک به نظر می‌رسند.

یکی از دیگر ویژگی‌های GTA V که از آن عنوانی خاطره انگیز ساخت، قابلیت حضور سه شخصیت اصلی بود که روحی تازه به سری جی‌تی‌ای بخشیده بودند. با این حال به نظرمان، این موضوع باید مخصوص آن بازی باشد و تکرار آن جلوه خوبی برای راک استار نخواهد داشت. تمرکز بر روی داستان یک شخصیت اصلی، مانند تمام بازی‌های کلاسیک این سری، بهترین حرکت برای جی‌تی‌ای 6 خواهد بود. همه ما با شخصیت‌هایی مانند تامی، سی جی و نیکو خاطره‌های بسیاری داریم و طراحی و ارائه یک شخصیت دوست داشتنی دیگر، می‌تواند به تنهایی باعث برنده شدن جی‌تی‌ای 6 در قلب طرفداران شود. شاید اعضای کمپانی راک استار کاملاً با ما مخالف باشند و جاه‌طلب‌تر از قبل به این موضوع نگاه کرده و تصمیم به قرار دادن 10 شخصیت اصلی در بازی بگیرند! در این صورت به جای حضور یک انسان کاریزماتیک و دوست داشتنی باید با چندین جنایتکار بی‌مغز، سر و کله بزنیم.

بازی GTA 6

از موارد دیگری که نباید مانند بسیاری از بازی‌های قبلی این سری، تکرار شود، می‌توان به مأموریت‌های بازیافتی و خسته کننده اشاره کرد. قطعاً خیلی از طرفداران ترجیح می‌دهند تا یک بانک یا جواهر فروشی بزرگ را سرقت کنند تا اینکه مجبور شوند یک کامیون حمل غذا را به آرامی از جایی به جای دیگر برده و یا جعبه ها را با دقت روی همدیگر قرار دهند. بسیاری از این مدل مأموریت‌های زمان کُش در GTA V وجود دارد که تنها برای طولانی‌تر کردن بازی ساخته‌شده‌اند. یک مورد دیگر که می‌تواند برای بسیاری از طرفداران این سری ترسناک باشد، موفقیت بخش آنلاین GTA V و در نتیجه تبدیل شدن جی‌تی‌ای 6 به یک بازی تمام آنلاین است. داستان‌های سری جی‌تی‌ای از آن، فرنچایزی کلاسیک و دوست داشتنی ساخته‌ است و امیدواریم که راک استار تا این حد شرور نباشد تا تنها به خاطر سود، یکی از محبوب‌ترین فرنچایزهای تاریخ صنعت گیم را نابود کند.

در نهایت امیدواریم که پروسه ساخته شدن بازی جی‌تی‌ای 6 به خوبی و بدون دردسر پیش برود و در آینده‌ای نزدیک بتوانیم شاهد انتشار اخبار خوبی در این زمینه باشیم. هر چند حتی اگر خبر ساخته شدن این بازی تأیید شود، سال‌ها طول می‌کشد که راک استار محصول نهایی را به دنیا تقدیم کند. نظر شما چیست؟ آیا با موارد مطرح شده در این مقاله موافقید؟ چه ویژگی‌های دیگری نباید از GTA V به جی‌تی‌ای 6 و منتقل شوند و چه ویژگی‌هایی باید به بازی بعدی کوچ کنند؟ نظرات خود را با پارسی گیم به اشتراک بگذارید.

منبع:Gamerant

منبع خبر : پارسی گیمز

مجله اینترنتی آیسام مرجع اخبار بازی های رایانه ای

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاهده بیشتر