صفحه اصلی کرونا رنگ گیلان زرد شد/ بستری ۷۰ بیمار بد حال در بخش مراقبت های ویژه

رنگ گیلان زرد شد/ بستری ۷۰ بیمار بد حال در بخش مراقبت های ویژه

0

به گزارش خبرنگار مهر آبتین حیدرزاده شامگاه پنجشنبه در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به آخرین وضعیت کرونا در استان گیلان، اظهار کرد: طی روزهای گذشته شاهد روند کاهش ابتلاء به کرونا در گیلان بودیم اما این به معنا پایان کار نیست.

وی با بیان اینکه در شبانه روز گذشته ۴۹ بیمار جدید کرونایی در مراکز درمانی استان گیلان بستری شدند، افزود: در مجموع ۳۱۰ نفر در مراکز درمانی استان گیلان بستری هستند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به وضعیت بد ۷۰ نفر از بیماران کرونایی در استان، گفت: امیدواریم با رعایت پروتکل‌ها و دستورالعمل‌های بهداشتی توسط شهروندان گیلانی بتوانیم شاهد تک رقمی شدن بیماران در استان باشیم.

وی در ادامه با تأکید بر اینکه برای رسیدن به این موضوع نیازمند رعایت پروتکل‌های بهداشتی از سوی شهروندان هستیم، اضافه کرد: همچنان برگزاری و حضور در تجمعات ممنوع است.

حیدرزاده با اشاره به اینکه شهروندان باید از حضور در اماکنی که امکان تجمع وجود دارد جدا خودداری کنند، افزود: در صورت الزام به حضور در چنین اماکنی باید از دو ماسک استفاده کرده و با رعایت دستورالعمل‌ها و توصیه‌های بهداشتی از احتمال انتقال و یا ابتلاء به کرونا جلوگیری کنند.

وی با بیان اینکه بر اساس آخرین آمارها استان گیلان در شرایط زرد قرار دارد، تصریح کرد: در حال حاضر تنها شهرستان‌های رودبار و رودسر در شرایط نارنجی قرار دارند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان ادامه داد: شهرستان‌های رشت، خمام، آستارا، بندرانزلی، لاهیجان، آستانه اشرفیه، لنگرود، رضوانشهر، شفت، فومن و صومعه سرا هم در ردیف شهرستان‌های زرد قرار دارند.

حیدرزاده افزود: وضعیت شهرستان‌های املش، سیاهکل، تالش و ماسال هم به لحاظ ابتلاء به کرونا، آبی است.

مجله تفریحی و سرگرمی آیسام

پیام خود را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *