صفحه اصلی کرونا روزانه بیش از ۱۰۰ هزار تست کرونا در کشور انجام می‌شود

روزانه بیش از ۱۰۰ هزار تست کرونا در کشور انجام می‌شود

0

به گزارش خبرنگار مهر، سعید نمکی ظهر جمعه پس از دیدار با مراجع تقلید در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه رهبر معظم انقلاب، مراجع عظام تقلید و علما نقش بسیار مهمی در هدایت مردم به سمت رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی داشتند گفت: از زمان شیوع کرونا کادر بهداشت و درمان به منظور مدیریت کرونا بیشترین حمایت را از سمت رهبر انقلاب و مراجع عظام تقلید شد که وظیفه بود از این حمایت‌ها تقدیر کنم.

وی با اشاره به شناسایی ویروس کرونای انگلیسی بر استمرار رصد و پایش خانه به خانه تاکید کرد و افزود: به منظور پایش دقیق روزانه بیش از ۱۰۰ هزار تست انجام می‌شود در حالی که در گذشته در هرروز تنها ۱۲ هزار تست انجام می‌شد و به همین دلیل بیماریابی بیشتر شده که امیدواریم با این میزان کنترل موج بعدی را خنثی کنیم.

وزیر بهداشت و درمان و آموزش پزشکی با اشاره به آغاز واکسیناسیون سالمندان گفت: به منظور ایمن سازی گروه‌های آسیب پذیر کار واکسیناسیون با واکسن‌های وارداتی آغاز شد اما با برنامه‌ریزی انجام شده در بهار آینده به یکی از تولیدکنندگان و صادرکنندگان واکسن تبدیل خواهیم شد.

وی افزود: امروز در بحث تولید داروها و تجهیزات مدیریت کرونا از مرز خودکفایی گذشته‌ایم و در حال آماده شدن برای صادرات هستیم.

نمکی با ابزار نگرانی از احتمال شیوع کرونا جهش یافته در آینده گفت: امیدواریم با همان روش‌های قبلی که توانستیم کرونا را کنترل کنیم با همکاری مردم و مسئولان شرایط پیش رو را نیز با موفقیت مدیریت کنیم.

مجله تفریحی و سرگرمی آیسام

پیام خود را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *