0

شهرداران احتمال شیوع پیک چهارم کرونا را اطلاع رسانی کنند

به گزارش خبرنگار مهر، اکبر بهنامجو صبح جمعه در جلسه کمیته تبلیغات و اطلاع رسانی ستاد کرونای استان اردبیل با اشاره به اینکه با عادی انگاری و کم توجهی به وضعیت شیوع ویروس کرونا احتمال ورود به پیک چهارم زیاد است، اظهار کرد: برای این شرایط شهرداران همه شهرستان‌ها و به تناسب آن دهیاران در روستاها در بهترین نقطه شهر و روستا به تبلیغ نحوه عمل به دستورالعمل‌های بهداشتی اقدام کنند.

وی افزود: در حال حاضر مدیریت کرونا با همکاری کادر درمان، ستاد مقابله با کرونا، قرارگاه شهید سلیمانی و مردم به وضعیت مناسب نزدیک شده اما استان نباید با کم توجهی به وضعیت قرمز برگردد.

استاندار اردبیل با بیان اینکه قرارگاه شهید سلیمانی و بسیجیان ۹۷ درصد جمعیت استان را غربالگری کرده اند اظهار کرد :۹۷ درصد از جمعیت استان اردبیل با مشارکت نیروهای بسیج و عوامل بهداشتی، درمانی غربالگری کرونا شده و در این مدت ۲۰ هزار مورد پیگیری تلفنی نیز در خصوص آگاهی بخشی به افراد پرخطر انجام شده است.

وی ادامه داد: مردم استان در همه حال با مسئولان همکاری می‌کنند و باید پروتکل‌های بهداشتی و دستورالعمل‌ها بخوبی برای مردم اطلاع رسانی شود.

بهنامجو با بیان اینکه: مردم استان در همه حال با مسئولان همکاری می‌کنند و باید پروتکل‌های بهداشتی و دستورالعمل‌ها بخوبی برای مردم اطلاع رسانی شود، تصریح کرد: اگر برای مردم خوب اطلاع رسانی شود به طور یقین این قشر برای پیشگیری از مبتلا به کرونا و حفظ جان عزیزان خود با ستاد مقابله با کرونا همکاری خواهند کرد.

رئیس شورای اداری استان اردبیل افزود: با تبلیغات به موقع در تلویزیون شهری، نصب بنر، صدا و سیما، رسانه‌های مکتوب و شبکه‌های اجتماعی می‌توانیم جلوی بیشتر خسارات ناشی از این ویروس منحوس را بگیریم.

استاندار اردبیل گفت: در آستانه عید نوروز حضور مردم در بازار برای خرید افزایش می‌یابد و در این ایام محدودیت‌ها و دستورالعمل‌های جدید کرونا در سطح شهر اطلاع رسانی می‌شود.

استاندار اردبیل گفت: ۱۶۰ نفر در تخت‌های ویژه کرونا در بیمارستان‌های استان بستری هستند باید تمام تلاش خود را به کار گیریم که این میزان نه تنها افزایش نیابد بلکه تا عید نوروز کاهش پیدا کند.

وی ادامه داد: مردم و مسئولان با رعایت تمام اصول بهداشتی و دستورالعمل‌ها تا پایان این ویروس تحمل کنند تا شاهد محدودیت شدید در بازار خرید و مراکز اقتصادی نشویم و از مردم انتظار داریم تا موقعیت سفید و تزریق واکسن کرونا ستاد مقابله با کرونا و کادر درمان را حمایت کنند.

مجله تفریحی و سرگرمی آیسام

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاهده بیشتر