صفحه اصلی کرونا طغیان مبتلایان کرونا در کردستان/ثبت اولین مورد کرونا انگلیسی

طغیان مبتلایان کرونا در کردستان/ثبت اولین مورد کرونا انگلیسی

0

ابراهیم قادری در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار کرد: سه نفر از هم استانی‌هایمان در شهرستان سقز همزمان با شیوع کرونای جهش یافته انگلیسی در کشور مشکوک به این بیماری بودند که آزمایش‌های مرتبط از آنان دریافت شد و افراد مرتبط با آنها نیز مورد آزمایش قرار گرفتند.

وی افزود: این افراد بدون اینکه سفری به خارج از کشور داشته باشند مشکوک به کرونایی انگلیسی شدند که متأسفانه نتیجه آزمایش یک نفر از این بیماران مثبت اعلام شد و نتیجه تست دو بیمار مشکوک دیگر نیز احتمالاً مثبت خواهد بود.

معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان اعلام کرد: افرادی که با این سه نفر بوده‌اند شناسایی شده و در حال انجام آزمایش‌های کرونا در خصوص آنها هستیم.

قادری اذعان کرد: تعدادی بیمار مشکوک دیگر به این نوع از ویروس جهش یافته در استان شناسایی شده است که تحت قرنطینه خانگی قرار گرفته‌اند.

معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان با ذکر اینکه محیط‌های بسته و تهویه نامناسب شانس انتقال ویروس را افزایش می‌دهد اضافه کرد: باید تا قطع کامل زنجیره بیماری شیوه‌نامه‌های بهداشتی رعایت شود.

قادری از شناسایی ۷۳ بیمار جدید مبتلا به کرونا در کردستان و فوت سه نفر طی ۲۴ ساعت گذشته خبر داد و افزود: هم اکنون ۱۱۱ بیمار مشکوک به کرونا در مراکز درمانی استان بستری هستند.

وی اعلام کرد: تاکنون هزار و ۷۸ کردستانی بر اثر بیماری کرونا جان خود را از دست داده‌اند و ۳۰ نفر هم اکنون در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند.

مجله تفریحی و سرگرمی آیسام

پیام خود را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *