0

طوفان پورشه در نمایشگاه خودرو شانگهای؛ قدرت نمایی به مناسبت 75 سالگی

سال 2023 برای پورشه یک تاریخ عادی نیست، چرا که این کمپانی خوشنام آلمانی حالا به آستانه 75 سالگی رسیده و به همین مناسبت نیز برنامه های ویژه ای را برای بزرگداشت برند خود تدارک دیده‌است. آنچنان که چیزی شبیه جشن 75 سالگی در غرفه این شرکت در نمایشگاه خودرو شانگهای برپا بود.

پورشه را در میان خودروسازان آلمانی باید تافته‌ای جدابافته قلمداد کرد، این شرکت که البته یکی از کمپانی های زیر مجموعه هولدینگ عظیم فولکس واگن تلقی می شود، برخلاف سایر خودروسازان بزرگ جهان، چندان در گیر و دار افزایش تصادعی تعداد تولید و تیراژ نیست و بیشتر به پرفورمنس، کیفیت و البته ثبت رکوردهای تازه در دنیای مسابقات تاکید دارد.

پورشه از بسیاری جهات، هنر ناب مهندسی آلمانی با چاشنی موتور اسپرت است، خودروسازی که می تواند عملکردی نزدیک به محصولات فراری را با قابلیت استفاده روزمره و دوام و کیفیت بالا توامان ارائه دهد و علیرغم شباهت ظاهری نسل های مختلف محصولات خود، همواره برند و پرستیژ خود به عنوان یک خودرو لوکس، زیبا و قدرتمند را نیز حفظ کرده است.

حالا این کمپانی نیز درست مانند لامبورگینی، فراری و بوگاتی در آستانه انقلاب خودروهای برقی قرار گرفته و قصد دارد تا ضمن حفظ برند، خود را با شرایط تازه بازار هماهنگ نماید، شرایطی که پورشه را ناچار کرده تا کانسپتی براساس 911 را با ظاهری کلاسیک با پیشرانه برقی به نمایش بگذارد. خودرویی که قرار است در سری مسابقات مخصوص مدل های برقی 911 وارد عرصه رقابت در پیست شود.

بلوبانک اسپانسر ویژه دیجیاتو در نمایشگاه شانگهای | بانک ولی دوست‌داشتنی

منبع خبر : دیجیاتو
مجله اینترنتی آیسام مرجع اخبار خودرو

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاهده بیشتر