0

قابلیت جدید اینستاگرام ؛ نمایش پست های پیشنهادی در انتهای فید کاربران

اضافه کردن پست‌های پیشنهادی به انتهای فید کاربران در اینستاگرام که ممکن است حاوی تبلیغ هم باشند، کاملا با حقوق کاربران متناقض است. استفاده از این قابلیت جدید اینستاگرام به اختیار کاربران نخواهد بود و همه افراد اجبارا آن را مشاهده خواهند کرد.

چه بخواهید و چه نخواهید، اگر از کاربران دائمی اینستاگرام باشید، در انتهای فید اینستاگرامتان که معادل خانه در دیگر شبکه‌های اجتماعی است، پست‌هایی با اسامی ناآشنا خواهید دید. به گزارش خبرگزاری The Verge، اینستاگرام در حال راه‌اندازی پروژه «پست‌های پیشنهادی» است که وقتی کاربر به انتهای پست‌های افرادی رسید که صفحات آن‌ها را دنبال می‌کند، به پست‌های افراد غریبه خواهد رسید که توسط اینستاگرام پیشنهاد شده است.

این پست‌ها کاملا با سلیقه فرد هم‌خوانی دارند و شامل IGTV و پست‌های Reels نمی‌شوند. Reels قابلیتی است که اینستاگرام برای مقابله با تیک‌تاک راه‌اندازی کرده است. جولیان گاتمن، رئیس محصولات اینستاگرام درباره این قابلیت جدید اینستاگرام عنوان کرده است که راه‌اندازی این پروژه به کاربران این امکان را می‌دهد تا علایق خود را با عمق بیشتری دریابند و پست‌های مرتبط برایشان شخصی‌سازی شود. او عقیده دارد که شما صفحه‌ای مرتبط با علایقتان پیدا می‌کنید که قبلا به چشمتان نخورده است.

 

قابلیت جدید اینستاگرام

این حرکت از اینستاگرام بعید نبود. این پروژه و آپدیت جدید اینستاگرام نه تنها فرصتی برای نمایش تبلیغات بیشتر را به آنها می‌دهد، بلکه به رقابت با TikTok و سایر خدمات رسانه‌های اجتماعی که به یک جریان بی‌پایان اطلاعات متکی هستند می‌پردازد. این شرکت قسمت جستجو را برای این منظور دارد، اما استفاده از این ویژگی داوطلبانه است.

به علاوه، این حرکت ممکن است برای کاربران نفعی نداشته باشد؛ چون وقتی پست‌های فید اینستاگرام آنها تمام شود، هیچ محدودیتی برای پایین رفتن و دیدن پست‌های بیشتر وجود نخواهد داشت. اینستاگرام قبلا نیز از این دست تغییرات بحث‌برانگیز داشته است. در سال 2016 در فید اینستاگرام پست‌ها به جای ترتیب زمانی بر اساس یک الگوریتم نشان داده شدند و با وجود اعتراض گسترده کاربران این قسمت به حالت اولیه بازنگشت.

اخبار اینستاگرام

به نظر می‌رسد این حرکت مخالف تلاش‌های بنیان‌گذار و مدیر سابق اینستاگرام، کوین سیستروم برای محافظت از رفاه دیجیتال کاربران با قطع قسمت فید در یک نقطه خاص باشد.

گوتمن به خبرگزاری The Verge گفته است که این امکان جدید در جهت مشغول نگه داشتن کاربران به تلفن همراهشان نخواهد بود. با این حال، قبل از استفاده باید کمی روی مقاومت‌ خود در مقابل وسوسه‌ها کار کنید. اگر روزی فیس‌بوک گزارش دهد که کاربران اینستاگرام وقت بیشتری را صرف مرور عکس‌ها و فیلم‌ها می‌کنند، با خواندن این مطلب و خبر قابلیت جدید اینستاگرام حالا می‌دانید که چرا.

نظر شما درباره‌ی استراتژی‌های مختلف شبکه‌های اجتماعی برای ترغیب کاربران به استفاده بیشتر از آنها چیست؟ آیا شما هم از کاربران اینستاگرام هستید؟ به نظر شما این قابلیت جدید اینستاگرام مورد علاقه‌تان خواهد بود؟

مجله تفریحی و سرگرمی آیسام

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاهده بیشتر