0

مایکروسافت تمامی بازی‌ های اکتیویژن بلیزارد را انحصاری نمی‌کند

مایکروسافت با اعلام تصاحب شرکت اکتیویژن بلیزارد با مبلغ 70 میلیارد دلار، سؤالات بسیار زیادی برای طرفداران این دو کمپانی ایجاد کرده است. از آنجایی که بازی‌های شرکت Bethesda پس از خریداری، انحصاری ایکس باکس شدند؛ این سؤال وجود دارد که آیا کالاف دیوتی دیگر پلی استیشن منتشر نمی‌شود؟ بلومبرگ گزارش کرده است که تمامی بازی‌ های اکتیویژن بلیزارد انحصاری نمی‌شوند و مایکروسافت همچنان به پشتیبانی از پلتفرم‌های دیگر ادامه می‌دهد.

به گزارش پارسی گیم، یکی از افراد آشنا با تفکر مایکروسافت، ادامه انتشار تعدادی از بازی‌های اکتیویژن بلیزارد برای پلی استیشن را تائید کرده است. فیل اسپنسر در متن بیانیه مطبوعاتی منتشرشده، خبر از ادامه پشتیبانی از بازی‌های اکتیویژن برای پلی استیشن داده است. وی با اشاره به طرفداران پرشمار کالاف دیوتی در پلتفرم پلی استیشن، گفت:

Phil Spencerباید به بازیکنانی که بازی‌های اکتیویژن بلیزارد را روی پلتفرم سونی بازی می‌کنند؛ بگویم: ما به دنبال قطع ارتباط با آن پلتفرم نیستیم و به ما آن متعهد خواهیم ماند.

مدیر ایکس باکس پس از خرید شرکت Bethesda نیز چنین صحبت‌هایی را تکرار کرد و گفت که بازی‌های بتسدا انحصاری نمی‌شوند. این رویکرد به سرعت تغییر پیدا کرد و انتشار بازی‌های بزسدا برای پلی استیشن رد شد. البته بازی‌های فعلی بزسدا که برای پلی استیشن منتشر شده‌اند؛ همچنان حمایت می‌شوند. تغییری در قرارداد دو بازی Deathloop و Ghostwire Tokyo که به‌عنوان انحصاری پلی استیشن 5 معرفی شده‌ بودند، ایجاد نشد؛ اما بازی‌های جدید بزسدا برای پلی استیشن منتشر نمی‌شوند.

ایکس باکس اکتیویژن

ایکس باکس گیم پس استراتژی اصلی مایکروسافت

فیل اسپنسر دلیل عدم انتشار بازی‌های بزسدا برای پلی استیشن را نبود سرویس گیم پس در این پلتفرم اعلام کرده بود. استراتژی مایکروسافت، حمایت همه‌جانبه از سرویس ایکس باکس گیم پس است و قرار است اکثر بازی‌های اکتیویژن به این سرویس اشتراکی اضافه شوند. بسیاری از تحلیلگران باور دارند که اکتیویژن سود زیادی از انتشار بازی برای پلی استیشن کسب می‌کند و ایکس باکس به این سادگی، پلتفرم سودآور سونی را رها نمی‌کند.

مایکروسافت همچنین تعداد کاربران سرویس گیم پس را 25 میلیون نفر اعلام کرده است و این رقم با افزودن بازی‌های اکتیویژن افزایش پیدا می‌کند. گزارش‌های فعلی، انحصاری شدن تمامی بازی‌های اکتیویژن بلیزارد را تائید نمی‌کند و ممکن است تنها ویژگی‌های بیشتری در اختیار کاربران ایکس باکس قرار گیرد. نظر شما در مورد قرارداد 70‌ میلیارد دلاری بسته‌شده چیست؟ آیا خرید اکتیویژن به نفع صنعت بازی است؟

منبع: VGC

نوشته مایکروسافت تمامی بازی‌ های اکتیویژن بلیزارد را انحصاری نمی‌کند اولین بار در پارسی گیم پدیدار شد.

منبع خبر : پارسی گیمز

مجله اینترنتی آیسام مرجع اخبار بازی های رایانه ای

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاهده بیشتر