صفحه اصلی کرونا مجلس نمایندگان آمریکا بسته کمک جدید ۲.۲ تریلیون دلار را تصویب کرد

مجلس نمایندگان آمریکا بسته کمک جدید ۲.۲ تریلیون دلار را تصویب کرد

0

به گزارش خبرنگار مهر به نقل از رویترز، شب گذشته مجلس نمایندگان آمریکا در حالی بسته کمک کرونایی پیشنهادی ۲.۲ تریلیون دلاری جدید خود را تصویب کرد که مخالفت کاخ سفید و نمایندگان جمهوری‌خواه با این بسته احتمالاً باعث رأی نیاوردن این بسته در مجلس سنا خواهد شد.

جمهوری‌خواهان معتقدند بسته کمک دموکرات‌ها هزینه خیلی بالایی و خواستار کاهش ۱ تریلیون دلاری آن می‌باشند. این در حالی است که دموکرات‌ها در ماه می ۱ تریلیون دلار از پیشنهاد قبلی خود کاسته بودند.

این رأی‌گیری پس از مذاکرات روز گذشته بین نانسی پلوسی، سخنگوی مجلس نمایندگان و وزیر خزانه‌داری آمریکا، استیون منوچین انجام شد. آنها در پایان این مذاکرات روی نتیجه مشخصی توافق نکردند و تنها با سازنده دانستن آن تاکید کردند که باید این مذاکرات ادامه پیدا کند.

اختلاف بین مجلس نمایندگان و مجلس سنا باعث شده است در چند ماه اخیر نتوانند بسته کمک کرونایی جدیدی برای شهروندان و شرکت‌هایی که از تأثیرات شدید اقتصادی پاندمی کرونا رنج می‌برند تصویب کنند.

بسته پیشنهادی جدید دموکرات‌ها شامل کمک اضافی ۶۰۰ دلاری هفتگی برای بیکاران علاوه بر حقوق بیکاری، پرداخت یارانه مستقیم ۱,۲۰۰ دلاری به همه آمریکایی‌ها، اعطای ۴۳۶ میلیارد دلار در طول یک سال به دولت‌های محلی و ایالتی برای مقابله با کرونا، کمک ۲۵ میلیارد دلاری به ایرلاین‌ها، تزریق ۷۵ میلیارد دلار دیگر برای توسعه تست کرونا، کمک ۲۲۵ میلیارد دلاری به تعلیم و تربیت و تخصیص چندین میلیارد دلار برای حمایت از اجاره‌نشین‌ها و پرداخت وام‌های مسکن معوق می‌باشد.

مجله تفریحی و سرگرمی آیسام

پیام خود را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *