0

مدیر ایکس باکس از خرید استودیوهای بیشتر خبر داد

فیل اسپنسر، مدیرعامل مایکروسافت گیمینگ در مصاحبه تازه‌ای می‌گوید که خریدهای ایکس باکس تمام نشده و آنها همچنان علاقه‌مند به تصاحب استودیوها و شرکت‌های بیشتری هستند. مدیر ایکس باکس در گفتگو با شبکه Squawk Asia به رقابتی بودن بازار ویدیوگیم اشاره کرده و اینکه شرکت‌های بزرگ‌تر در زمینه بازی مانند سونی و تنسنت، همچنان به خرید و سرمایه‌گذاری ادامه می‌دهند و آنها نیز همین روند را طی خواهند کرد.
اسپنسر در مورد خریدهای جدید ایکس باکس می‌گوید: «این بازار به‌شدت رقابتی است. فکر نمی‌کنم که بتوانیم دکمه وقف را در مورد هیچ‌چیز فشار دهیم. تنسنت بزرگ‌ترین شرکت بازی‌سازی در دنیا است و آنها همچنان به سرمایه‌گذاری روی محتوا و بازی‌سازها ادامه می‌دهند. سونی کسب‌وکار بزرگ‌تری در دنیای بازی امروز دارد و آنها به سرمایه‌گذاری ادامه می‌دهند. بازار به‌شدت رقابتی است و ما می‌خواهیم مهره مهمی باشیم و محتوای عالی به بازی‌کنان ارائه دهیم».
مدیر ایکس باکس در ادامه افزود که مایکروسافت باید جلودار صنعت بازی شود و در رقابت بر سر خلاقیت و ارائه محتوا پیروز شود. خرید اکتیویژن بلیزارد با مبلغ 68.7 میلیارد دلار، جزو مهم‌ترین اقدامات اخیر اسپنسر به شمار می‌رود. پرونده بررسی این قرارداد در کشور انگلستان به مشکل خورده و کمیته رقابت این کشور، تصمیم به بررسی دقیق شرایط گرفته است. خرید بتسدا نیز قدم مهمی برای ایکس باکس بود و به نظر می‌رسد که خرید استودیوهای جدید همچنان ادامه دارد.

عدم افزایش قیمت کنسول ایکس باکس
فیل اسپنسر در ادامه گفتگو به افزایش قیمت کنسول PS5 و احتمال افزایش قیمت Xbox Series X/S واکنش نشان داد. وی معتقد است که حالا زمان خوبی برای افزایش قیمت نیست و آنها هیچ برنامه‌ای برای این کار ندارند: «می‌توانم به‌طور قطعی بگویم که امروز هیچ برنامه‌ای برای افزایش قیمت کنسول‌هایمان نداریم. فکر می‌کنم در زمانی که مشتریان ما بیش از هر زمان دیگری از لحاظ اقتصادی دچار مشکل هستند، افزایش قیمت، اقدام درستی نیست».

    فیل اسپنسر دلیل خرید اکتیویژن را تجارت بازی موبایل خواند

وی با این گفته به افزایش قیمت PS5 واکنش نشان داد. مایکروسافت و نینتندو، علی رغم شرایط اخیر اقتصادی، دلیلی برای افزایش قیمت نمی‌بینند. جیم رایان، مدیر سرگرمی‌های تعاملی سونی در سوی دیگر معتقد است که شرایط اقتصادی جهان، تأثیر زیادی روی کسب و کار سونی گذاشته است. بسیاری از کاربران توییتر و گیمرها، تصمیم اخیر سونی را نقد کردند و این افزایش قیمت با واکنش مثبت همراه نشد. این اولین بار است که قیمت یک کنسول بازی در اواسط نسل افزایش می‌یابد.
منبع: GameSpot
نوشته مدیر ایکس باکس از خرید استودیوهای بیشتر خبر داد اولین بار در پارسی گیم پدیدار شد.

منبع خبر : پارسی گیمز

مجله اینترنتی آیسام مرجع اخبار بازی های رایانه ای

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاهده بیشتر