صفحه اصلی تکنولوژی نرم افزار مدیر عامل تیک تاک (TikTok) بعد از ۱۰۰ روز استعفا داد!

مدیر عامل تیک تاک (TikTok) بعد از ۱۰۰ روز استعفا داد!

0

استعفاء مدیر عامل تیک تاک خیلی هم دور از ذهن نبود! کوین مایر، مدیر عامل تیک تاک، درحالی که تنها ۱۰۰ روز از پیوستنش به این شبکه اجتماعی می‌گذشت طی بیانیه‌ای از استعفاء خود خبر داد.

مدیر عامل تیک تاک، آقای کوین مایر، طی بیانیه‌ای اعلام کرد که از سمت خود در معروف‌ترین پلتفرم اشتراک گذاری ویدئوهای کوتاه استعفا می‌دهد و دیگر در این شبکه اجتماعی مشغول به کار نخواهد بود. این درحالی است که آقای مایر تنها کمی بیش از صد روز پیش شغل خود را در کمپانی دیزنی رها کرده و به تیک تاک پیوسته بود.

خبر استعفاء مدیر عامل تیک تاک در شرایطی منتشر می‌شود که تیک تاک به تازگی اعلام کرده بود به دلیل ممنوعیت‌هایی که قرار است در آینده برای این شبکه اجتماعی در آمریکا اعمال شوند، از دولت این کشور شکایت می‌کند. تیک تاک تحت مالکیت کمپانی چینی ByteDance است. این کمپانی یکی دیگر از قربانیان جنگ تجاری آمریکا و چین است که دولت آمریکا فعالیت‌های آن را برای امنیت ملی این کشور خطرناک دانسته است.

شانزدهم مرداد ماه دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، دستوری را ابلاغ کرد که اگر تیک تاک بخش آمریکایی خود را به شرکت‌های بومی این کشور نفروشد با تحریم و ممنوعیت مواجه خواهد شد؛ دستوری که به نظر می‌رسد در استعفاء مدیر عامل تیک تاک بیشترین تاثیر را داشته است.

هم اکنون، خانوم ونسا پاپاس، به طور موقت ریاست تیک تاک را برعهده گرفته است. شبکه اجتماعی و پلتفرم اشتراک ویدئو چینی طی بیانیه‌ای ضمن تایید استعفاء آقای مایر این‌گونه به این ماجرا واکنش نشان داد و به وبسایت تک کرانچ گفت:

ما درک می‌کنیم که مسائل سیاسی چند ماه اخیر چگونه پیشروی نقش کوین در آینده را تغییر داد. بابت مدتی که در کمپانی حضور داشت از او تشکر می‌کنیم و بهترین‌ها را برایش آرزومندیم.

استفاء مدیرعامل تیک تاک

مایکروسافت یکی از کمپانی‌های بود که برای خرید بخش آمریکایی تیک تاک اعلام آمادگی کرده بود و در همین رابطه نیز با مقامات آمریکایی به مذاکره پرداخته بود.  باید ببینم که آیا  در نهایت تیک تاک چه تصمیمی را برای جلوگیری از ممنوعیت در آمریکا اتخاذ می‌کند. اینطور که به نظر می‌رسد، جنگ تجاری آمریکا و چین به این زودی‌ها تمام شدنی نیست و کمپانی‌های مطرح بیشتری باید خود را برای متضرر شدن از روابط تیره بین دو کشور آماده کنند.

مجله تفریحی و سرگرمی آیسام

پیام خود را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *