0

وزیر راه: دولت موظف به ساخت مسکن برای کم‌درآمدها است- اخبار اجتماعی – مجله آیسام

به گزارش آیسام و به نقل از تسنیم؛ محمد اسلامی امروز در نخستین اجلاس مجمع مشورتی روسای کمیسیون‌های شهرسازی و معماری شوراهای کلانشهرها و مراکز استانها اظهار کرد: این مجمع کمک می‌کند تا برای تشکیل پارلمان‌های شهری الزاماتی وضع و شرایطی فراهم شود تا کسانی که می‌خواهند کاندیدا شوند از حداقل‌های تخصصی و فکری برخوردار باشند.

وی افزود: نباید کارهایمان به‌گونه‌ای باشد که مردم آسایش و آرامش نداشته باشند؛ کسب و کار مزاحم و حاشیه‌نشینی دو عامل سلب آرامش مردم است؛ بخشی که بتوانیم کانون فکری و هسته‌های یکپارچه و مشترک ایجاد کنیم که خالق وضعیت مطلوب باشد موضوع مهم و دارای اهمیت است.

وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: عدم انطباق‌ها در طرح‌های جامع و تفصیلی زیاد است و امروز که در رکود ساخت و ساز قرار گرفته‌ایم نتیجه عدم توجه به‌ وضعیت کیفی شهرسازی را می‌بینیم.

وی گفت: امروز نیاز مبرم به این داریم که شورای عالی شهرسازی را عمق و طول و عرض بدهیم تا مقتضیات ساخت و ساز در هر شهر را با توجه به فرهنگ آن شهر تدوین کنیم؛ باید روند ساخت و سازها به سمت کیفیت بخشیدن به زندگی مطلوب حرکت کند.

وزیر راه‌و‌شهرسازی با اشاره به موضوع بافت‌های فرسوده گفت: هیچ شرکتی را ملزم به حضور در بافت‌های فرسوده نکرده‌ایم و اگر جایی شرکتی مجبور به این کار شده باشد، برخورد قانونی می‌کنیم؛ برای بازآفرینی بافت فرسوده در شهرها برنامه مشخص داریم و استفاده از ظرفیت شوراها و شهرداری در اولویت است؛ در برخی از شهرها بنیاد مسکن را موظف به بازآفرینی کردیم و یادمان باشد که در قبال افراد کم درآمد و تهیه مسکن برای آنها وظیفه قانونی داریم.

وزیر راه و شهرسازی گفت: در دوره جدید مدیریتی حتما از شهرداری‌های باکفایت برای تولید مسکن برای افراد کم‌درآمد استفاده خواهیم کرد؛ سالیانه باید ۴۰۰ هزار واحد مسکونی تولید و به افراد ناتوان از تهیه مسکن واگذار شود؛ این عدد ۴۰۰ هزار مسکن تعداد ازدواج‌های صورت گرفته در هر سال است.

وی با بیان اینکه بحث حمل و نقل و محیط زیست هم نکات مهم شهرهای جدید است و باید مورد توجه قرار گیرد، تصریح کرد: یک کار بزرگی هم باید برای جاده‌های ورودی شهرهای بزرگ انجام شود زیرا امروز میزان زیادی از تصادفات در ۳۰ کیلومتری شهرها رخ می‌دهد که باید کار ویژه‌ای در این زمینه انجام شود.

انتهای پیام/

مجله تفریحی و سرگرمی آیسام

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاهده بیشتر