صفحه اصلی تکنولوژی نرم افزار تلفن همراه چت حذف شونده تلگرام در به روزرسانی بعدی عملکرد بهتری خواهد داشت

چت حذف شونده تلگرام در به روزرسانی بعدی عملکرد بهتری خواهد داشت

0

قابلیت چت حذف شونده تلگرام مدت‌هاست که به این پیامرسان محبوب اضافه شده و در به روزرسانی بعدی ویژگی‌های جدیدی به همراه خواهد داشت.

استفاده از پیامرسان‌های اینترنتی در گوشی‌های هوشمند، سال‌هاست که پس از پیشرفت راه‌های ارتباطی آنلاین و اتصال به اینترنت مورد استفاده کاربران قرار می‌گیرد. با این وجود درحالی که استفاده از چت آنلاین می‌تواند یک گزینه فوق‌العاده برای کاربران باشد،مسئله امنیت یکی از مهم‌ترین شاخصه‌های یک پیامرسان برای انجام این کار خواهد بود؛ موردی که اخیرا در پیامرسان واتساپ، به طرز بی‌نظیری رعایت می‌شود.

با اعلام رسمی سازندگان این پیامرسان، ظاهرا قرار است تا حدود دو ماه دیگر تمامی کاربرانی که به قوانین جدید آن برای اشتراک برخی مشخصات افراد با فیسبوک موافق نباشند، حساب کاربری آن‌ها حذف شده و دیگر قادر به استفاده از قابلیت‌های ارسال پیام یا ایجاد تماس در واتساپ نخواهند بود.

افراد بسیاری پس از شنیدن این خبر برنامه این پیامرسان را حذف کرده و به استفاده از سایر مسنجرهای حاضر روی آورده‌اند. درحالی که تلگرام، یکی از بهترین گزینه‌ها برای این دسته از کاربران محسوب می‌شود.

ارتقا قابلیت چت حذف شونده در تلگرام

با این وجود پیامرسانی مانند تلگرام پیش از این نیز ثابت کرده بود که قابلیت پشتیبانی و حمایت از کاربران را در تعداد گسترده دارد و در عین حال، می‌تواند امنیت آن را تضمین کند. به نحوی که یکی از نمونه‌های جالب آن، استفاده از یک حالت جدید به نام Destructive Chat مدت‌ها پیش همراه با لینک‌های حذف شونده به این پیامرسان اضافه شد.

در گذشته این قابلیت تنها به چت‌های مخفی یا همان Secret Chat محدود بود؛ اما حال در جدیدترین نسخه برنامه تلگرام کاربران می‌توانند هر مکالمه‌ای را به صورت حذف شونده (Destructive) تنظیم کرده و خودکار پس از ۲۴ ساعت شاهد حذف آن باشند.

با این خال ظاهرا این زمانبندی چندان هم برای برخی کاربران مورد پسند نیست و به همین دلیل در جدیدترین به روزرسانی، چت های حذف شونده تلگرام حال با کنترل کامل افراد اعمال خواهند شد؛ به نحوی که هر چت در هر زمانی که افراد بخواهند به صورت خودکار حذف شده و لینک‌های گروه و کانال‌ها نیز به همین شکل قابل تنظیم برای غیر قابل استفاده شدن خواهد بود. به علاوه افراد می‌توانند با استفاده از اسکن کدهای QR نیز دوستان خود را به گروه مورد نظر خود اضافه کنند که امنیت آن را بیش از پیش بالا می‌برد.

با این حساب، ظاهرا تلگرام با اضافه کردن چنین قابلیت‌هایی و داشتن ویژگی پشتیبانی از تعداد بی‌نهایت کاربران در گروه‌ها و کانال‌ها، در عین بالا بردن امنیت چت‌های خصوصی، این پیامرسان را به یک شبکه اجتماعی بی‌نظیر تبدیل خواهد کرد.

همچنین ممکن است با روی آوردن تعداد بی‌شماری از کاربران جدید به این برنامه، برخی از آن‌ها با قوانین تلگرام موافقت نداشته باشند؛ به همین دلیل سیستم ارسال نظرات و پیشنهادات در این برنامه به صورت پیشرفته راه‌اندازی شده تا کاربران بتوانند حرف‌های خود را به گوش سازندگان برسانند.

به هر حال در به روزرسانی‌های این پیامرسان، همیشه ویژگی‌های جدیدی اضافه شده که قابلیت استفاده از ویجت چت مخصوص کاربران یکی از مهم‌ترین آن‌ها در جدیدترین آپدیت این برنامه حساب می‌شود.

مجله تفریحی و سرگرمی آیسام

پیام خود را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *