0

کارت گرافیک انویدیا GTX 1660 Super با قیمت رقابتی معرفی شد

کارت گرافیک انویدیا GTX 1660 Super معرفی شد. این کارت گرافیک میان‌رده از قیمتی کمتر از ۳۰۰ دلار برخوردار بوده و با کارت‌های سری RX 5500 شرکت ای ام دی رقابت می‌کند.

شرکت انویدیا از دو کارت گرافیک رده متوسط خود برای کامپیوترهای شخصی پرده برداری کرد. این دو مدل که انویدیا GTX 1660 Super و GTX 1650 Super نام دارند، می‌توانند رقیبی برای کارت‌های گرافیک سری RX 5500 شرکت ای ام دی باشند.

مدل ۱۶۶۰ سوپر که امروز معرفی شد، با همکاری شرکت زوتاک تولید خواهد شد. این نسخه، مدل تقویت شده‌ی ۱۶۶۰ معمولی است که در اوایل سال معرفی شده بود و آن را باید در جایی بین ۱۶۶۰ معمولی و ۱۶۶۰ Ti قرار دهیم.

انویدیا GTX 1660 Super

کارت گرافیک انویدیا GTX 1660 Super

جی تی ایکس ۱۶۶۰ سوپر از همان هسته‌های ۱۴۰۸CUDA که در مدل معمولی آن به کار رفته بود برخوردار است و همان فرکانس پایه ۱۵۳۰ مگاهرتزی و ۱۷۸۵ مگاهرتزی در حالت تقویت شده را ارائه می‌کند. تنها تفاوت بین این دو مدل، استفاده از حافظه‌ی پر سرعت‌تر ۱۴ گیگابیت بر ثانیه‌ای GDDR6 روی مدل سوپر است که جایگزین حافظه ۸ گیگابیت بر ثانیه‌ای GDDR5 مدل معمولی شده است. انویدیا ادعا می‌کند که این افزایش سرعت باعث شده تا به طور کلی مدل سوپر ۲۰ درصد سریع‌تر از این نسخه از ۱۶۶۰ و همچنین ۱٫۵ برابر سریع‌تر از مدل ۶ گیگابایتی ۱۰۶۰ باشد.

کارت گرافیک انویدیا GTX 1660 Super

حداقل روی کاغذ مدل سوپر هنوز هم از مدل تی آی که دارای هسته‌های CUDA بیشتری (۱۵۳۶) است، شکست می‌خورد. اما آن فاصله‌ی زیادی با مدل معمولی این کارت گرافیک دارد و علاوه بر سرعت بیشتر، حافظه‌ی آن نیز دارای سرعت کلاک بیشتری است.

فروش مدل ۱۶۶۰ سوپر از امروز از طریق شرکای تجاری شرکت انویدیا شامل ASUS، Colorful، EVGA، Gainward، Galaxy، Gigabyte، Innovision 3D، MSI، Palit، PNY و Zotac با قیمت پایه ۲۲۹ دلاری آغاز خواهد شد.

انویدیا GTX 1650 Super

کارت گرافیک انویدیا GTX 1660 Super و 1650

دومین کارت گرافیک جدید انویدیا، جی تی ایکس ۱۶۵۰ سوپر نام دارد که در مقایسه با نسخه‌ی معمولی ۱۶۵۰ (۸۹۶CUDA)‌ دارای هسته‌های CUDA بیشتری (۱۲۸۰) است. آن همچنین فرکانس پایه‌ی بیشتر ۱۶۶۵ مگاهرتزی و فرکانس تقویت شده بیشتر ۱۴۸۵ مگاهرتزی را ارائه می‌کند. این کارت گرافیک جدید همچنین با حافظه ۱۲ گیگابیت بر ثانیه‌ای GDDR6 سریع‌تر عمل می‌کند؛ گرچه انویدیا همگنان آن را در ۴ گیگابایت محدود نگه داشته است. سازنده می‌گوید همه‌ی این‌ها باعث شده جی تی ایکس ۱۶۵۰ سوپر ۵۰ درصد سریع‌تر از نسخه‌ی معمولی ۱۶۵۰ و ۲ برابر سریع‌تر از جی تی ایکس ۱۰۵۰ باشد.

کارت گرافیک انویدیا GTX 1660 Super و 1650

قیمت مدل ۱۶۵۰ سوپر در حال حاضر مشخص نیست، اما از ماه آینده میلادی آغاز خواهد شد.

مجله تفریحی و سرگرمی آیسام

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاهده بیشتر