0

کدام کاراکتر شبیه شما است؟ معرفی تیپ شخصیتی 31 کاراکتر بازی‌

کسی این جا هست که دوست داشته باشد تیپ شخصیتی کاراکترهای بازی را بداند؟ این موضوع ممکن است برای بسیاری جالب باشد. به شخصه وقتی کاراکتری را دوست داشتم و تیپ شخصیتی کاراکتر بازی را چک می‌‌کردم متوجه شباهت عجیبی بین تیپ شخصیتی خودم و کاراکتر می‌شدم! موضوع تست MBTI چند سالی می‌شود که توجه زیادی به خود جلب کرده است و خیلی‌ها با صرف چند دقیقه، به نتیجه تقریبا درستی می‌رسند. برای همین ما هم تصمیم گرفتیم این تست را برای کاراکترهای بازی انجام دهیم اما با این تفاوت که شما آن‌ها را با شخصیت خودتان مقایسه کنید و ببینید چه چیزهای مشترکی با آن‌ها دارید. فکر می‌کنم به نتایج شگفت‌انگیزی دست یابید!
تیپ شخصیتی کاراکترهای بازی های ویدیویی
تست نوع مایرز-بریگز یک تست شخصیتی با شانزده نتیجه (تیپ شخصیتی) است. 4 دسته وجود دارد که هر دسته دو نوع دارد؛ درونگرایی-برونگرایی، حسی-شهودی، فکری-احساسی و ساختارگرا-منعطف. افراد می‌توانند درباره خود و شباهت‌شان به دیگران از طریق شخصیت‌های بازی ویدیویی مورد علاقه خود، اطلاعات بیشتری کسب کنند. در واقع بیشتر کاراکترهای مورد علاقه هر کس شبیه به تیپ شخصیتی خودش خواهد بود؛ شما هم چک کنید ببینید این موضوع درست است یا خیر!
1) Arthur Morgan – ISTP

هنگامی که او برای اولین‌بار در تریلر Red Dead Redemption 2 ظاهر شد بسیاری مردد بودند و فکر می‌کردند که آیا آرتور مورگان می‌تواند به اندازه جان مارستون خوب عمل کند؟ پس از پایان بازی، آرتور در نهایت یکی از بهترین قهرمانان تمام دوران شد. در بازی آرتور یک خارجی به حساب می‌آید اما این مورد را پذیرفته است و دارد در کنار گنگ مبارزه می‌کند. آرتور تا قسمتی از بازی یک زندگی جنایتکارانه را سپری کرده و در این روند به بسیاری آسیب رسانده است. به جای افسوس خوردن از گذشته یا طلب بخشش، در عوض سعی می‌کند کار درست را انجام دهد. پس از ساعت‌ها گذراندن با آرتور، بازیکنان واقعا می‌خواستند او به رستگاری برسد.
آرتور که شخصیتی ولزی تبار است، با دستگیر شدن پدرش حین سرقت، یتیم شد. بعدا داچ او را وارد باند خود کرد و به باندش جان تازه‌ای بخشید. آرتور نیز با بزرگ‌تر شدن توانست به یکی از وفادارترین اعضا و دست راست داچ تبدیل شود. در سال 1899، پس از این که کار در بلک واتر به طرز وحشتناکی به هم گره خورد، باند مجبور شد فرار کند. در آن جا، ایمان آرتور به مردی که او را پدر می‌نامید و تصمیماتی که می‌گرفت زیر سوال رفت.
تیپ شخصیتی کاراکتر بازی Red Dead Redemption II با اختصار ISTP شناخته می‌شود که نشان می‌دهد آرتور بیشتر تصمیمات و رفتارهایش بر اساس غریزه بوده است؛ بر اساس داده‌ها، آرتور تا حدود زیادی درونگرا بود، بر اساس واقعیات درونی و حسی خود پیش می‌رفت، به اندازه کافی فکر می‌کرد و در اعمالش منعطف بود. بر همین اساس ISTP تیپ برازنده‌ای برای آرتور مورگان رد دد است.
2) Cloud – INFP

شخصیت های بازی در واقعیت تیپ‌های شخصیتی مختلفی دارند؛ درست مانند کلاود. Cloud Strife قهرمان اصلی Final Fantasy VII و عناوین مرتبط با آن است. اگر چه شخصیت او در طول بازی بسیار تغییر کرد اما بیشتر به عنوان یک INFP ظاهر شد. او به افراد زیادی نزدیک نمی‌شود اما به کسانی که به آن‌ها اعتماد دارد عمیقا اهمیت می‌دهد.
3) Joel – ISFJ

جوئل یکی دیگر از شخصیت‌های ناتی داگ است اما کاملا مخالف نیتن دریک! The Last of Us یک داستان تاریک و بیمارگونه از بقا است که بیست سال پس از مرگ دختر جوئل و یک آخرالزمان زامبی‌طور رقم می‌خورد. اکنون جوئل تنها یک ظاهر و پوسته از شخصیت سابقش است. گفته می‌شود که او اقدامات مشکوکی برای زنده ماندن در این مدت طولانی انجام داده است. تا زمانی که الی کنارش حضور دارد او برای زنده ماندن و مبارزه تلاش می‌کند؛ رابطه او با الی چیزی است که داستان Last Of Us را بسیار جذاب می‌کند.
در پایان جوئل یکی از مبهم‌ترین تصمیمات اخلاقی تاریخ بازی را می‌گیرد اما این کاملا با انتخاب‌های گذشته او و هر آن چه طرفداران درباره جوئل می‌دانند مطابقت دارد. وابستگی خودخواهانه او به الی، او را وادار کرد که خواسته‌های خود را بر منافع نسل بشری که باقی مانده است ترجیح دهد.
جوئل شخصیت اصلی The Last of Us است که پس از مرگ دخترش در شروع بازی از زندگی واقعی کناره گرفت با این حال، زمانی که با الی، دیگر قهرمان سریال آشنا شد، تغییرات زیادی کرد. وقتی مجبور شد بین نجات او یا انسانیت یکی را انتخاب کند، از روی احساسات شدیدش نسبت به الی تصمیم گرفت. همه این موارد باعث می‌شوند تا ما تیپ MBTI شخصیت بازی را ISFJ بدانیم.
4) Zelda – INFJ

زلدا شخصیت اصلی The Legend of Zelda و شاهزاده خانم Hyrule است. او بسیار باهوش است و با دقت درباره مردم خود فکر می‌کند. او همچنین فاصله خود را با آن‌ها حفظ می‌کند و معمولا فقط به ایمپا و لینک نزدیک است. اقدامات او تاثیرگذار هستند و نفوذ خوبی دارند. با توجه به این موضوع می‌توان گفت تیپ شخصیتی کاراکتر بازی از تایپ INFJ است که قضاوتگری قوی دارد.
5) Sephiroth – INTJ

اگر شخصیت های بازی در واقعیت وجود داشتن Sephiroth جزو ترسناک‌ترین شخصیت‌ها می‌شد. تعداد کمی شرور در فاینال فانتزی وجود دارند که به اندازه فرشته یک بال ترسناک باشند. او که در اصل بزرگ‌ترین سرباز شینرا به حساب می‌رفت، علیه بشریت روی آورد و نقشه‌ای برای نابودی جهان و یکی شدن با آن طراحی کرد. او بسیار حسابگر است و برای رسیدن به هدف خود هر کاری که لازم باشد انجام می‌دهد. هدف او در کل بازی رسیدن به یک سبک زندگی جدید و متفاوت بود.
6) Kratos – ISTJ

از نظر خیلی‌ها نسخه 2018 گاد آو وار ظریف‌ترین و بهترین نسخه بازی تا کنون بوده است. کریتوس اگر چه همه کارها را به نام همسر و فرزند فوت شده‌اش انجام داد اما گاهی بازی از مسیر اصلیش خارج می‌شد زیرا او یکی پس از دیگری به کشتار خدایان می‌پرداخت. با این حال به لطف راه‌اندازی مجدد دنباله جدید، طرفداران توانستند جنبه دیگری از روح اسپارتا را ببینند. کریتوس مردی است که توسط گذشته خشن خود شکنجه شده است. حالا که او پدر شده است می‌خواهد تا نگذارد آترئوس به مردی تبدیل شود که کریتوس شده است. این یک دوگانگی خوب برای رابطه کریتوس با پدرش زئوس ارائه می‌دهد.
کریتوس شخصیت اصلی بازی God of War است. اگر چه او از عنوان اول این سری تا قسمت تحسین شده 2018 تغییر زیادی کرده اما بخش زیادی از خودش را همچنان دارد و تصمیماتی گرفته است که بر کل دنیای او تاثیر می‌گذارد.
شخصیت شناسی کاراکتر بازی نشان می‌دهد که کراتوس تیپ ISTJ دارد و تا حدود زیادی منفعل نسبت به محیط پیرامون بوده و نسبت به تفکرات خود پایبندتر است اما با این وجود می‌توان گفت تصمیماتی که می‌گیرد بر اساس تفکرات منطقی حاصل شده‌اند.
7) Master Chief – ISFP

او مردی با نام‌ها و استعدادهای فراوان است که چند بار کهکشان را از انقراض جمعی نجات داده است. از زمان انتشار اولیه خود در Halo تا Halo Infinite، مستر چیف به عنوان یک شخصیت بازی پیشرفت زیادی کرده است و به اقدامات خود و پیوندی که با کورتانا دارد اهمیت بیشتری می‌دهد. او یک سرباز فوق‌العاده به حساب می‌آید اما همچنین یک انسان احساسی است که این نکته را از طریق 343 Industries که با او در Halo 4 و 5 اجرا می‌شد، به نمایش گذاشت. در واقع اگر شخصیت های بازی در واقعیت حضور داشتند، مستر چیف یک انسان احساسی در ظاهر منطقی بود.
Master Chief Petty Officer John-117 که به طور ساده‌تر «Master Chief» شناخته می‌شود یک ابرسرباز اسپارتان-II از بخش تسلیحات ویژه نیروی دریایی UNSC است. البته بعضی‌ها برای راحتی بیشتر به او چیف نیز می‌گویند. پس از بیش از سی سال خدمت فعال، او یکی از کهنه سربازان جنگی و با افتخار سکان‌دار فرماندهی فضایی سازمان ملل متحد است. او برای انجام هر ماموریتی که در دست دارد، بسیار مصمم بوده و اغلب برای انجام این کار، امنیت شخصی خود را نیز نادیده می‌گیرد.
جان همچنین با یک شانس استثنایی‌ شناخته می‌شود که در کنار مهارت‌های رزمی و پشتکار تسلیم‌ناپذیرش، به او اجازه داده است تا از موقعیت‌هایی که بسیاری غیرممکن بودند جان سالم به در ببرد. جان به دلیل چندین سال نبرد مداوم و آماده‌سازی نظامی، به اندازه گذشته احساساتی یا حساس نیست، به خصوص در مورد ترس اما او همچنان خالی از ترس نیست. چیف به سادگی این احساس خود را می‌پذیرد و پیش می‌رود.
8) John Marston – ISTP

«اسم من جان مارستون است آقایان. شما از الان مرده‌اید!»
در ادامه بررسی کاراکترها به شخصیت شناسی کاراکتر بازی رد دد 1 و 2 می‌رسیم. مانند بسیاری از شخصیت‌های بزرگ، جان مارستون شخصیت دیگری است که به نظر نمی‌رسد از گذشته خود فرار کند. جان به عنوان یکی از اعضای سابق باند Van Der Linde، توسط دولت فدرال مجبور می‌شود تا اعضای باقی مانده را شکار کند. اگر این کار را نکند، دیگر هرگز نمی‌تواند خانواده‌اش را ببیند.
او مصمم است که کار را تمام کند و به خانه نزد همسر و فرزندش برگردد. انگیزه‌های جان واقعا ستودنی بودند؛ او واقعا می‌خواست یک زندگی مزرعه‌داری خوب با خانواده‌اش داشته باشد اما همان طور که هر دو نسخه از بازی نشان می‌دهند اگر یک بار قانون بشکنی، مجبور باز هم قانون‌شکنی کنی!
هر کسی که اولین بازی Red Dead Redemption را بازی کرده باشد، می‌داند که جان مارستون کسی نیست که بتوان با او دست و پا زد. جان به طور طبیعی برای زمین‌های ناهموار غرب مناسب است. او یک متفکر مستقل، یک تیرانداز درخشان و از نظر اخلاقی به اندازه کافی مبهم است تا بتواند هر دو سوی قانون را به چالش بکشد. در نتیجه تیپ شخصیتی کاراکتر بازی بیشتر به ISTP می‌خورد.
9) Ganon – ENTJ

آنتاگونیست اصلی The Legend of Zelda کسی نیست جز گانون. او می‌تواند بسیار برون‌گرا باشد تا بتواند به واسطه مهارت‌هایش، آن‌ها را مانند چند عروسک خیمه شب بازی به خوبی کنترل کند. او همه چیز را از قبل برنامه‌ریزی می‌کند و برای هر اقدامی که انجام می‌دهد می‌تواند به نتایج بسیاری فکر کند. او این طور فکر می‌کند: اگر کاری را انجام دهد چه پیامدهایی خواهد داشت و اگر کار دیگر را انجام دهد چه پیامدهایی؟ هر پیامد خودش چه نتیجه‌ای می‌دهند و… . Ganon همیشه در صورت شکست، بازگشت خود را تضمین می‌کند.
10) Yennefer – INTJ

ینفر یکی از شخصیت های بازی The Witcher است که به گرالت در رسیدن به اهدافش کمک می‌کرد. شخصیت ینفر شخصیتی جدی، مصمم و فکور بود که رفتارهایی با برنامه انجام می‌داد؛ تمام ویژگی‌های ینفر باعث می‌شوند تا تیپ شخصیتی کاراکتر بازی The Witcher را INTJ بدانیم. تیپ شخصیتی کاراکترهای بازی رابطه مستقیمی با شخصیت‌پردازی آن‌ها در داستان دارد اما اگر ینفر را در واقعیت ببینیم شاید با جنبه‌های جدیدی از کاراکتر او آشنا شویم اما با توجه به داستان و رفتارهایی که او نشان می‌دهد باید INTJ باشد.
11) Lara Croft – ISFP

لارا کرافت از دهه 90 میلادی وجود داشته و به نمادی از صنعت تبدیل شده است. در این مدت سری Tomb Raider چندین بار تکرار شد و محبوبیت این شخصیت را دوچندان کرد. آخرین نسخه از بازی، یک شخصیت بالغ را به نمایش می‌گذارد که با شخصیت‌های قوی و شکست‌ناپذیر قبلی لارا فاصله زیادی دارد. او یک جنگجوی سرسخت است که برای زنده ماندن دست به هر کاری می‌زند. او با انزوا کنار می‌آید، خشم را تجزیه و تحلیل می‌کند و لباس‌های زیادی دارد. کامیلا لودینگتون، صداپیشه، احساسات و عمق زیادی به لارا می‌افزاید. عزم او برای ادامه دادن به میراث پدرش عزمی راسخ است.
12) Captain Price – ENTJ

«وقتی دستکش‌هایتان را در می‌آورید باید دستانتان خونی باشد کایل!»
Captain Price در چند بازی Call of Duty حاضر و بسیار محبوب شده است به طوری که یکی از شخصیت‌های محبوب کل تاریخ بازی‌های ویدیویی به حساب می‌آید. او تیم Task Force 141 رهبری می‌کند که در تلاش است ماموریت‌های انتحاری عالی را با موفقیت به سرانجام برساند اما با این حال رو در روی صلح جهانی قرار گرفته است و از این رو تلاش می‌کند بعضی از ماموریت‌های خود را در خفا انجام دهد. اگر دوست دارید ماموریتی انجام دهید، آن را به سرانجام برسانید و ستاره بگیرید، پرایس بهترین رهبر برای شما است!
در شخصیت شناسی کاراکتر بازی دیده می‌شود که فردی منظم و متعهد است؛ بدون شک او یک فرمانده واقعی است و خلقیاتش هم همین را می‌گویند. با این که شیوه او، شیوه فرماندهی کلاسیک است اما گاهی ممکن است نظم و پیروی برای او از اولویت کمتری برخوردار باشد. اگر دید که همه چیز بر وفق مراد نیست و نظم و تبعیت به او در رسیدن به نتیجه کمکی نخواهد کرد، آن‌ها را نادیده خواهد گرفت. با این اوضاف، تیپ شخصیتی کاراکتر بازی به ENTJ نزدیک‌تر است.
13) Jill Valentine – ISTJ

جیل ولنتاین بیش از همه با مشکلات و ترس‌های بیولوژیکی روبه‌رو شده است. جیل در Resident Evil و در سال 1998 معرفی شد؛ او با فرار از یک عمارت پر از زامبی‌ به خوبی یاد گرفته است که چگونه از بدترین موقعیت‌ها جان سالم به در ببرد. جیل که یک مامور سابق ارتش و تیم STARS بود، هیچ مهارتی ندارد که از آن در مبارزه با نمسیس و سلاح‌های زیستی بیشتر استفاده کنید اما فردی سرسخت و مصر است. به لطف یک دستگاه کنترل ذهن که در سینه جیل تعبیه شده بود، او برای مدت کوتاهی به یک آنتاگونیست سرسخت تبدیل شد. از آن زمان به بعد، جیل تلاش می‌کند به میادین برگردد و دنیا را نجات دهد.
جیل ولنتاین یک مامور عملیات ویژه آمریکا (SOA) از اتحاد ارزیابی امنیت بیوتروریسم است که یکی از بنیانگذاران و یکی از اعضای اصلی آن به شمار می‌رود. او به دلیل تعهدش به ریشه کن کردن بیوتروریسم و بقای خود، یک اپراتور عالی رتبه به حساب می‌آید.
14) Trevor Philips – ESFP

شاید تروور دیوانه‌ترین قهرمان بازی Grand Theft Auto 5 باشد. او به نوعی یک نماد از ماهیت طنز شهر خیالی لس سانتوس Grand Theft Auto 5 است. Trevor بهترین نوع شخصیت برای یک بازی مانند GTA است. وقتی بازیکنان فریب می‌خورند یا در بخش آنلاین بازی خراب می‌شود Trevor کسی است که می‌تواند در کنار آن‌ها باشد. او باهوش و جاه طلب است اما به شدت آشفته و بدون توجه به عواقب کار، اقدام می‌کند. او به طور کامل دنیای اطرافش را درک می‌کند و محصول خود لوس سانتوس است.
تروور فیلیپس یک سارق بانک و از نظر روانی ناپایدار است. او که یک خلبان نظامی سابق کانادایی بود، در Sandy Shores مستقر شد و در آنجا «صنایع فیلیپس Trevor» را تاسیس کرد که عمدتا با سلاح و مواد مخدر سروکار داشت.
15) Atreus – ENFP

آترئوس پسر کریتوس، خدای جنگ (2018) و خدای جنگ راگناروک (2022) است. از نظر جوتنارها، او به نام لوکی شناخته می‌شود. آترئوس کودکی شاد و کنجکاو است که حین گفت‌وگو با دیگران با آن‌ها مهربان رفتار می‌کند؛ او معتقد است که چه زنده و چه مرده، باید به مردم کمک کند! آترئوس علاقه‌مند به کاوش و یادگیری اساطیر نورس است و همچنین نشان داده که به میدگارد بسیار اهمیت می‌دهد. اهمیت او قطعا بیشتر از کریتوس است چرا که پس از درک اهمیت بازسازی والکری‌ها، با این موضوع به سرعت موافقت کرد این در حالی بود که کریتوس هیچ اهمیتی نداد.
با توجه به شخصیت شناسی کاراکتر بازی باید به او تیپ ENFP را نسبت دهیم؛ شاد، پرانرژی و پر از احساسات فعال است اما با این حال واقعیت‌ها را می‌پذیرد و از آن‌ها برای پیشبرد اهدافش استفاده می‌کند. توجه به اتفاقاتی که می‌افتند و پذیرش و نشان دادن انعطاف نسبت به آن‌ها همگی از ویژگی‌های بارز آترئوس در بازی گاد آو وار هستند. اگر شخصیت های بازی در واقعیت حضور داشتند شما مشتاق به دیدار کدام بودید؟ آترئوس یا کریتوس؟
16) Commander Shepard – ENTJ

یک شبح انسانی؟ فرمانده شپرد باورنکردنی!
تعداد کمی از بازی‌ها می‌توانند مانند سری Mass Effect، تداوم یک شخصیت را ایجاد کنند. شخصیت بازی، فرمانده شپرد، سفری در سه بازی شروع می‌کند. بازیکنان می‌توانند پس زمینه خود را انتخاب کرده و آن‌ها را با درجات مختلف سفارشی کنند اما این انتخاب‌هایی است که آن‌ها در بین بازی‌ها انجام می‌دهند که فرمانده شپرد را به یک قهرمان بازی ویدیویی فوق‌العاده تبدیل می‌کند.
این سه‌گانه بسته به انتخاب‌هایی که شپرد انجام می‌دهد، می‌تواند هر تعداد شخصیت مهم را زنده کرده یا بمیراند. طرفداران احتمالا DLC تلخ و شیرینی به نام Citadel را به یاد خواهند آورد که در آن گروه، نوعی «شام آخر» را قبل از ماموریت انتحاری برای بیرون کردن Reaperها را تجربه کردند.
17) Ezio Auditore De Firenze – ENFJ

Assassin’s Creed شخصیت‌های بسیاری به خود دیده اما خیلی‌ها وقتی نام این بازی را می‌شوند یک کاراکتر را نام می‌برند: قهرمان واقعی تاریخی Ezio Auditore. اتزیو شخصیتی متین و کاریزماتیک دارد که مورد استقبال قرار گرفت زیرا Altair کمی خشک و خسته‌کننده بود. اتزیو مردی بود که تا قبل از اعدام شدن خانواده‌اش فقط به مبارزه و تعقیب خانم‌ها اهمیت می‌داد اما بعد از آن اتفاق او هدف واقعی خود را کشف کرد. در طول AC 2، Brotherhood و Revelations، اتزیو به ناجی مورد نیاز تبدیل می‌شوند. بازیکنان عزم او را برای غلبه بر هر مانعی که در مقابلش قرار می‌گیرد دوست دارند. سفر اتزیو نشان می‌دهد که او چطور از یک نوجوان ساده‌لوح به جوانی قوی و بالغ تبدیل می‌شود.
اگرچه اتزیو زندگی تجملی داشت اما نگرش رایج بین دیگر اشراف فلورانسی را از خود نشان نداد. او جوانی بازیگوش، جذاب و خوش برخورد بود که بدون هیچ سوالی کارهای خانه را برای مادر و پدرش انجام می‌داد و اغلب برای کمک به دیگران، به ویژه خانواده‌اش، تلاش می‌کرد.
18) Sam Fisher – ISTP

سم، شخصیت اصلی فرنچایز Splinter Cell، یک نیروی دریایی سابق SEAL است که توسط بهترین دوستش ایروینگ لمبرت در سال 2004 به خدمت گرفته می‌شود تا اولین مامور طبقه سوم باشد. طی چند سال آینده، او بحران‌های متعدد جهانی را متوقف می‌کند، از وقوع جنگ جهانی سوم جلوگیری کرده و گروه‌های تروریستی متعددی را قبل از شروع انتقام‌جویی خروشان از عناصر دولت ایالات متحده که به او خیانت کرده‌اند، غیرفعال می‌کند. تیپ شخصیتی کاراکترهای بازی با توجه به رفتارهای آن‌ها به دست می‌آید؛ سم فیشر بر این اساس ISTP است.
19) Max Payne – INFJ

مکس پین قهرمان اصلی سری بازی‌های ویدیویی به همین نام است. او قبل از ترک پست پلیسی خود در سال 2003، یک کاراگاه و پلیس مخفی نیویورک بود. او محافظ خصوصی برای برانکوها شد و بعدا در سال 2012 به یک فراری در سائوپائولو تبدیل گشت. شخصیت شناسی کاراکتر بازی نشان می‌دهد که مکس تیپ MBTI درونگرایی داشته است؛ INFJ تیپ کسانی است که دنیای درونی عمیقی دارند و معمولا ساکت هستند.
20) Nathan Drake – ESTP

نیتن دریک فکر می‌کند که مرد باحالی است که دنیا را نجات می‌دهد اما در واقعیت، او با وجود این که باهوش و توانا است اشتباه می‎کند. شوخی‌های نیتن و نگرش بی‌تفاوت او نسبت به موقعیت‌های مضحک، او را سرگرم‌کننده نشان می‌دهد. البته وقتی بازیکنان به Uncharted 4 می‌رسند با نیتن بالغ‌تر و خودآگاه‌تر روبه‌رو می‌شوند. بالاخره او متوجه شد که باید بزرگ شود حتی اگر نتواند به خواسته‌هایش برسد.
نیت یک شکارچی حرفه‌ای، یک متخصص نجات در اعماق دریا و حرفه‌ای به تمام معنا است که توانایی زنده ماندن با همه پوست و استخوانش‌ را دارد. نیت که به تندخو بودن و بسیار خوش شانس بودن در مواجهه با خطر معروف است، دانش عمیقی از تاریخ دارد و اساسا تمام زندگی خود را صرف مطالعه آن کرده است. تیپ MBTI شخصیت بازی ESTP است؛ کسی که اهمیتی به اتفاقات نمی‌دهد و با شم و حس ششم خود تصمیم می‌گیرد. البته قابل پیش‌بینی بود که شخصیت این چنین باید فکور و منطقی باشد. در نتیجه نیتن می‌تواند از پس مشکلاتش بر آید.
21) Geralt of Rivia – ISTJ

در حالی که گرالت از نظر فنی بر اساس انتخاب بازیکن عمل می‌کند، هر تصمیمی که گرفته شود همیشه با شخصیت او متناسب است. شخصیت خشک و رفتار بیهوده او می‌توانست کسل‌کننده باشد اما در عین ظرافت، شخصیت او به شدت جذاب و مرموز است. در ظاهر گرالت فقط مردی است که به دنبال کشتن هیولاها و کسب مقداری سکه است اما در زیر این ظاهر، مردی وجود دارد که واقعا به انجام کار درست اهمیت می‌دهد.
رابطه پدرخواندگی او با سیری نیروی محرکه The Witcher 3 است. گرالت ریویا یک شخصیت خیالی، قهرمان سری بازی‌های ویدیویی The Witcher است. گرالت، یکی از معدود ویچرهای باقی‌مانده در قاره، یک قاتل هیولای اجاره‌ای است که جهش یافته و از سنین پایین برای کشتن جانوران کشنده آموزش دیده است. این شخصیت برگرفته از داستان‌های کوتاه و رمان‌های نویسنده لهستانی آندری ساپکوفسکی است و در قالب‌های مختلفی از جمله فیلم، سریال تلویزیونی، کتاب‌های مصور و بازی‌های ویدیویی اقتباس شده است.
22) Tails – INTP

یک شخصیت فوق‌العاده باهوش که یک قهرمان است تا یک شرور تیلز با چیزهایی که می‌سازد بارها خودش و دوستانش را نجات می‌دهد و همیشه آماده است تا هر آن چه را که نیاز دارند بسازد. در طول بازی‌، تیلز از حالت بسیار ناامنی که دارد خارج می‌شود و خود را به حالتی نزدیک می‌کند که نسبت به مهارت‌هایش مطمئن باشد. تیلز وقتی در کنار نزدیک‌ترین رفقایش نیست، خودش را بروز نمی‌دهد و نگه می‌دارد. تیپ MBTI شخصیت بازی INTP است که همین طور نیز پیش‌بینی می‌شد.
23) Sonic – ESTP

بهترین دوست تیلز، سونیک است. جوجه تیغی سریع که همیشه به دنبال کمک به نیازمندان و نجات جهان است، در طول سال‌ها دوستان زیادی پیدا کرده و به دنبال آن‌ها است. اگر چه او بیشتر به سرعت فوق‌العاده معروف است اما در تصمیم‌گیری نیز سرعت دارد و معمولا به جای برنامه‌ریزی از قبل، به دنبال این است که ببیند بهترین کار در لحظه چیست. این مشخصه‌ها دقیقا تیپ MBTI شخصیت بازی را ESTP می‌کند؛ انجام کارها بدون برنامه‌ریزی، شاد و پرانرژی، برونگرا و البته فکور.
24) Ellie – ENTP

در کنار جوئل، الی دیگر قهرمان بازی The Last of Us است. اگر چه او در ابتدا تمایلی به پیوستن به جوئل نداشت اما در طول سفر بسیار به او نزدیک شد. الی با جوئل مکمل خوبی شد اما تحت تاثیرش قرار نگرفت؛ چیزی که کلید نجات بشریت بود. در حالی که جوئل تصمیم گرفت او را نجات دهد الی حاضر بود هر کاری که لازم بود برای نجات بقیه انجام دهد.
25) Luigi Mario – ISFJ

لوئیجی ماریو برادر دوقلو و کوچک‌تر و قد بلندتر ماریو بود. او در طول زندگی خود در سایه ماریو زندگی کرده و تمایلات بزدلانه و قهرمانانه را در خود پرورش می‌داد. با وجود این لوئیجی در موارد زیادی در کنار برادرش کمک کرده و جنگیده است. تیپ شخصیتی کاراکتر بازی، لوئیجی ماریو با برادر خود تفاوت‌های زیادی دارد. در ادامه معرفی تیپ شخصیتی کاراکترهای بازی به بررسی خود ماریو می‌پردازیم.
26) Mario – ESFP

ماریو شخصیت اصلی و قهرمان فرنچایز طولانی‌مدت و بسیار موفق ماریو است. در بیشتر بازی‌ها، او قهرمانی است که برای نجات شاهزاده‌ از دست دشمن اصلی‌اش، Bowser، به ماجراجویی می‌پردازد. شخصیت شناسی کاراکتر بازی نشان می‌دهد که ماریو بر خلاف برادرش کاملا برونگرا بود و تلاش می‌کرد با شرایط کنار بیاید.
27) Pikachu – ESFP

پیکاچو بسیار فعال و پرانرژی است و به راحتی می‌تواند دوست پیدا کند. بسیاری از مربیان دوست دارند این پوکمون را بگیرند زیرا متحد خوبی در جنگ است. پیکاچو نسبت به مربیان خود و سایر پوکمون‌ها بسیار مراقب بوده و همیشه هر کاری که لازم باشد برای آن‌ها انجام می‌دهد.
28) Chris Redfield – ENFJ

زمانی که شخصیت اصلی سری Resident Evil بود، به نظر می‌رسید که کریس ردفیلد ممکن است یک آنتاگونیست آینده یعنی Resident Evil 8: Village باشد. کریس خیلی به اطرافیانش نزدیک می‌شود و به آن‌ها اهمیت زیادی می‌دهد. با این حال به عنوان یک مبارز، او مجبور شده است تصمیمات سخت زیادی بگیرد که ممکن است به دوستانش آسیب برساند. تصمیماتی که بر اساس حقیقت بوده‌اند تا واقعیت!
29) Reinhardt – ESFJ

Reinhardt یک قهرمان از Overwatch است. قبل از این که تیم اصلی منحل شود، او یکی از صمیمی‌ترین اعضای تیم بود و سعی می‌کرد با همه کنار بیاید. او به دوستان خود اهمیت زیادی می‌داد و همیشه سعی می‌کرد تا درست عمل کند. او زندگی خود را وقف کمک به دوستان و نجات دنیا می‌کند، حتی اگر همیشه بهترین چیز برای او نباشد.
30) Bowser – ESTJ

Bowser یکی از بزرگ‌ترین دشمنان ماریو است. با این حال، او به خانواده و ارتش خود اهمیت زیادی می‌دهد. او رهبر خوبی است و در مورد اعمال خود با دقت فکر می‌کند. Bowser هرگز از اهداف خود دست نمی‌کشد، همیشه راه جدیدی برای تلاش برای به دست آوردن قلب پرنسس و شکست برادران پیدا می‌کند.
31) Link – ISTP

لینک شخصیت اصلی The Legend of Zelda است. اگر چه بسیاری از قهرمانان بازی‌های ویدیویی یک ISTP هستند اما ظاهرا لینک یکی از بهترین‌های آن‌ها است. او متحدان زیادی دارد اما ترجیح می‌دهد به تنهایی یا در گروه‌های کوچک کار کند. او به دقت فکر می‌کند که باید چه کاری انجام دهد تا هر زمان که به زلدا نیاز داشت به او کمک کند و گانون را شکست دهد.
دوست دارید کدام شخصیت‌ها معرفی شوند؟
تیپ شخصیتی کاراکترهای بازی می‌تواند برای بسیاری جذاب باشد. جالب است بدانید ما معمولا جذب کاراکتری می‌شویم که به آن شبیه‌تر هستیم! پس اگر تیپ شخصیتی کاراکتر بازی با شخصیت شما تشابه داشت احتمالا این فکت درست است. اگر بخواهیم مقاله دیگری با همین مضمون بنویسیم شما دوست دارید کدام کاراکتر بررسی شود؟ اگر شخصیت های بازی در واقعیت حاضر شوند دوست دارید کدام را ملاقات کنید؟ این موضوع را در بخش نظرات ارسال کنید.
نوشته کدام کاراکتر شبیه شما است؟ معرفی تیپ شخصیتی 31 کاراکتر بازی‌ اولین بار در پارسی گیم پدیدار شد.

منبع خبر : پارسی گیمز

مجله اینترنتی آیسام مرجع اخبار بازی های رایانه ای

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاهده بیشتر