صفحه اصلی کرونا کرملین توطئه جدید آمریکا برای هدف قراردادن اروپا را فاش کرد

کرملین توطئه جدید آمریکا برای هدف قراردادن اروپا را فاش کرد

0

به گزارش خبرگزاری مهر، یک مقام ارشد کرملین امروز جمعه در مصاحبه با اسپوتنیک اعلام کرد: دولت آمریکا با به راه‌انداختن کارزار بدنام‌سازی واکسن «اسپوتنیک وی» ساخت روسیه، قصد دارد اروپا را هدف قرار دهد.

به گزارش اسپوتنیک، مقام ارشد کرملین در این باره گفت: درحالیکه تقاضا برای واکسن روسی اسپوتنیک در سراسر جهان و به طور خاص در کشورهای اروپایی افزایش یافته است، آمریکا و متحدانش در تلاشند تا با یک برنامه‌ریزی، کارزار گسترده اطلاعاتی و مغرضانه‌ای را علیه مسکو به راه بیاندازند.

وی در این باره هشدار داد: آن‌ها برای آنکه ادعا کنند واکسن ساخت روسیه بی‌اثر است، مطالبی مانند «افزایش مرگ و میر به دلیل استفاده از واکسن» را منتشر می‌کنند.

سخنان مقام ارشد روسیه در واکنش به اطلاعاتی است که علیه واکسن روسی کرونا از سوی رسانه‌های تحت کنترل غرب از قبیل مانند «بنیاد تامسون رویترز، بی‌بی‌سی و اینترنیوز» در اروپا منتشر شده است.

این مقام کرملین با بیان اینکه کشورهای اروپایی مانند مجارستان، اسلواکی، صربستان، مونته‌نگرو، و سان مارینو که واکسن روسی را خریداری کرده اند، هدف اصلی کارزار آمریکایی ها به شمار می آیند، اضافه کرد: تایید واکسن ما از سوی این کشورها باعث تبلیغات ضدروسی از طرف آمریکا شده است. به طور مثال رسانه‌های هلندی واکسن ما را واکسنی علیه کووید -۱۹ ندانسته و آن را وسیله‌ای برای بیشتر کردن اختلاف در اروپا و ابزار تبلیغاتی روسیه خواندند.

گفتنی است که واکسن روسی Sputnik V اولین واکسن در جهان برای پیشگیری از ویروس کرونا به شمار می‌آید؛ زیرا وزارت بهداشت روسیه آن را در اواسط ماه آگوست ثبت کرد.

مجله تفریحی و سرگرمی آیسام

پیام خود را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *