0

کمک مؤمنانه قهرمان وزنه‌برداری آسیا | فروختن مدال طلا تا تولید ماسک

تصویر پیدا نشد !

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از فارس، این روزها همه جا صحبت‌ از کمک‌های مومنانه است، کمک‌هایی که نماد عینی همدلی میان مردم ایران است و توانسته تجلی مهربانی مردم کشورمان باشد. این روزها تقریبا کسی نیست که با کمک مومنانه بیگانه باشد و این مهم حتی میان بزرگسالان که هیچ حتی کودکان نیز راغب هستند در این میدان وارد شد و چه بسیار کودکانی که در این زمینه فعال هستند.

در میان چهره‌های مختلف ورزشکاران نیز در این میدان خوش درخشیدند و اثبات کردند که در کنار قهرمانی با مرام پهلوانی بیگانه نیستند که به سراغ محمدرضا براری، قهرمان وزنه‌برداری استان رفتیم که از ابتدای شیوع ویروس کرونا کمک‌های قابل توجهی در این بحث داشته و همچنان نیز اقداماتش ادامه دارد. البته این قهرمان ورزشی قبلا هم مدالش را به رزمندگان و شهدای مدافع حرم تقدیم کرده و  خود را سرباز وطن می‌داند و این کارش را کمترین اقدامی می‌داند که می‌توانست انجام دهد.

محمدرضا برابری، قهرمان وزنه‌برداری آسیا در این باره گفت: از ابتدای شیوع ویروس کرونا و با توجه به مشکلات خانواده‌ها با همکاری بسیج ورزشکاران به بحث کمک‌های مومنانه ورود پیدا کردم و طی این مدت در قالب تولید ماسک و همچنین کمک‌های معیشتی اقداماتی خوبی انجام شد. از اینکه توانستیم کمک حال مردم باشیم، حس خوبی است، همیشه داوطلب این بودم کمک کنم؛ به اعتقادم هرچه در زندگیم داشتم و دارم از دعای خیر مردم است، در مسابقات ۲۰۱۳ اصلا امیدوار نبودم ولی مدال گرفتم که همه اینها را مدیون دعای خیر مردم هستم. همواره علاقه‌مند به حضور در خیریه‌ها بودم و هستم ولی طی این ماه‌های گذشته و خاطرات تلخی که از زمانی‌که پای کرونا به میان مردم باز شد و گرفتاری‌ها و مشکلات مردم تلخی‌ها را بیشتر کرد.

این قهرمان ورزشی گفت: چند روز پیش سردار آذرنوش، مسئول سازمان بسیج ورزشکاران مازندران در تلویزیون اعلام کرد اینکه شرایطی را فراهم خواهند کرد که ورزشکاران مدال‌های خود را به فروش برسانند و هزینه‌های مردم را تامین کنند من حاضر هستم سه مدال طلای خود را به فروش برسانم تا گره زندگی مردم باز شد و کار مردم در انبوهی از مشکلات راه بیفتد.

محمدرضا براری، ورزشکار المپیکی ایران در رقابت‌های المپیک ریودوژانیرو برزیل، صاحب مقام قهرمانی آسیا در تاشکند ازبکستان در دسته ۱۰۵ کیلوگرم است. وی همچنین در سال ۲۰۱۶ قهرمان مسابقات جام فجر شد.

مجله تفریحی و سرگرمی آیسام

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاهده بیشتر